Найбільше наших громадян приїжджає до Цюріха, Базеля та Берна
У Швейцарії вирішили повернутися до політики рівномірного перерозподілу українських біженців, які прибувають в країну. Це будуть робити, щоб знизити навантаження на деякі населені пункти і регіони, куди прибуває більшість наших громадян. Зокрема, це міста Цюріх, Базель і Берн.
Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на Swissinfo.
Влада Швейцарії відновить рівномірний перерозподіл біженців з України по різних регіонах країни. У Державному Секретаріаті з питань міграції (ПММ) заявили, що метою є розміщення зареєстрованих українських біженців з урахуванням можливостей в регіонах країни.
Допомогу українським біженцям надають всі 26 кантонів.
"Ми хочемо створити більшу стабільність як для біженців, так і для кантональних управлінь, відповідальних за соціальне забезпечення або освіту, щоб уникнути непропорційного розподілу нужденних людей", — заявив на прес-конференції Девід Келлер з секретаріату з питань міграції.
Міста, в тому числі Цюріх, Базель і Берн, а також регіон Тічино, зіткнулися з великим потоком прибуттів українців.
За останні сім тижнів у Швейцарії зареєстровано близько 37 тисяч біженців з України. Близько половини з них були розміщені в приватних домоволодіннях завдяки зусиллям громадських організацій та ініціативи приватних.
Всі, крім лише кількох українських біженців, отримали особливий правовий статус: він дозволяє їм влаштовуватися на роботу і ходити на безкоштовні мовні курси, щоб простіше інтегруватися в країні.
Швейцарією з 12 березня 2022 року застосовується статус тимчасового захисту S для громадян України, які змушені були покинути батьківщину через війну. Статус тимчасового захисту надає право на проживання у Швейцарії до одного року з подальшим продовженням терміну перебування.
Як повідомляють на сайті українського МЗС, крім громадян України та членів їх сімей, статус захисту S надається також громадянам третіх країн, які залишили Україну через війну. Обов'язкова умова - наявність у них дійсного посвідки на проживання в Україні та неможливості безпечного повернення до держави їх громадянства.
Статус захисту S не поширюватиметься на осіб, яким вже надано статус захисту країни ЄС. Ті, хто отримує такий статус захисту, можуть виїжджати за кордон і повертатися до Швейцарії без дозволу на поїздку.
У Швейцарії громадяни України можуть шукати оплачувану роботу (включаючи самозайнятість) без очікування. Для цього потрібно стати на облік у федеральному центрі притулку.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.