Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється) Фото: Ая-Напа, Кіпр (unsplash.com/datingscout)

Актуальні правила в'їзду: все, що потрібно знати перед поїздкою

Подорожі за кордон під час пандемії можуть виявитися досить непередбачуваними, адже правила в'їзду можуть змінитися в будь-який момент. Перевіряти правила в'їзду в ту чи іншу країну потрібно щоразу перед будь-якою поїздкою.

Актуальні правила перетину кордонів оновлюють кілька українських онлайн-ресурсів. Найпопулярніші:

 1. Онлайн-карта, створена Міністерством закордонних справ України;
 2. Портал VisitUkraine.Today.

РБК-Україна склало список найпопулярніших серед наших туристів напрямків з детальними правилами перетину кордону. Які вимоги щодо в'їзду в країни ЄС, як поїхати на відпочинок в популярні курортні та екскурсійні країни - у матеріалі, який буде оновлюватися у міру змін правил в'їзду.

 1. Європа
 2. Скандинавія
 3. Курортні країни
 4. Балканські країни
 5. Популярні екскурсійні напрямки
 6. Екзотичні та острівні країни

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)Фото: Які країни сьогодні відкриті для українців (інфографіка РБК-Україна)

Оновлення правил в'їзду до країн світу станом на 9 січня:

 • З 22 листопада змінилися правила в'їзду українців до Іспанії. Тепер перед перетином кордону потрібно пройти повний курс вакцинації проти COVID;
 • 28 листопада Ізраїль заборонив в'їзд усім, хто не є громадянами країни, на 2 тижні у зв'язку з поширенням нового штаму коронавірусу "омікрон".
 • З 1 грудня влада Португалії вирішила змінити умови в'їзду для українських мандрівників. Тепер при в'їзді в країну необхідно надати негативний тест ПЛР або антиген-тест на COVID-19, а також сертифікат про повний курс вакцинації.
 • У зв'язку з поширенням нового штаму "Омікрон" Норвегія запроваджує обов'язкове тестування для всіх туристів, які прибувають до країни.
 • Правила в'їзду для Українців змінює Румунія: починаючи з 10 грудня від в'їжджаючих вимагатимуть не тільки сертифікат про вакцинацію, а й ПЛР-тест.
 • Умови в'їзду посилює Йорданія. З 12 грудня всі мандрівники, які прибувають до країни, мають здати обов'язковий ПЛР-тест на додаток до чинної вимоги здачі тесту перед прильотом. Тест мають здавати й ті, хто вакцинований.
 • Для в'їзду в Польщу з середи, 15 грудня, прибуваючі з-за меж Шенгенської зони, повинні мати підтвердження негативного ПЛР-тесту не раніше, ніж за 24 години до перетину кордону.
 • Починаючи із четверга, 16 грудня, Італія перестає пускати українських туристів до країни - навіть вакцинованих.
 • Влада Кіпру прийняла рішення посилити правила в'їзду для іноземних туристів. З 4 січня доведеться здавати три тести на COVID.
 • Чорногорія суттєво посилила правила в'їзду. З 2 січня потрапити в країну зможуть тільки ті, хто перехворів COVID-19 або недавно вакцинувався.
 • Німеччина спрощує правила в'їзду з 9 січня. Раніше в'їзд для наших громадян дозволявся лише в разі гострої потреби або тільки при наявності повного курсу вакцинації від коронавірусу.

Детальніше - у матеріалі РБК-Україна.

Європа. Які правила в'їзду для українців сьогодні

Україна залишила "зелений список" ЄС. Посли ЄС підготували відповідне рішення Ради ЄС, повідомляє РБК-Україна. Попри виключення із "зеленого переліку", остаточне рішення про умови подорожей громадян України приймається безпосередньо державами-членами ЄС.

Хоча в усі країни Євросоюзу власники біометричних паспортів для виїзду за кордон можуть їхати без віз строком до 90 днів протягом 180 днів, правила в'їзду в ту чи іншу країну можуть змінюватися.

Першою після рішення ЄС в'їїзд українським туристам 9 листопада закрила Бельгія. Але наступного дня, 10 листопада, в країні заявили, що збережуть можливість вакцинованим українцям відвідувати країну.

Австрія

Для осіб, які прямують до Австрії з 20 грудня 2021 року діють наступні положення:

В’їзд до країни можливий тільки для повністю вакцинованих осіб або тих, які нещодавно перенесли хворобу, зокрема:

1) В’їзд без реєстрації та без карантину

З сертифікатом про повну вакцинацію однією з наведених нижче вакцин + негативний ПЛР-тест.

З підтвердженням про одужання після захворювання на COVID-19 (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 180 днів, оформлена англійською або німецькою мовами) + негативний ПЛР-тест.

Медична довідка про наявність нейтралізуючих антитіл більше не вважається доказом перенесеної хвороби! Сертифікати вакцинації/одужання у додатку “Дія”, паперові сертифікати з порталу “Дія” з QR-кодом та паперові свідоцтва від сімейного лікаря (т.зв. жовтий сертифікат) визнаються австрійською стороною, однак, вони мають бути оформлені виключно англійською або німецькою мовами із зазначенням кількості зроблених доз і типу вакцини.

Визнані вакцини: Comirnaty (INN) від BioNtech/Pfizer; Vaxzevria COVID-19 Vaccine AstraZeneca / Covishield від Serum Institute of India; COVID-19 Vaccine Janssen від Johnson & Johnson; mRNA-1273 Covid-19 Vaccine від Moderna; Sinopharm / BIBP SARS–CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated, Sinovac-CoronaVac vaccine.

