Зібрати свідоцтва злочинів. З'явився сайт про пошкоджені окупантами історичні пам'ятки

Зібрати свідоцтва злочинів. З'явився сайт про пошкоджені окупантами історичні пам'ятки Фото: Драмтеатр у Маріуполі (foto-planeta.com)

Кожен українець може надіслати докази руйнувань

В Україні з'явився ресурс, де збирають інформацію про всі пошкоджені під час війни Росії проти України пам'ятки та будівлі.

Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на сайт по збору інформації про пошкодження історичних споруд.

Ініціативу запустило Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з громадською організацією "Регіональний центр прав людини". Підключитися до проекту може кожен українець.

"Матеріали можуть бути використані у якості доказів кримінального переслідування причетних до злочинів відповідно до українського законодавства в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та спеціальному трибуналі після його створення. Відправляти відео та фото матеріали, а також будь-яку інформацію згідно з формою нижче", — повідомляється на сайті.

Зібрати свідоцтва злочинів. З'явився сайт про пошкоджені окупантами історичні пам'ятки

Як зафіксувати пошкодження пам'ятників

Тих, хто став свідком руйнувань культурної спадщини або релігійних споруд (у тому числі старовинних будівель, історичних кладовищ, музеїв, театрів, бібліотек, археологічних об'єктів та інших), просять надіслати фото або відеодокази.

  • Переконайтесь, що ситуація безпечна;
  • Зробіть фото та/або відео - зафіксуйте загальний вигляд пошкодженого об’єкта та обстановки навколо об'єкту, за змоги - конкретні пошкодження.

Нагадаємо, раніше відомий туристичний сайт перепрофілювався в ресурс цілодобової підтримки українців.