Карпатська старовина та "срібне" озеро: чому популярний парк Синевир в Карпатах варто побачити взимку

Карпатська старовина та "срібне" озеро: чому популярний парк Синевир в Карпатах варто побачити взимку Фото: Зимовий парк Синевир (колаж РБК-Україна)

Туристам пропонують особливі екскурсії та майстер-класи

Одну з найкрасивіших локацій Закарпаття – національний парк "Синевир" - днями засипало снігом. На сторінці організації у Facebook опублікували мальовничі світлини зимових пейзажів.

"У національний природний парк "Синевир" прийшла справжня зима. Величезним скарбом нашого синевирського краю є чудова гірська природа з неповторними природними ландшафтами. Взимку вона набуває казкової краси", - підписали кадри засніжених пейзажів у парку.

Це одна із найпопулярніших у Закарпатті туристичних локацій, яка запрошує мандрівників і на зимовий відпочинок. Чим цікавий парк узимку і які розваги знайдуть відпочивальники – у матеріалі РБК-Україна.

Які розваги пропонують взимку на Синевирі

Люди приїжджають в національний парк заради краси цілорічно.

"Синевир – це той природний об'єкт, який вабить красою поєднання гір озера, дзюркотливих потічків. Це місце сили, і люди це відчувають", - розповів начальник відділу еколого-освітньої роботи НПП "Синевир" Юрій Бабічин в ефірі "Українського радіо".

Карпатська старовина та "срібне" озеро: чому популярний парк Синевир в Карпатах варто побачити взимкуФото: Перший сніг в парку Синевир (facebook.com/NacionalnijPrirodnijParkSynevir)

За його словами, дорога від села Міжгір'я через Синевирский перевал до села Синевирська поляна відремонтована. Навіть взимку туристам зручно дістатися - дорогу чистять, тож можна їхати будь-коли.

Під час поїздки в нацпарк варто зазирнути до візит-центру локації, де знаходиться музей лісосплаву і історико-краєзнавча експозиція з унікальними старовинними експонатами. Для гостей там проводять майстер-класи з прядіння вовни та інтерпретаційні екскурсії, під час яких туристів залучають до дії. Серед цікавих об'єктів поблизу на сторінці центру вказані:

  1. Туристичний маршрут "Лінія Арпада" – починається за 150 м. З 1939-44 років збереглася частина оборонних укріплень, які зводили угорські війська. Лінія Арпада — найпотужніша оборонна лінія, яка створювалася в Східних Карпатах на відрізку до 700 кілометрів, з них – майже 300 кілометрів проходять через Україну. Лінія складалася з окремих вузлів оборони. Завданням було стримати наступ радянських військ. Це вдавалося робити півтора місяці – 28 жовтня 1944 року всю територію Закарпаття зайняли війська Радянського Союзу.
  2. Реабілітаційний центр бурих ведмедів – за 3 кілометри. Зараз у центрі проживають 32 тварини.

"Щоб ведмеді залягли у сплячку – має випасти багато снігу і встановитися стійкі морози. Зараз всі ведмеді активні і відвідувачі можуть їх побачити", - пояснив фахівець.

Карпатська старовина та "срібне" озеро: чому популярний парк Синевир в Карпатах варто побачити взимкуФото: Ведмеді в реабілітаційному центрі (facebook.com/NacionalnijPrirodnijParkSynevir)

  1. Синевирське озеро - найбільше озеро природного походження в Українських Карпатах (за 11 км).

"В озері Синевир вода покрилася тонкою плівкою – це додає срібної краси. Цього року зима на озеро Синевир прийшла в кінці листопада, в Синевирську Поляну – рівно за календарем. Взимку еко-стежку навколо озера працівники чистять щодня, щоб туристам було зручно ходити", - відзначив Юрій Бабічин.

  1. Водоспад Білий Звір - 3,5 км. Це каскадний водоспад на річці Тереблі – між озером Синевир і Синевирською Поляною. Вода падає зі скелястого схилу гори, піниться і біліє. Висота найбільшого перепаду – 6 метрів. Взимку водоспад замерзає і утворює химерні льодові фігури.
  2. Дике озеро (Озірце) за 6 кілометрів від візит-центру – на північно-східному схилі гори Гропа. Це високогірне озеро природньо перетворюється на верхове болото. Посередині озера знаходиться плавучий острів, під який можна пірнути. Загалом глибина озера –до 10 метрів, площа – приблизно гектар. До Дикого озера прокладена еко-стежка.

Карпатська старовина та "срібне" озеро: чому популярний парк Синевир в Карпатах варто побачити взимкуФото: Потічок в парку Синевир (facebook.com/NacionalnijPrirodnijParkSynevir)

Як дістатися до парку та озера Синевир: поїздом, автобусом і на авто

Маршрути, як доїхати до відомого озера, підказують у туристично- інформаційному центрі “Турінформ Закарпаття”.

Поїздом через Львів з міст Київ, Одеса, Харків – до станції Воловець. Далі продовжити поїздку рейсовим автобусом.

Автобусом: із автостанції Воловець курсує прямий автобус до села Синевирська Поляна. Так само автобуси їдуть із Ужгорода, Мукачева, Сваляви.

Автомобілем: найзручніше їхати трасою Київ — Львів — Чоп (Е-50/М-06), у селі Нижні Ворота повернути у бік смт Воловець , орієнтовно 14 км, проїхати в сторону Міжгір’я приблизно 38 км, проїхавши місто до Колочави 27 км у напрямку озера Синевир.

Нагадаємо, раніше ми писали, які ціни та розваги чекають на туристів у Славському цього сезону.

Також повідомлялося, які локації Житомирщини найбільше розкриють красу регіону взимку.