Слід врахувати, що з вакцинами Sinovac-CoronaVac vaccine перетин кордону Австрії допускається, але заселення в готелі або відвідування закладів харчування є забороненим.

Бельгія

Відразу після оголошення офіційного рішення ЄС про виключення України із "зеленого списку", 9 листопада Бельгія виключила Україну з переліку держав, мешканцям яких дозволено в'їзд без "поважної мети" навіть за наявності у манднівника сертифікату про вакцинацію.

Але незабаром після такої заяви в Бельгії все ж таки вирішили залишити право на "некритичні" поїздки тим, хто пред'явить на в'їзді в країну сертифкат про повну вакцинацію проти COVID. Про це йдеться у королівському указі, який регулює оновлені правила карантину.

Одна із статей цього указу накладає заборону на "несуттєві" подорожі до країни громадянам держав, які не входять до "зеленого" списку ЄС. З іншого боку, там вказано винятки для тих, хто був вакцинований. Для поїздки до Бельгії необхідний сертифікат про повний курс вакцинації – у мобільному додатку "Дія". У той же час довідки у паперовому вигляді таким доказом бельгійською стороною не визнаються.

Пізніше, 10 листопада, голова українськго МЗС підтвердив, що Бельгія для наших туристів не закривається.

Кіпр

Республіка Кіпр відкрита для українських туристів із весни 2021 року.

Після оголошення про те, що ЄС виключає Україну із "зеленого" списку країн, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Кіпр не планує закривати кордон для наших туристів. За словами Кулеби, Кіпр свого часу став першою країною союзу, яка, незважаючи на рішення Ради ЄС, зберегла можливість в'їзду для українців.

Сьогодні для того, щоб потрапити на Кіпр, необхідно:

Вакцинованим мандрівникам матиме при в'їзді один з таких документів:

 • чинний сертифікат про вакцинацію міжнародного зразка;
 • паперове свідоцтво про вакцинацію;
 • паперовий сертифікат із порталу "Дія".

Зверніть увагу: З 4 січня перед в'їздом на Кіпр необхідно зробити ПЛР-тест своїм коштом не пізніше ніж за 48 годин до вильоту. Другий - потрібно здати відразу після прибуття в країну. А через 72 години після в'їзду на Кіпр потрібно зробити експрес-тест на антиген.

Такі правила діятимуть до 15 січня 2022 року.

Естонія

Країна також не змінила умов в'їзду для українців, попри виключення нашої країни з "зеленого списку" ЄС. Це вже друга країна Європи, яка ухвалила аналогічне рішення, повідомив пізніше Дмитро Кулеба.

"Друга країна ЄС, Естонія, не стала закривати кордони для українців. Зберегли всі можливості подорожей для громадян, які пройшли повну вакцинацію", - написав Кулеба.

Таким чином, в Естонію з України дозволено в'їзд з будь-якою метою для осіб, які пройшли повний курс вакцинації (вакцини, які офіційно використовуються в Україні, зараз приймаються Естонією: Comirnaty (BioNTech/Pfizer), AztraZeneca/Vaxzevria/Covishield, Covishield, CoronaVac).

Усі громадяни третіх країн, які не входять до "зеленого списку" (Україна знаходиться у “червоному списку”), і які не пройшли повний курс вакцинації та прибувають до Естонії для роботи, навчання або на підставі спеціального дозволу, повинні за 72 години до в'їзду зробити ПЛР-тест або за 48 годин – експрес-тест на антитіла, пред'явивши довідку про негативний результат. Такі особи також підлягають 10-денній самоізоляції.

Польща

Зверніть увагу: Починаюч з 15 грудня люди, які прилітають до Польщі з-за меж Шенгенської зони, повинні мати підтвердження негативного результату тесту не раніше, ніж за 24 години до перетину кордону.

Вакциновані туристи можуть в'їжджати в країну за наявності документального підтвердження повного курсу вакцинації вакциною, зареєстрованою в ЄС — Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca, Covishield, Johnson&Johnson англійською або польською мовою. Підходить електронний документ в "Дії" або паперовий аналог. Або з документом про одужання від Covid-19.

Для невакцинованих громадян передбачена 10-денна самоізоляція, яку можна скоротити, якщо зробити ПЛР-тест, але проходити тестування не раніше 7-го дня перебування в Польщі. При в'їзді в країну авіатранспортом потрібно заповнити карту місцезнаходження мандрівника.

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)

Фото: Краків, Польща (unsplash.com/ostap-senyuk)

Чехія

Ця держава стала ще однією, де не закриватимуться для України після виключення України зі списку "зелених" країн, повідомив Дмитро Кулеба.

"Чехія залишається відкритою для подорожей вакцинованих українців за тих самих умов, що й раніше", - написав він.

В'їзд до Чехії дозволений тільки щепленим громадянам України будь-якої з дозволених в ЄС вакцин:

 • AstraZeneca (Vaxzevria);
 • Moderna (Spikevax);
 • Pfizer BioNTech (Comirnaty);
 • Johnson&Johnson (Janssen);
 • Covishield.

Додаткових карантинних заходів немає. Потрібно тільки заповнити реєстраційну форму до в'їзду.

Іспанія

Потрібне завчасне заповнення формуляру санітарного контролю на сайті.

Зверніть увагу. З 22 листопада для в'їзду на територію Іспанії буде потрібен сертифікат про повну вакцинацію. Раніше в'їзд у країну було дозволено навіть без ПЛР-тестів.

