Гід по найцікавіших пам'ятках країни
Коли пляжний сезон в країні закінчується, для туристів на перший план виходить відвідування пам'яток. В Албанії курортний сезон теж підходить до завершення, і туристи тепер можуть зі смаком насолодитися красою архітектури та природи цього мальовничого куточка Балкан.
Албанію називають "останньою загадкою Європи" і "новою Туреччиною" – туристична привабливість цієї красивої мусульманської країни в серці Європи зростає з кожним роком.
Тепла осінь – найкращий час, щоб вирушити в автобусні тури по найкрасивіших місцях Албанії.
Тирана: площа з музеєм
Основна туристична зона столиці Албанії - площа Скандербега. Центр площі займає пам'ятник Скандербегу, національного героя Албанії. Навколо знаходяться цікаві будівлі: мечеть Хаджі-Этхем-Бей, Оперний театр, Національний музей і годинникова вежа Саат-Куди, побудована в 1822 році.
Національний історичний музей - найбільший з усіх албанських музеїв. В його фондах зібрано понад п'ять тисяч експонатів. У музеї є цікаві павільйони старовини з експонатами часів палеоліту, Середніх віків, а також відділи іконографії, ренесансу, антифашизму, незалежності та етнографії.
Фото: Головна площа Тирана (worldlist.travel)
Ксамиль: бездонне "Блакитне око"
Це найбільш знаменитий курорт Албанії, який називають "албанськими Мальдівами" за чисте блакитне море і дивовижні білосніжні піщані пляжі. Зовсім близько знаходяться кілька незаселених островів, до яких можна дістатися вплав.
Одна з найвідоміших визначних пам'яток курорту – карстове джерело "Блакитне око". Від курорту до цього дива природи – рукою подати. Вода в джерелі завжди "крижана". Та й заходити в нього страшно – воно здається бездонним.
Фото: Джерело "Блакитне око" (worldlist.travel)
Гірокастра – цитадель і турецькі будинку
Це місто відоме з 12 століття, і його перша назва пов'язана з видобутком срібла. У 15 столітті місто потрапило до складу Османської імперії, і з тих часів там відмінно збереглися турецькі будинку баштового типу. Також Гірокастра знамените фортецею, християнськими церквами, мечеттю, старовинними базаром.
Але основна тутешня привабливість для туристів – вузькі середньовічні вулички з сотнями білих будиночків з дерев'яними балконами та башточками. Завдяки архітектурі місто Гірокастра занесене до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Фото: Цитадель Гірокастра (worldlist.travel)
Місто-музей з розкопками
Древнє місто Бутрінті в 15 кілометрах від курорту Саранда називають "новою Троєю". Це археологичесий музей-заповідник, який також є об'єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут знаходиться найбільший у світі акрополь, святилище Асклепія, театр III століття до нашої ери, терми з мозаїкою, залишки житлових і громадських будівель. А в Венеціанській фортеці на вершині облаштований музей з найкращим в країні зібранням стародавніх артефактів.
Відвідування заповідника, який займає площу 29 квадратних кілометрів, часто поєднують з пляжним відпочинком – море знаходиться всього в 2 кілометрах.
Фото: Місто Гірокастра (pixabay.com)
Романтичний замок
Замок Берат знаходиться в 123 кілометрах від Тирани. Це ще одне місто-музей в списку ЮНЕСКО. Замок Берат — одне з найбільш відомих туристичних місць на пагорбі над містом. Цитадель побудували в 13 столітті. Всередині фортеці розташовані мечеть, 20 церков, гарнізон і житлові будинки. Біля стін фортеці збереглися 24 вежі. Вони були побудовані в різні епохи і відрізняються архітектурою.
Зараз цю локацію за красу краєвидів вподобали молодята для фотосесій.
Фото: Місто Берат (pixabay.com)
Національний парк Логара
Цей гірський парк неподалік від міста Вльора належить до найкрасивіших місць в країні. Межа парку підходить до моря, а покриті соснами гори піднімаються на висоту до 2 тисяч метрів. До парку можна потрапити по красивих серпантинах, а з перевалу Логар відкриваються захоплюючі дух види на море. На вершині можна знайти кафе і ресторани, трохи нижче – готелі та будиночки. Також неможливо буде не помітити популярне місце для параглайдингу.
А саме місто Вльора підкорить середньовічною архітектурою і респектабельними готелями, і кухнею з морепродуктів.
Фото: Відпочинок у місті Вльора (booking.com)
Вибираючи екскурсійний відпочинок у цій унікальній країні, варто знати, що в'їзд до Албанії для українських туристів не передбачає карантинних обмежень, і на даний момент вона знаходиться в "зеленій зоні" українського МОЗ. Це означає, що ПЛР-тести після повернення в Україну здавати не потрібно.
Нагадаємо, ми писали, скільки коштує відпустка в Албанії восени.
Також ми повідомляли, що тури в Чорногорію різко подешевшали в кінці сезону.