Плануєте літню подорож до Європи? Будьте обережні, бо це не тільки час мандрівок, але й посиленого контролю та суворих штрафів. Незнання місцевих правил може обійтися вам у сотні чи навіть тисячі євро.
Про які найнеочікуваніші штрафи в Європі варто знати перед поїздкою, розповідає РБК-Україна.
Літній сезон - пік туристичних мандрівок Європою. Водночас це період, коли місцева влада посилює контроль за дотриманням правил, особливо в курортних регіонах.
Незнання законів не звільняє від відповідальності, тож варто заздалегідь дізнатися, за що саме туристів найчастіше штрафують у країнах ЄС.
У містах Італії, Іспанії чи Хорватії заборонено з’являтися в купальниках за межами пляжу. Також суворо заборонено купатися у фонтанах. Штраф - від 100 до 500 євро.
У багатьох туристичних регіонах Іспанії та Греції куріння на пляжах заборонено. Порушення цієї норми може коштувати вам до 200 євро.
У Франції, Португалії та інших країнах ЕС встановлено чіткі правила щодо тиші після 22:00. За порушення - штраф до 300 євро.
У Парижі, Берліні, Мілані діють так звані "зелені зони", куди можна в’їжджати лише на авто з низьким рівнем викидів. Якщо ваш автомобіль не відповідає вимогам - штраф до 150 євро.
У Німеччині чи Швейцарії неправильне сортування сміття або залишення його в недозволеному місці може обійтися вам до 250 євро.
На деяких пляжах Сардинії заборонено використовувати великі рушники, а ще - виносити пісок, мушлі чи каміння - усе задля збереження природи. Штраф - до 3000 євро.
У Туреччині суворо заборонено вивозити старовинні артефакти, уламки амфор, черепашки та каміння з узбережжя - навіть якщо ви знайшли їх самостійно.
Такі предмети вважаються національним надбанням. За порушення - штраф або навіть кримінальна відповідальність, включно з арештом.
У Албанії деякі мальовничі пляжі приваблюють туристів своєю "дикістю", однак встановлення намету без дозволу на узбережжі чи в охоронній зоні може призвести до штрафу від 50 до 150 євро. У деяких регіонах вже діють локальні заборони на кемпінг.
У популярних курортних містах Туреччини, як-от Бодрум або Анталія, годування вуличних котів або собак у публічних місцях, особливо поблизу ресторанів і пляжів, може бути розцінене як порушення санітарних норм - у деяких випадках це тягне за собою усне попередження або адміністративний штраф.
У Латвії, Литві та Естонії заборонено розпивати алкогольні напої на вулицях, у парках, на пляжах і навіть на лавках біля житлових будинків. Порушення карається штрафом від 20 до 100 євро, залежно від міста й обставин.
У багатьох містах Іспанії заборонено мити автомобіль на вулиці або у дворі багатоквартирного будинку. Порушення може коштувати до 3000 євро, особливо якщо вода забруднює довкілля.
Зупинились на автобані, бо закінчилось пальне? У Німеччині це вважається недбалістю і карається штрафом до 70 євро, бо створює небезпеку для інших водіїв.
Вас може зацікавити:
Для написання цього матеріалу були використані такі джерела: Visit Europe, The Local, SchengenVisaInfo, Spain.info, Your Europe.