Приймаються вакцини, які схвалені:

 • Всесвітньою організацією охорони здоров’я (Comirnaty/BionTech/Pfizer, AstraZeneca, Covishield, Janssen, Moderna, Coronavac/Sinovac, Sinopharm),
 • або Європейським агентством лікарських засобів (Comirnaty/BionTech/Pfizer, Janssen, AstraZeneca/Vaxzervria, Spikevax/Moderna).

Португалія

Станом на цю мить українці можуть в'їжджати в країну за наявності одного з таких документів:

 • Європейського COVID-сертифіката (в паперовому або в електронному варіанті);
 • українського COVID-сертифіката про повний курс щеплення вакциною Janssen (COVID-19 Vaccine Janssen) або AstraZeneca (Vaxzevria) або Moderna (Spikevax) або Pfizer-BioNTech (Comirnaty);
 • або цифрового сертифіката про одужання (паперові сертифікати, видані українськими медичними установами, завірені печатками і штампами медичних центрів, у тому числі "жовті/зелені сертифікати", оформлені сімейним лікарем, без цифрового сертифіката в застосунку "Дія", не приймаються.
 • або довідки з негативним результатом ПЛР-тесту, зробленого не більше ніж за 72 години до подачі документа (в будь-якій лабораторії);
 • або тесту на антиген COVID (TRAg), зробленого не більше ніж за 48 годин до поїздки.

Вимоги поширюються на всіх українців старші за 12 років.

Зверніть увагу: Починаючи з 1 грудня, крім сертифікату про вакцинацію для в'їзду в Португалію також необхідно надати негативний результат ПЛР-тесту або антиген-тесту на COVID-19.

Крім того, перед приїздом до Португалії необхідно заповнити форму на сайті: після здійснення check-in на рейс, на якому мандрівники прибувають в країну, і до посадки в літак. Повідомляється, що туристи, які намагатимуться в'їхати до Португалії без довідки про результати тесту, будуть оштрафовані на суму від 300 до 800 євро.

Нідерланди

Нідерланди стали четвертою країною ЄС, де збережуть можливість в'їзду для громадян України після виключення нашої країни із "зеленого списку" ЄС, повідомляє глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Зараз в'їзд до країни можливий з сертифікатом про повну вакцинацію. Вакцини, які визнають Нідерланди: Astra Zeneca (Vaxzevria); Astra Zeneca-SK Bio (Vaxzevria); Pfizer/BioNTech COVID-19 Vaccine (Comirnaty); Johnson & Johnson ((COVID-19 Vaccine) Janssen); Moderna (Spikevax); Serum Institute of India (Covishield); Sinovac (Coronavac).

Нідерланди визнають тільки сертифікати вакцинації в застосунку "Дія", а також роздруковані сертифікати з порталу "Дія". Якщо ви подорожуєте повітряним транспортом, треба заповнити декларацію про стан здоров'я і мати її при собі.

Українці, які планують поїздку до Нідерландів незалежно від типу транспорту і не мають підтвердження про вакцинацію або довідки про перенесену коронавірусну хворобу, повинні зробити ПЛР-тест максимум за 48 годин до вильоту або тест на антиген — за 24 години. Тести не потрібні дітям до 12 років.

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)

Фото: Амстердам, Нідерланди (unsplash.com/jurre-houtkamp)

Словаччина

Невакциновані особи реєструються на сайті й зобов'язані пройти самоізоляцію терміном 14 днів (якщо за цей час не виникає симптомів або не проведено тестування). Самоізоляцію можна припинити, отримавши негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж на 5-й день. Дітям до 12 років не потрібно проходити тест.

Громадяни України, які мають сертифікат вакцинації з двома дозами (англійською, словацькою або чеською мовою) перед в'їздом реєструються на сайті і звільняються від самоізоляції. Приймаються всі вакцини, зареєстровані МОЗ України. Словаччина приймає сертифікати вакцинації в застосунку "Lія", паперові сертифікати з порталу "Дія" з QR-кодом і паперові свідоцтва від сімейного лікаря.

Франція

З 10 жовтня 2021 року Україна внесена до переліку країн так званої "помаранчевої" зони. Умови в'їзду для туристів - повний курс вакцинації одним з таких препаратів:

 1. Pfizer/Comirnaty;
 2. Moderna;
 3. AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield і Jansen;
 4. Jansen/Johnson & Johnson.

Потрібно заповнити заяву про відсутність симптомів і контактів з особами, які захворіли. Невакциновані можуть в'їжджати в країну тільки в разі "термінової необхідності" і мати при собі результат ПЛР-тесту, зробленого за 72 години до в'їзду або тест на антиген, зроблений за 48 годин.

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)

Фото: Лувр, Париж (unsplash.com/chris-karidis)

Німеччина

З неділі, 9 січня, спеціальні правила, що діяли раніше, не застосовуватимуться до туристів з України. Вони підлягатимуть тільки загальним правилам в'їзду до Німеччини: всі старші 6 років зобов'язані пред'явити один з трьох таких документів:

 1. негативний ПЛР або антиген-тест на коронавірус;
 2. сертифікат про повний курс вакцинації;
 3. довідку про недавнє одужання.

Згідно з даними інтерактивної карти українського МЗС, тест на COVID-19 (тест на антигени або ПЛР-тест) треба пройти максимум за 48 годин до запланованого моменту в'їзду.

