Свобода вибору: як самому спланувати захоплюючу мандрівку

Свобода вибору: як самому спланувати захоплюючу мандрівку Фото: Самостійні мандрівки за кордон (колаж РБК-Україна)

Плюси та мінуси самостійних подорожей за кордон та по Україні

Плануючи поїздку за кордон, багато хто покладається на свої сили та бронює готелі, складає екскурсійні маршрути, шукає бюджетні перельоти. Багатьом такий процес дуже подобається: подібна підготовка цікава і цікава.

Під час пандемії, крім перерахованого вище, потрібно також перевіряти правила в'їзду в ту чи іншу країну, адже ситуація може змінитися в будь-який момент. Втім, перевірка такої інформації - обов'язкова для всіх туристів: правила варто перевіряти, навіть якщо ви купили готовий тур і цілком покладаєтеся на турагента.

Про що варто пам'ятати туристам, плануючи поїздку самостійно?

Які плюси у самостійних поїздок

На профільних туристичних форумах мандрівники відзначають такі моменти:

Незалежність туриста від заданої програми. Можна планувати свій час. А в тих же автобусних турах часу часто зовсім мало. Якщо сподобалося місто, в ньому є можливість залишитися на довше і, навпаки, поїхати з нього раніше;

Є можливість вибирати готелі, ресторани та локації, в які можна піти, або пляжі, на яких засмагати;

Можливість не поспішати й глибше зануритися в атмосферу місця. Менше людей та відсутність необхідності постійно перебувати в групі з іншими людьми (що також актуально в період пандемії).

Свобода вибору: як самому спланувати захоплюючу мандрівку

Фото: У самостійних поїздок - чимало переваг (pixabay.com)

Що перевірити перед поїздкою за кордон

Раніше самостійні подорожі по різних країнах та всередині України хоч і треба було планувати, але різного роду несподіванок на туриста чекало менше. А в умовах карантинних обмежень туристу все частіше треба перевіряти інформацію про роботу готелів, умови перельоту та розміщення.

Якщо раніше правила були стабільними та змінювалися вкрай рідко, то зараз можна очікувати чого завгодно, каже у коментарі РБК-Україна Марина Казакова, засновниця турфірми Kazakovs Travel. Вона звертає увагу на ключові моменти, про які треба пам’ятати перед поїздками за кордон.

Перед поїздкою найперше треба дізнатись, чи дозволено нашим туристам в’їзд до тієї країни, куди ви хочете потрапити. За словами фахівця, далі треба перевірити правила перельоту при покупці авіаквитків.

"Буває, що під час карантину в авіаперельотах можуть трапитись обмеження. Наприклад, кордони США для українців в цілому відкриті, але є винятки. А проблеми вже можуть з'явитися під час транзиту. Скажімо, якщо ми летимо до США через Амстердам, то нам буде відмовлено у в'їзді. Але якщо ми летимо через Стамбул, то в'їзд нам дозволено", - каже представник турагентства.

Свобода вибору: як самому спланувати захоплюючу мандрівкуФото: Як спланувати подорож до іншої країни без посередників? (pixabay.com)

Також Марина Казакова радить завжди перевіряти роботу готелів, бо в умовах пандемії оголошення про прийом гостей можуть бути активними, а насправді заклад закритий або працює із обмеженнями.

"Я настійно не рекомендую бронювати готелі, які не повертають оплату і де турист сплачує повну суму на сайті готелю. Замість цього варто вибирати опції, які дозволять скасувати поїздку без нарахування штрафних санкцій", - каже вона.

Як спланувати поїздку по Україні

Є кілька важливих і необхідних кроків, які варто виконати незалежно від того, спланована ваша поїздка чи спонтанна, зауважує у коментарі РБК-Україна голова правління Visit Ukraine Антон Тараненко.

"Мандрівка Україною – це завжди гарна ідея. Якщо ви бажаєте відкривати українські цікавинки самостійно – без допомоги туроператора чи посередника, свою майбутню пригоду варто спланувати, аби мандрівка була насичена лише приємними сюрпризами", - каже експерт.

По-перше, радить він, варто визначитися, куди саме ви хочете вирушити. В умовах нинішніх реалій треба враховувати не лише прогноз погоди та розклад транспорту до обраного пункту призначення.

А й розуміти, до якої карантинної зони має відношення регіон. Адже десь може в іншому режимі працювати транспорт, кафе, музеї.

Свобода вибору: як самому спланувати захоплюючу мандрівкуФото: Під час карантину треба перевіряти не тільки погоду, а й те, до якої зони входить регіон на цей час (pixabay.com)

"Незалежно від того, рушаєте ви до того чи іншого місця вперше або були там не раз, завантажте до свого смартфону сервіси навігації або карту місцевості, що можуть працювати офлайн, якщо виникнуть проблеми з мережею", - радить Антон Тараненко.

В пригоді стануть також безкоштовні онлайн-сервіси бронювання житла (наприклад, Booking.com або Airbnb) та пошуку закладів харчування (Tripadvisor, Foursquare). Там можна вибрати оптимальний для себе варіант, покладаючись на живі відгуки реальних відвідувачів.

"Якщо ви хочете відвідати must-see місця, треба ознайомитись з правилами відвідування публічних місць, наприклад, на порталі VisitUkraine Today. Дізнайтеся їхній розклад роботи, поцікавитесь, чи можна приєднатися до екскурсійної групи тощо. І, звісно, завжди майте із собою документи, використовуйте засоби індивідуального захисту та віддавайте перевагу безконтактній сплаті послуг та товарів", - пояснює експерт.

Які мінуси у самостійної мандрівки?

Пакетний тур замість самостійного планування поїздки варто купувати насамперед для відпустки в курортних країнах, орієнтованих на відпочинок на море, каже Марина Казакова. У таких випадках у турагента є доступ до акційних пропозицій від готелів, які не бачать туристи. Також буде можливість перебронювати тури на іншу дату, якщо турист не зможе виїхати в поїздку.

"Пандемія - не зовсім той час, коли турист сам може, як раніше, бронювати собі готель і їхати. Бо хіба може бути так, що доведеться все міняти та виселятися. У разі самостійного бронювання і зміни правил в'їзду гроші можуть туристу просто не повернути", - застерігає Казакова.

Другий момент - самостійні подорожі в більшості випадків обходяться дорожче, ніж з пакетним туром. Навіть якщо купити квиток на чартерний рейс самому, він може обійтися дорожче.

Нагадаємо, раніше ми писали, які правила в'їзду в курортні країни висувають для українських туристів у жовтні.

Також повідомлялося, чи можуть тести на коронавірус стати обов’язковими під час будь-яких подорожей.