Які напрямки обирають українські молодята для медового місяця
Хоч карантинні реалії й змінюють наше звичне життя, українці продовжують одружуватися і виходити заміж. Але якщо відомо, що нові правила проведення весільних церемоній передбачають соціальну дистанцію та інші заходи безпеки, то як бути з медовим місяцем? Кордони багатьох країн закриті для наших співвітчизників, але це не заважає закоханим знаходити цікаві рішення для своїх весільних подорожей.
РБК-Україна поспілкувалися з трьома українськими парами, чия весілля і медовий місяць пройшли в умовах пандемії. Де відпочивали молодята, як вибирали місце для відпочинку і на що радять звернути увагу всім, хто планує свій медовий місяць в нових реаліях - у матеріалі.
Свою весільну церемонію Аліна і Роман з міста Дніпро планували провести у квітні, але в їх плани "втрутилася" пандемія коронавірусу.
"По суті, церемонія могла бути й у квітні, але на той час діяли обмеження на в'їзд з інших міст (а ми хотіли, щоб були присутні батьки – вони живуть в іншому місті). В результаті перенесли все на кінець червня", - говорить Аліна.
Аліна і Роман кажуть, що спочатку планували провести класичний розпис в РАЦСі, зробити невеличкий фуршет для гостей в ресторані, а потім поїхати в готель.
"Все так і вийшло. Єдине, що в РАЦСі було обмеження на кількість гостей – до 10 осіб (хоча, за фактом, до цього не сильно чіплялися). В приміщенні РАЦСу треба було бути в масках, але добре що під час самої церемонії такої вимоги не було. Також у нас виникла невеличка проблема з закладом: всі столи повинні були бути на відстані. Тому не можна було всім разом сісти за великий стіл", - згадує Роман.
У весільну подорож вони хотіли полетіти до Італії, але з урахуванням ситуації, що склалася, вирішили вибирати доступний на той момент варіант.
"Вибирали між Туреччиною і Єгиптом. Туреччина пропонувала більш зручні умови (не треба було робити додаткові тести на коронавірус), плюс - рівень готелів вище. Чекати, поки відкриються кордони в інші країни, ми не захотіли", - розповідає Аліна.
Які обмеження діяли під час відпочинку в курортній країні?
За словами Романа та Аліни, готелі в Туреччині працювали не всі: були присутні деякі обмеження. Наприклад, була простіша вечірня програма.
"Якщо зазвичай до готелю нашого рівня приїжджають відомі колективи, то у нас були в основному місцеві. Ще раз на тиждень приїжджав хтось зі співаків. Нам попалася Клава Кока, про яку ми не чули. Але до цього на тижні приїжджала Діана Арбеніна", - каже Аліна.
На території готелю не всі послуги були доступні. Наприклад, не працював зоопарк і були закриті деякі ресторани.
"Згідно з вимогами, ми скрізь мали ходити в масках, але в самому готелі цього не вимагали. Також, не можна було самостійно накладати собі їжу на шведському столі – з цим допомагав персонал. В цілому, загальне враження невеликі обмеження не зіпсували. Вони були дуже незначні у порівнянні з нашим гарним настроєм", - зізнається пара.
Поради пари тим, хто планує весільну подорож під час карантину
- Уточнюйте можливість повернення/перенесення всіх квитків і броні у разі закриття кордонів.
- Дізнавайтеся заздалегідь, чи є необхідність робити тести для того, щоб потрапити в бажану країну.
- Ще до поїздки подивіться в інтернеті, що працює в цій країні на даний період, і в якому режимі.
"Мій майбутній чоловік зробив мені пропозицію руки й серця в грудні 2019 року. Тоді про коронавірус ще ніхто і не думав, тому ми вирішили заздалегідь спланувати розпис і весільну подорож", - розповідає киянка Оксана Щокіна.