У разі прибуття транспортом компанії-перевізника (наприклад, авіакомпанії) ПЛР-тест дозволяється пройти максимум за 48 годин до запланованого моменту початку перевезення (наприклад, часу вильоту).

Тест на антиген дозволяється також пройти максимум за 48 годин до запланованого моменту початку перевезення, якщо воно здійснюється компанією-перевізником.

Вакцини, які визнаються у Німеччині: BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Covishield і Johnson & Johnson.

Австрія

Ще одна країна, яка зберігає чинні правила в'їзду для українців.

"Австрія зберегла повноцінний безвізовий в'їзд для українців, які пройшли повний курс вакцинації", - заявив глава МЗС України.

Для в'їзду до Австрії, як і раніше, необхідно мати сертифікат про повну вакцинацію від COVID, підтвердження про одужання (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 180 днів, або медична або офіційна довідка від лікаря із зазначенням наявності нейтралізуючих антитіл, не старше 90 днів), оформлена англійською або німецькою мовами.

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)

Фото: Чінкве-Терре, Італія (unsplash.com/josh-hild)

Італія

Зверніть увагу: З 16 грудня 2021 року туристи з України не зможуть в'їхати в країну. Виняток становлять лише ті, хто їде до країни з метою навчання, лікування, відвідування родичів тощо.

Нові правила будуть діяти принаймні до 31 січня 2022 року.

На сайті українського МЗС уточнюється, що з 16 грудня 2021 року введено заборону на необов’язкові поїздки громадян України до Італії, у тому числі з метою туризму.

"Виняток становлять громадяни України – власники посвідки на проживання в Італії, або ті громадяни, хто в’їжджає в Італію з підтверджених мотивів роботи, навчання, лікування або абсолютної необхідності", - йдеться у повідомленні.

Швейцарія

Для в'їзду в країну необхідно надати осертифікат повної вакцинації від COVID в "Діі". Дітям до 18 років, які подорожують з повністю вакцинованими дорослими, також може бути дозволений в'їзд до Швейцарії.

Вакцини, схвалені Швейцарією:

 1. AstraZeneca (Vaxzevria, SKBio і Covishield);
 2. Pfizer / BioNtech (Comirnaty);
 3. Johnson & Johnson (Janssen);
 4. Sinovac (CoronaVac);
 5. Moderna (Spikevax);
 6. Sinopharm (BIBP).

Невакциновані повинні мати негативний результат ПЛР-тесту (максимум за 72 години до в'їзду), або негативний результат швидкого тесту на антиген (максимум за 48 годин до в'їзду).

З 20 вересня 2021 року особи, які не були вакциновані або які одужали, мають здати через чотири-сім днів після в'їзду на територію Швейцарії своїм коштом повторний тест на COVID-19. Результат другого тесту потрібно повідомити у відповідне кантональне відомство охорони здоров'я за місцем перебування. Діти до 16 років звільняються від тестування.

Подорожуючим до Швейцарії літаком слід завчасно заповнити в'їзну форму. І не забути про обов'язковий медичний поліс на весь час перебування в країні.

Румунія

Приймає мандрівників з COVID-сертифікатами в додатку" дія "або з порталу"дія". Паперові міжнародні свідоцтва про вакцинацію Румунія не приймає. Перед в'їздом потрібно заповнити форму.

Визнані Румунією вакцини:

 • Pfizer-BioNTech (Comirnaty, tozinameran, BNT162b2);
 • Moderna (mRNA-1273);
 • AstraZeneca/COVISHIELD (ChAdOx1-S, Vaxzevria, AZD1222);
 • Janssen/Johnson & Johnson (Ad26.COV2.S).

Без вакцинації можна приїжджати з довідкою про перенесене захворювання в застосунку "Дія". Транзитом протягом доби, а також транзитом у виняткових випадках, підтверджених документально, на термін менше 3 днів.

Для нещеплених громадян, що в'їжджають, встановлено карантинний режим за домашньою/задекларованою адресою на 14 днів. Тривалість самоізоляції може бути скорочена з 14 до 10 днів, якщо на десятий день карантину підтверджується негативний ПЛР-тест на COVID.

Зверніть увагу: для в'їзду до Румунії з 10 грудня потрібен не лише сертифікат про вакцинацію, а й негативний результат ПЛР-тесту. Тест має бути проведений не більш як за 48 годин до в'їзду на територію держави.

Угорщина

Для в'їзду в Угорщину авіаційним транспортом потрібен український або Угорський сертифікат про вакцинацію (разом з громадянами, які мають сертифікат, також можуть без обмежень в'їжджати діти до 18 років) або негативний результат тестування на COVID методом ПЛР.

Угорщина визнає всі типи вакцин, які використовуються в Україні для імунізації населення від COVID (AstraZeneca (Covishield, SKBio), CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty/Pfizer-BioNTech, Moderna). Країною схвалені цифрові COVID-сертифікати з застосунку "Дія", роздруковані сертифікати з порталу "Дія", а також міжнародні свідоцтва про вакцинацію.

Скандинавські країни. Куди можна їхати з України сьогодні

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)

Фото: Лофотенські острови, Норвегія (unsplash.com/valdemaras)

Данія

В Данії також заявили, що не будуть закривати в'їзд для українських туристів після відповідної рекомендації ЄС.

В'їхати до країни можна за наявності щеплення однією з вакцин: Pfizer BioNtech (Comirnaty); Johnson & Johnson - Janssen Pharmaceuticals; Spikevax (раніше Moderna/COVID-19 Vaccine Moderna); AstraZeneca (Vaxzevria).

