Повне завантаження готелів та нові правила. Як працюватимуть гірськолижні курорти України цього сезону

Повне завантаження готелів та нові правила. Як працюватимуть гірськолижні курорти України цього сезону Фото: Драгобрат, Україна (unsplash.com/alexandra-luniel)

Готелі Західної України поступово відновлюють роботу завдяки новорічним святам

У Карпатах на новорічний період українські готелі очікують повного завантаження. На середину листопада заброньовано вже до 50% номерів, повідомляє інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна".

"Новорічний період не можна брати за основу у прогнозуванні динаміки бронювань. Новий рік – це традиційний час подорожей. У Новий рік зайняті всі курорти України (Буковель, Драгобрат, Трускавець тощо). Новорічні свята люди планують заздалегідь, тому вже складно знайти вільні номери", – прокоментував виданню виконавчий директор однієї з компаній Андрій Маренчук.

Порівняно з минулим роком кількість бронювань зберігається, але менше зберігається кількість гарантованих бронювань.

Туристи поступово повертаються до довгострокового планування відпочинку. При цьому термін бронювання становить в середньому п'ять днів та більше.

Повне завантаження готелів та нові правила. Як працюватимуть гірськолижні курорти України цього сезону

Фото: У готелях Карпат прогнозують завантаження на рівні до 50% (booking.com)

Згідно з інформацією готельних операторів, ціни на проживання в готелях можуть зрости через підвищення тарифів на комунальні послуги.

Президент Асоціації готелів і курортів України (UHRA) Ірина Седлецька розповіла, що для готелів Причорномор'я завантаження може бути значно меншим.

"Ми входимо в низький сезон, і для готелів Причорномор'я настає складний період: ми прогнозуємо в середньому 25-30% завантаження на наступні три місяці, і лише за рахунок ділового туриста. У цей час готелі західної України поступово відновлюються завдяки новорічним святам та сезону зимового відпочинку", – зазначила вона.

Які будуть правила відвідування гірськолижних курортів

На початку грудня в Україні оновили протиепідемічні заходи під час роботи гірськолижних курортів. Зобов'язали пред'являти документи при поселенні в готелі.

При поселенні в гірськолижний готель, необхідно мати з собою один з таких документів:

  1. сертифікат COVID;
  2. негативний результат ПЛР-тесту;
  3. довідку про одужання від коронавірусу.

Повне завантаження готелів та нові правила. Як працюватимуть гірськолижні курорти України цього сезонуФото: Гірськолижні курорти прийматимуть туристів з COVID-сертифікатами (booking.com)

Головний санітарний лікар Ігор Кузин уточнив, що на новорічні свята популярним українським курортам буде дозволено повноцінно працювати, але з введенням деяких обмежень. А саме:

  • у "червоній" зоні не дозволяється користування підйомниками невакцинованими туристами. Заборона не поширюється на мандрівників, які зробили щеплення від коронавірусу;
  • курорти вводять перевірки на пункті в'їзду, щоб контролювати наявність COVID-сертифікатів у туристів. Відпочивальники також будуть проходити верифікацію в пунктах прокату спортивного спорядження і при вході в готель.

"Турист буде верифікуватися, показувати свої COVID-документи, після чого йому на спортивний одяг наклеять спеціальну наліпку – індивідуальний номер, за яким людину будуть ідентифікувати в разі спеціальної перевірки", – розповів Кузін.

Він зазначив, що зараз розробляється спеціальний механізм, який допоможе уникнути черг під час відпочинку. Очікується, що це зробить відпустку більш комфортною для туристів і одночасно полегшить роботу перевіряючих.

"Курорти повинні також ввести максимально лояльні й адекватні умови для відпочивальників. Кожному хочеться, щоб це був відпочинок, а не чергова зустріч з хворобою", – резюмував головний санітарний лікар України.

Нагадаємо, ми писали, які нові розваги та ціни чекають туристів на гірськолижному курорті Славське у Львівській області.

Також повідомлялося, які локації Житомирської області розкриють красу регіону взимку.