Піщані бурі і холодний вітер: до якої погоди готуватися туристам на курортах Єгипту

Піщані бурі і холодний вітер: до якої погоди готуватися туристам на курортах Єгипту Фото: Відпочинок у Єгипті (pixabay.com)

На узбережжя Червоного моря повертається тепло

Українські туристи, які відпочивають на єгипетських курортах в кінці лютого, діляться спостереженнями про погоду: від сильного вітру хитаються пальми і гуде у вухах.

Вважається, що лютий – не найвдаліший період відпочивати на пляжах Червоного моря саме через холодні вітри. Втім, не скрізь однакова погода: на деяких пляжах тепліше, а в некурортних регіонах Єгипту можна зустріти і справжню зиму.

Яка погода в Єгипті в лютому і на початку березня? Де краще відпочивати, щоб не застати сильний вітер? РБК-Україна дізналася у місцевих жителів.

Туристи купаються всі дні

На єгипетські курорти повертається тепло після похолодання, яке накривало Єгипет в середині лютого. Про це в коментарі РБК-Україна розповіла українка Юлія Хазем, яка живе з Шарм-ель-Шейху з сім'єю.

"Була мінусова температура: -2, і навіть випав сніг. Але це - високо в горах. А внизу (в Шарм-ель-Шейху – ред.) я навіть колготки не одягаю, коли ввечері виходжу: довга спідниця, і все", - розповідає про період похолодання українка.

Піщані бурі і холодний вітер: до якої погоди готуватися туристам на курортах ЄгиптуФото: Пляжі в Шарм-ель-Шейху (mochileiros.com)

Вона додає, що з середини січня і в лютому на морі вітряно і навіть бувають піщані бурі, коли не можна вийти на вулицю.

"Пісок як туман, в очі задуває. Це один-два дні максимум. Погана погода тут довго не тримається. Може бути вітер, потім один день тихий і знову - вітер, але не сильний", - говорить Юлія Хазем.

Мешканка Шарм-ель-Шейха пояснює, що холод на курорті відчувається в основному через вітер – він холодний. Але коли вітер стихає і сонце пригріває, можна навіть обгоріти.

Відео: Один з готелів Шарм-ель-Шейху. Погода в Єгипті у лютому (facebook.com/Юлія Струк)

"25 лютого вітру вже немає, сонечко гріє. Туристи купаються і сьогодні, і вчора купалися, коли було прохолодніше. Ця зима - найтепліша за останні 6 років точно. В цьому місяці було всього кілька дощових і вітряних днів", - зазначає вона.

За її словами, влітку на курорті вітер теж буває, але він теплий. Без вітру біля моря було б важко знаходитися.

Піщані бурі і холодний вітер: до якої погоди готуватися туристам на курортах ЄгиптуФото: Відпочинок в Марса-Аламі (booking.com)

Пляжі Шарм-ель-Шейха захищені від вітрів

Втім, Шарм-ель-Шейх вважається більш захищеним від вітру морським курортом Єгипту у порівнянні з іншими завдяки вигідному географічному розташуванню.

"Шарм – це гори, там є захищені від вітру пляжі в будь-який час року. А в Хургаді – рівнина, вітри там сильніше відчуваються. А ось в Марса-Аламі, куди їдуть милуватися великими морськими коровами, черепахами й коралами, погода ближче до Шарм-ель-Шейху. А поруч із Шармом є Дахаб – там досить вітряно, місце вибирають віндсерфери та кайтсерфери", - каже в коментарі РБК-Україна турагент Ольга Калиновська.

До речі, зараз найближчими днями в Шарм-ель-Шейху прогнозують до 25 градусів тепла, в Хургаді – до 22 градусів, у Марса-Аламі – до 23 градусів. Швидкість вітру – до 6-15 метрів за секунду в залежності від курорту.

Піщані бурі і холодний вітер: до якої погоди готуватися туристам на курортах ЄгиптуФото: Підводний світ Червоного моря (pixabay.com)

Де шукати найбільш тихі бухти в Єгипті

Для сім'ї Юлії Хазем, звиклої до єгипетського клімату, зимове море в Шарм-ель-Шейху часто здається холодним. Тому вона вирушає з дітьми купатися в морі в тепліші дні, а пляжний сезон відкриває в кінці березня.

"Останній раз купалися ще 11 лютого: вода була дуже тепла, але в бухті біля Олдмаркета. Там немає понтона, а захід відразу в море - мілко і вода прогрівається добре", - розповідає про теплий пляж місцева мешканка.

Вона дає поради про те, які бухти в Шарм-ель-Шейху найкомфортніші для відпочинку в зимові місяці.

"Взимку тут може бути досить комфортно, якщо правильно вибрати місце відпочинку, а саме пляж", - зазначає українка.

Бухта Шарм-ель-Майя. Це закрита бухта біля Олдмаркета (ринок в пішій доступності теж можна віднести до плюсів) та відмінне місце для дітей. А також для тих, хто не вміє плавати: тут немає понтонів, піщаний берег і захід в море, як в Одесі.

"Але для любителів красивого моря і коралів потрібно буде шукати інше місце, відійшовши далеко від пляжу готелю вздовж берега, або обирати інший пляж", - описує місця вона.⠀
У цій бухті вона радить селитися в готелі "Іберотель Палас" і "Альбатрос".

Піщані бурі і холодний вітер: до якої погоди готуватися туристам на курортах Єгипту
Фото: Взимку комфортно відпочивати в безвітряних бухтах (pixabay.com)⠀

"У центрі міста Наама Бей також безвітряно. Ще тут прекрасна набережна з кафе і магазинами, відкрите море і великий вибір готелів: Новотель, Марріотт, Гафі, Газала, Марітім Джолі Віллі, Файруз (колишній Хілтон). В самому центрі вулиці Наама Бей - Хельнан Марина і Тропітель", - рекомендує вибір місць для розміщення Юлія.

Між Наама Бей і Шарм-ель-Майя знаходиться ще одна бухта Рас-Ум-Сід з кораловим рифом.

"Якщо хочете поєднати корали і пологий піщаний захід у зимовий час, то вибирайте між готелями в Рас-Ум-Сід: Джас Фанара, Риф оазис Біч, Фараана біч, Риф Оазис Сентидо", - каже місцева мешканка.

У бухті Шаркс Бей теж може бути комфортно взимку, але може бути і вітряно – вгадати складно. ⠀

"Потім іде район Монтаза і Набк. Тут майже завжди вітер, але я, будучи туристкою, відпочивала в Монтазі взимку, купалася і засмагала. Можна ризикнути, враховуючи, що саме в цій частині міста кращі готелі Шарму", - підсумовує рекомендації знавець місцевості.

Нагадаємо, ми писали, чому ціни на тури в Єгипет значно знизяться навесні.

Також ми розповідали, як злива затопила готелі на популярному єгипетському курорті.