Данія приймає сертифікати вакцинації в застосунку "Дія", паперові сертифікати з порталу "Дія" з QR-кодом і паперові свідоцтва від сімейного лікаря.

Для не вакцинованих громадян необхідний негативний ПЛР (не пізніше 72 годин) або експрес-тест (не пізніше 48 годин) і обов'язково повторне тестування протягом 24 годин після прибуття. Діти молодше 15 років звільняються від вимоги до тестування.

Також в'їзд до Данії дозволяється громадянам, які не були вакциновані, але вже перехворіли коронавірусною хворобою. Для цього під час в'їзду необхідно пред'явити результат позитивного ПЛР-тесту, зробленого не менше 14 днів, але не більше 12 місяців до дати перетину кордону. Тест повинен містити повне ім'я тестованої особи, час тестування і видачі сертифіката повинні бути чітко вказані.

Норвегія

Приймає громадян тільки з сертифікатами про вакцинацію в застосунку "Дія". Українці, які були повністю вакциновані вакциною, схваленою Європейським агентством з лікарських засобів (EMA), зможуть в'їхати до Норвегії без будь-яких обмежень: тестів, карантину, заповнення в'їзної реєстраційної анкети.

З 7 жовтня 2021 року це препарати компаній BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca і Janssen, а також Covishield (AstraZeneca, India) і CoronaVac (Sinovac).

Важливо: Норвегія не визнає паперове свідоцтво про вакцинацію, видане сімейним лікарем.

Зверніть увагу: Уряд Норвегії прийняв рішення повернути деякі COVID-правила на тлі стрімкого поширення нового штаму коронавірусу "Омікрон". Усіх мандрівників зобов’яжуть проходити тестування. Згідно з оновленими правилами, усі мандрівники, які прибувають до країни - зобов’язані протягом 24 годин пройти тестування на виявлення захворювання незалежно від статусу вакцинації.

Швеція

Швеція визнає цифрові сертифікати про вакцинацію, згенеровані в додатку "дія". Підходять вакцини, затверджені згідно з постановою (ЄС) 726/2004 або дозволені ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях: Comirnaty (COVID-19 vaccine BioNtech Tozinameran); Spikevax (COVID-19 vaccine Moderna); Vaxzevria (COVID-19 vaccine AstraZeneca); COVID-19 vaccine Janssen; COVID-19 vaccine AstraZeneca / SKBio; COVISHIELD (Serum Institute of India COVID-19 vaccine); COVID-19 vaccine BIBP/Sinopharm; CoronaVac (COVID-19 vaccine Sinovac).

Всі невакциновані туристи повинні надати негативний результат тесту на COVID-19 (PCR, LAMP, TMA or antigen), зроблений за 72 години до в'їзду до Швеції. Тест не потрібно робити дітям до 18 років.

Фінляндія

Фінською стороною визнаються паперові міжнародні свідоцтва про вакцинацію, що видаються в Україні, і наступні вакцини:

 1. Comirnaty (Pfizer-BionTech);
 2. COVID-19 vaccine Spikevax (раніше Moderna);
 3. Vaxzevria (раніше COVID-19 Vaccine AstraZeneca) COVID-19 Vaccine;
 4. Janssen (Johnson & Johnson);
 5. BIBP/Sinopharm;
 6. COVISHIELD;
 7. CoronaVac.

Без підтвердження повного курсу вакцинації необхідно надати один з наступних документів:

 • сертифікат, що підтверджує отримання першої дози вакцини, яка визнається Фінляндією. При цьому обов'язково проходження ПЛР-тесту через 72 години після прибуття;
 • сертифікат, що підтверджує негативний результат ПЛР-тесту, зроблений в Україні не пізніше 72 годин до перетину кордону. Знадобиться повторний ПЛР-тест через 72 години;
 • без наявності зазначених вище документів або за наявності довідки про перенесений COVID, громадяни України будуть направлені на проходження ПЛР-тесту на прикордонному пункті контролю. Через 72 години після прибуття до Фінляндії тест потрібно буде повторити.

Проходження двох ПЛР-тестів після приїзду до Фінляндії безкоштовнt для всіх мандрівників. Записатися на тест можна на сайті.

Популярні курортні країни. Умови в'їзду

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)

Фото: Дубай, ОАЕ (unsplash.com/christoph-schulz)

ОАЕ

З 31 липня 2021 року Україна внесена до країн "зеленого" списку - карантин після прибуття в емірат Абу-Дабі з України не вимагається. Для підтвердження для ОАЕ зробленої в Україні вакцинації необхідна попередня (до вильоту) реєстрація на сайті.

На цьому ж сайті розміщено перелік визнаних в ОАЕ вакцин:

1. Sinopharm vaccine;
2. Pfizer-BioNTech vaccine;
3. Oxford-Astrazeneca vaccine;
4. Johnson & Johnson vaccine;
5. Moderna vaccine;
6. Sputnik V vaccine.

Для Абу-Дабі необхідний заповнений англійською мовою і обов'язково роздрукований Сертифікат(PCR)-swab test, що підтверджує негативні результати тесту. Сертифікат має бути виданий не більше ніж за 48 годин до прибуття в Абу-Дабі і наданий тільки акредитованими медичними установами. В аеропортах ОАЕ кожному пасажиру роблять додатковий безкоштовний ПЛР-тест.

Крім того, є вимога про наявність поліса Міжнародного медичного страхування, який покриває лікування COVID-19 і перебування в умовах ізоляції за кордоном.