Спочатку пара планувала поїхати в Грецію, щоб там розписатися, а після - провести там медовий місяць. Але вже в умовах карантину кордони з Грецією закрили – їм довелося навіть скасувати розпис.
"Ще розглядали Грузію. Але в ситуації з цією країною теж була нестабільність – не стали ризикувати. У підсумку, ми зупинили свій вибір на Анталії в Туреччині. Розписалися в Києві 10 вересня, і вже на наступний день полетіли на відпочинок", - каже дівчина.
Які обмеження діяли під час відпочинку?
"Ми відпочивали в готелі, де не було суттєвих відмінностей між часом "до" і "після" карантину. До туристів там дуже лояльне ставлення: на території готелю дозволялося ходити без маски. Правда, про заходи безпеки ніхто не забував. На кухні - весь персонал в рукавичках", - згадує Оксана.
В готелі на кожному розі були антисептики. Кожен день на вході в їдальню всіх гостей просили надіти маску. Вся їжа в готелі була під склом. До речі, маски просили одягати та на центральному пляжі, говорить вона.
Під час прогулянки по Анталії до парі один раз підійшов патрульний – ввічливо попросив надіти маску.
"Але в центральній частині Анталії й Старому місті, куди ми теж ходили гуляти, місцеві були взагалі без масок. Але це все не рахуючи ресторанів: там маски - в обов'язковому порядку, як і у нас", - каже дівчина.
Підбиваючи підсумки, вона зауважує, що карантин кардинально змінив їх з чоловіком плани, але не враження від подорожі.
"До поїздки ми й так вже півроку ходили в масках в Україні, і звикли до цього. Єдине - в Туреччині трохи жарко в масці на центральному пляжі, але все ж не критично", - додає Оксана Щокіна.
Як бути тим, хто планує весільну подорож під час карантину?
- Найголовніша порада – не міняйте рішень про заміжжя й одруження. Це важливіше, ніж тимчасовий карантин.
- Абстрагуйтеся від фону загальної пандемії та пориньте у свої почуття й емоції та перебування за кордоном. Насолоджуйтеся.
-Вибирайте ту країну, яка ближче до України. І ту, яка вже не перший тиждень "у відкритому доступі" для наших туристів.
- Навіть в карантин звертайте увагу на екскурсії, є в доступі для туристів і які проводяться безпечно. Якщо всередині країни нічого не змінилося, можна переміщатися між містами. Ми, наприклад, встигли з'їздити ще в Кемер.
"Ми планували весілля ще до карантину. Хотіли одружитися ще в червні, але через ситуацію з пандемією довелося відкласти все на місяць. Врешті щодо весілля ніяких змін не відбулося", - розповідає Ганна Старовойт.
В медовий місяць пара спочатку хотіла полетіти в Іспанію. Але закриття кордонів зіграло свою роль: через карантин довелося залишитися в Україні й вибирати щось з місцевих курортів.
"Ми зупинили свій вибір на Залізному Порту, що на Херсонщині. Наш медовий місяць був у серпні – тоді вже карантин не був таким жорстким. Так що відпочити без строгих обмежень нам нічого не завадило. Помітили тільки, що деякі кафе були закриті, але це ніяк не зіпсувало відпустку", - додає дівчина.
Що порадите тим, хто планує свою весільну подорож?
- Якщо вирішили летіти в подорож за кордон, обов'язково дізнавайтеся, чи потрібно буде перебувати два тижні на самоізоляції після приїзду. Тому що саме це нас зупинило від виїзду в Іспанію.
- Насолоджуйтесь відпусткою й одне одним: ніякий карантин не має зіпсувати враження від вашого весільної подорожі!
Нагадаємо, раніше ми писали, як самому спланувати подорож по Україні або за кордон, щоб поїздка принесла тільки позитивні емоції.
Також пропонуємо почитати, чому туристам непросто потрапити до Словенії, навіть коли в'їзд в країну дозволено українцям.