Єгипет

Дозволено в'їзд вакцинованим без ПЛР-тесту. ПринимаютсявакциныPfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinopharm, Sinovac, Johnson & Johnson. Сертифікат повинен містити QR-код і не мати виправлень.

Зверніть увагу: наявність сертифіката про вакцинацію необхідно пред'явити в роздрукованому вигляді.

Підійде також ПЛР-тест англійською мовою з печаткою лабораторії або QR-кодом.Після прибуття потрібно пред'явити заповнену і роздруковану "Форму декларації про стан здоров'я". Також необхідна страховка, що покриває лікування COVID. Віза оформляється по прибуттю і коштує 25 доларів.

Туреччина

До кінця 2021 року для в'їзду до Туреччини діють наступні правила в'їзду: негативний результат ПЛР-тесту, зроблений не більше ніж за 72 години, або негативний результат експрес-тесту на антиген за 48 годин до в'їзду.

Тест можна не здавати дітям до 12 років і вакцинованим (Туреччина приймає всі вакцини, що використовуються в Україні). Також можна пред'явити довідку про одужання від COVID за останні 6 місяців.

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)

Фото: Стамбул, Туреччина (unsplash.com/nika-jiadze)

Потрібна страховка, що покриває лікування коронавірусу. Також - заповнення електронної форми - її треба заповнити за 72 години до прибуття. На її основі автоматично генерується HES-код. Анкету треба роздрукувати або зберегти на смартфон, пред'явити при посадці на рейс, інакше пасажири до польоту не допускаються.

Туніс

Необхідний сертифікат про проходження повного курсу вакцинації. Туніс визнає вакцини, схвалені Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) та Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Також необхідно надати негативний ПЛР-тест (арабською, англійською або французькою мовами з обов'язковим QR-кодом на бланку), зроблений за 72 години до реєстрації на літак, для всіх мандрівників, включаючи вакцинованих і мають імунітет до коронавірусу після перенесеного захворювання. Діти молодше 12 років від необхідності надання тесту звільнені.

Для нещеплених туристів, якщо тест негативний, самоізоляція не потрібна. У той же час, туристи повинні залишатися в складі туристичних груп (cohorting), використовувати туристичний транспорт для пересування, а також дотримуватися санітарний протокол по боротьбі з COVID-19, затверджений Міністерством охорони здоров'я Туніської Республіки.

Потрібно враховувати, що з Тунісом у нас діє візовий режим. Посольства Тунісу в Україні немає, тому потрібно звертатися до Варшави. Спрощений візовий режим діє тільки для громадян України, які прибувають до Тунісу з туристичною метою у складі організованих туристичних груп чартерними або регулярними авіарейсами.

Ізраїль

Вночі на 28 листопада Ізраїль заборонив в'їзд всім негромадянам країни на 2 тижні у зв'язку з поширенням нового штаму коронавірусу "омікрон".

Іноземним громадянам незалежно від статусу вакцинації буде дозволено в'їзд виключно за наявності спеціального дозволу компетентних органів Держави Ізраїль.

Іноземні громадяни, які бажають в’їхати до країни, мають заздалегідь подати заявку на в’їзд до Ізраїлю до ізраїльської дипломатичної або консульської установи за місцем проживання іноземця або до Управління з питань народонаселення та імміграції Держави Ізраїль. Заявки до ізраїльської дипломатичної або консульської установи за місцем проживання іноземця приймаються онлайн за посиланням.

Детальна інформація щодо порядку отримання дозволу, підстав за яких особа може отримати дозвіл, необхідних документів, контакти компетентних органів розміщена за посиланням.

Для отримання дозволу на в’їзд в країну також буде вимагаєтися медичний страховий поліс, який покриває видатки на випадок захворювання на COVID-19.

Після отримання дозволу на в'їзд, перед вильотом також потрібно надати негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до прибуття в Ізраїль. Після прибуття до Ізраїлю необхідно буде пройти додатковий ПЛР-тест (зазначена послуга платна – 80 ізраїльських шекелів за умови завчасної онлайн реєстрації, або 100 ізраїльських шекелів за умови реєстрації в аеропорту; оплата здійснюється кредитною карткою).

Щоб забронювати чергу на ПЛР-тест в аеропорту Бен Гуріон, перейдіть за посиланням.

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)

Фото: Тель-Авів, Ізраїль (unsplash.com/shai-pal)

Йорданія

Всі іноземці повинні зробити ПЛР-тест не більше ніж за 72 години до прибуття в Йорданію. З 12 грудня також потрібно пройти ще один тест після прибуття в аеропорту. Вартість ПЛР-тесту - 28 йорданських динарів (близько 40 дол. США). Для дітей до 5 років проходження тесту не потрібно.

Зверніть увагу: ПЛР-тести по прибуттю здають і вакциновані туристи.

Перед поїздкою пасажири повинні заповнити форму, оплатити вартість ПЛР-тесту і отримати QR код, який потрібно пред'явити при реєстрації на рейс, а також після прибуття в країну при проходженні контролю.

Крім цього, при проходженні реєстрації на рейс пасажири також повинні пред'явити заповнену форму, яку можна завантажити тут. Також оформити поліс медичного страхування на весь термін перебування в країні, який покриває витрати на лікування COVID-19. Іноземцям, які намагатимуться в'їхати в Йорданію без дотримання вищевказаних вимог, загрожує штраф у розмірі 10000 йорданських динарів (14000 дол. США).

Балканські країни: актуальні правила для туристів

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)

Фото: Дубровник, Хорватія (unsplash.com/spencer-davis)

Албанія

З 6 вересня 2021 року іноземці, які в'їжджають до Албанії, або слідують транзитом через неї, повинні надати один з наступних документів:

 • сертифікат про вакцинацію;
 • негативний ПЛР-тест не більше 72 годин;
 • експрес-тест на антиген не більше 48 годин;
 • довідка про одужання від COVID-19, дійсна протягом 6 місяців після одужання.

Вимога не стосується дітей до 6 років. Також з 1 вересня в Албанії діє комендантська година з 23:00 до 06:00.

Чорногорія

В'їзд до країни дозволяється тільки за умови наявності одного з документів:

 • Підтвердження проведення повного курсу вакцинації, за умови, що друга доза вакцини зроблена не пізніше шести місяців до в'їзду.
 • Підтвердження перенесеної хвороби COVID-19 (позитивний ПЛР або експрес-тест на антиген, який повинен бути не менше 10 днів і не більше 180 днів).

Зверніть увагу: Тепер при собі необхідно мати негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше ніж за 72 годин до приїзду в країну або експрес-тест на антиген, зроблений не пізніше 48 годин.

Згідно з новими правилами, заїхати на теріторію Чорногорії виключно з негативним тестом більше не можна. Такі правила будуть діяти як мінімум до 12 січня.

Сербія

З 8 жовтня 2021 потрібні такі документи:

 • негативний ПЛР-тест не пізніше 48 годин;
 • сертифікат вакцинації. Країна приймає тільки сертифікати вакцинації в застосунку "Дія" і паперові сертифікати з порталу "Дія" з QR-кодом;
 • підтвердження про одужання від COVID-19 - сертифікат або інший документ, який підтверджує, що його власник переніс хворобу, викликану SARS-CoV-2.

Хорватія

Хорватія стала третьою країною ЄС після Кіпру та Естонії, яка після вилучення України з країн "зеленого" списку Євросоюзу залишилася відкритою для українців, повідомляє голова українського МЗС Дмитро Кулеба.

Туристи можуть надати для в'їзду один з документів:

 1. негативний ПЛР-тест, який зроблений не пізніше 72 годин або експрес - тест на антиген-RAT на SARS-CoV-2, зроблений не пізніше 48 годин;
 2. сертифікат про вакцинацію двома дозами вакцин, які використовуються в країнах-членах ЄС (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, SinoPharm, Janssen/Johnson & Johnson, Sputnik V);
 3. медична довідка про перенесений COVID-19 та одну дозу вакцини протягом шести місяців від зараження вірусом;
 4. позитивний результат ПЛР-тесту або швидкого тесту на антиген, що підтверджує, що особа вилікувалася від вірусної інфекції.

Македонія

З 1 вересня 2021 при в'їзді на територію Республіки Північна Македонія необхідний один з наступних документів:

 • сертифікат про вакцинацію від вірусу SARS-CoV-2 вакцинами, які визнані Північною Македонією: AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac і Sputnik V;
 • довідка (сертифікат) про перенесене захворювання на СOVID-19 протягом останніх 45 днів, починаючи з дня одужання;
 • негативний результат ПЛР-тесту на SARS-CoV-2, отриманий за 72 години до в'їзду.

Наявність зазначених документів не потрібна для осіб віком до 18 років.

Греція

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)Фото: Афіни, Греція (unsplash.com/hert-niks)

Вимоги для в'їзду:

 1. Заповнення форма PLF за 24 години до в'їзду. Підтвердження з QR-кодом, яке прийде на електронну пошту, вважається необхідним проїзним документом.
 2. Довідка про вакцинацію старше 14-ти днів (Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca / Oxford, Novavax, Johnson + Johnson / Janssen, CoronaVac (Sinovac), Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm) в застосунку "Дія" або роздрукований сертифікат з порталу "Дія";
 3. Або ПЛР-тест не старше 72 годин англійською мовою;
 4. Або довідка про перенесене захворювання, позитивний ПЛР-тест або тест на антитіла, що діють через 30 днів після дати першого позитивного тесту і протягом 180 днів після нього;
 5. Або експрес-тестування на антиген (Rapid test) на COVID-19 максимум за 48 годин.

Документи приймаються англійською, французькою, німецькою, італійською, іспанською та російською мовами. Всі документи повинні містити прізвище та ім'я латиницею згідно з даними закордонного паспорта. Вимоги поширюються і на дітей від 12 років і старше. При в'їзді на територію Греції можливе вибіркове тестування.

Болгарія

Згідно з наказом Міністра охорони здоров'я Болгарії РД-01-874/26.10.2021 Україна внесена до "червоної" зони.

З 30 жовтня 2021 року на територію країни будуть пропускати тільки осіб зі статусом постійного і довгострокового проживання на території Болгарії та членів їх сімей. В'їзд в туристичних цілях заборонений.

Популярні екскурсійні напрямки. Грузія, Арменія, Узбекистан

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)

Фото: Тбілісі, Грузія (unsplash.com/kent-tupas)

Грузія

Для щеплених - повний курс вакцинації будь-якою вакциною.

Важливо: необхідно їхати з роздрукованою довідкою, так як в застосунку "Дія" сертифікат не зчитується.

Невакцинованим потрібно мати негативний ПЛР-тест і на третій день перебування - обов'язково зробити ще один ПЛР-тест своїм коштом.

При поїздці наземним або морським транспортом, крім вакцинації, потрібен також ПЛР-тест не більше ніж за 72 години до поїздки: при цьому туриста звільняють від тестування на 3-й день. Від ПЛР-тестів звільняються діти віком до 10 років.

Вірменія

Безвізовий в'їзд для громадян України. Потрібен ПЛР-тест за 72 години до в'їзду (вірменською, англійською або російською мовами). Або - повний курс вакцинації за 14 днів до в'їзду. Невакциновані проходять ще один тест в "пунктах відбору проб" в аеропорту і перебувають на обов'язковій самоізоляції до отримання його результатів.

Узбекистан

ПЛР-тест, зроблений за останні 72 години до в'їзду (англійською або російською). По прибуттю - заповнення анкети з особистими даними. Проходити 14-денну самоізоляцію не потрібно. Візу оформляти не потрібно.

Екзотичні та острівні країни: куди і на яких умовах можна їхати

Домінікана

ПЛР-тест і вакцинація для в'їзду в Домінікану не потрібні. Потрібно заповнити онлайн анкету не пізніше ніж за 72 годин до вильоту. Візу заздалегідь оформлювати не потрібно. По прильоту надається туристична картка ("tarjeta del tourista") безпосередньо в аеропорту.

Мальдіви

ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 96 годин до вильоту. Потрібно заповнити декларацію за 24 години до вильоту. Віза оформлюється безкоштовно після прильоту в аеропорту.

Мексика

ПЛР-тест і вакцинація для в'їзду не потрібні - треба тільки заповнити декларацію і отримати персональний QR-код: його треба пред'явити при посадці в літак і по прильоту. Декларацію необхідно заповнити в день вильоту з України (не раніше, ніж за 12 годин до вильоту), а також на зворотному шляху - в день вильоту з Мексики.

Зверніть увагу: кожен турист повинен отримати окремий QR-код, а не груповий. Також потрібно оформити електронну візу.

Сейшельські острови

ПЛР-тест потрібно зробити за 72 години до вильоту. Також необхідно заповнити онлайн-форму не раніше ніж за 72 годин до вильоту. Потрібно оформити страховку для подорожей, яка покриває як мінімум і більше, і можливе лікування COVID-19.

Які країни приймають українських туристів. Список та умови (оновлюється)

Фото: Сейшели (unsplash.com/datingscout)

Курортний острів Занзібар, Танзанія

Діє вимога здачі ПЛР-тесту за 72 години до вильоту, потрібно також заповнити медичну форму за 24 години до вильоту. Віза оформляється по прибуттю в аеропорту.

Таїланд

З серпня 2021 року Україна була включена до переліку країн, з яких можна відвідувати деякі регіони Таїланду за туристичними програмами Sandbox Phuket і Samui Plus.

Таїланд визнає вакцини: Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna, Johnson + Johnson/Janssen Sinopharm/Beijing, Sinovac.

Кенія

З 11 січня 2021 року всі мандрівники повинні підтверджувати свої сертифікати про проходження тесту на COVID через портал PanaBIOS. Для отримання підтвердження необхідно зареєструватися на порталі, заповнити маршрут подорожі, вибрати лабораторію, завантажити електронний сертифікат про проходження тесту на COVID і отримати підтвердження про верифікацію тесту.

З 1 січня 2021 року для в'їзду в Кенію мандрівники повинні отримати візу в країну заздалегідь. Зараз отримати візу в Кенію після прильоту в країну неможливе. Подати документи на електронну візу можна тут.

Шрі-Ланка

Всім туристам необхідно мати:

 1. ПЛР-тест, зроблений за 72 години до польоту, англійською мовою;
 2. оригінал сертифіката про вакцинацію та його офіційний переклад на англійську мову (повністю вакцинованим туристам і не повністю вакцинованим туристам);
 3. заповнену декларацію здоров'я (заповнюється в літаку).

Повністю вакциновані туристи позбавляються від необхідності робити повторний ПЛР-тест по прильоту.

Неповністю вакциновані (ті, які прибувають на Шрі-Ланку менше ніж через два тижні після отримання останньої дози вакцини):

 • якщо такий турист прибуває на Шрі-Ланку на сьомий день вакцинації (або після), він повинен залишатися в готелі рівня 1 Safe and Secure Certified і на сьомий день перебування здати другий ПЛР-тест. При негативному результаті, туристам видається документ, що дозволяє подорожувати островом (discharge document).
 • у разі якщо такий турист прибуває раніше, ніж пройшло 7 днів з моменту отримання останньої дози вакцини, він повинен залишатися в готелі рівня 1 Safe and Secure Certified і на чотирнадцятий день перебування здати другий ПЛР-тест. Якщо ПЛР-тест негативний, туристам видається документ, що дозволяє подорожувати островом (discharge document).

Невакцинованим туристам необхідно перебувати в готелі/готелях рівня 1 Safe and Secure Certified до 15 діб з моменту прильоту. Їм дозволено організовано відвідувати деякі туристичні місця.

Всі невакциновані туристи повинні здати другий ПЛР-тест на чотирнадцятий день перебування. Якщо ПЛР-тест негативний, туристам видається документ, що дозволяє подорожувати островом (discharge document). Невакциновані туристи, що знаходяться в Шрі-Ланці від 6 до 14 днів, повинні здати ПЛР-тест за 24 години до вильоту.

Раніше повідомлялося, на які 12 курортів різних країн світу можна швидко долетіти взимку.

Також були названі найнебезпечніші країни ЄС з високим рівнем COVID.