Фахівці вивчають нетипову поведінку хижаків
На популярному курортному острові Сен-Мартен, який знаходиться в карибському басейні, від укусів акули загинула туристка. Жінка плавала біля популярного пляжу в затоці Орієнт-бей, повідомляє Sky News.
Уточнюється, що жертві було 40 років, після атаки вона не вижила.
Місцева влада приголомшена випадком: раніше біля курортного острова, який належить Франції та Нідерландам, хижаків не помічали.
За словами прес-секретаря місцевої влади Олена Ріоуала, це перший випадок в історії острова.
"Це дуже незвично для цієї частини світу", - повідомив Гевін Нейлор, програмний директор глобальної бази даних з нападів акул.
Він повідомив, що раніше в карибському басейні були зафіксовані два напади акул – на Багамах в 2019 році, а також – один на Кубі. Хижаки наближаються до курортів через те, що там багато туристів.
До речі, в прибережних водах Домінікани, куди масово їдуть українські туристи в цьому сезоні, водяться п'ять видів акул. Вважається, що всі вони безпечні для людей. Найбільші шанси побачити акул під час пірнання – біля півострова Самана.
За останні півстоліття зафіксовано лише один випадок нападу на людину в прибережних водах – в 2010 році знайшли тіло пірнальника поблизу курорту Бока-Чіка.
Де останнім часом на туристів нападали акули
Нещодавно стало відомо про напад морського хижака на туристку на єгипетському курорті Марса Алам. 42-річна дайвер з Німеччини пірнала з інструктором і групою інших спортсменів біля рифу, поруч з яким водяться акули.
Відео інциденту опублікувало місцеве видання Mars Times. Після того як туристку відтягли від хижака, її доставили в місцеву лікарню і наклали шви на плече. Також раніше в Єгипті акула напала на українців: постраждала жінка і її син, а також гід, що супроводжував туристів.
За словами губернатора Червоного моря Амра Ханафі, туристку доправили до лікарні у "стабільному стані".
За даними Masr Times, дайвінг в цьому районі був заборонений на три дні губернатором Ханафі. Також був створений комітет для розслідування можливих змін у поведінці акул в цьому районі.
Також після нападу акули на українських туристів 25 жовтня в Шарм-ель-Шейху глава Агентства з охорони природи Міністерства навколишнього середовища Мохамед Салем повідомляв, що акули, які природним чином мешкають в Червоному морі, є морськими хижаками і наносять серйозні травми при нападі.
"В Єгипті є один з тридцяти найбільш відомих у світі видів акул, які нападають на людей", - зазначив чиновник.
Як убезпечити себе на відпочинку
Туристів попереджають про небезпечні види розваг під час відпочинку. У тому числі – і про можливе запливи акул у прибережні зони, де плавають туристи. Поради, як не потрапити в зуби акули: не купатися вночі, з ранами на тілі, в місцях риболовлі і не запливати за риф.
Якщо все-таки зважилися на екстремальні розваги, то проводити їх необхідно з досвідченими інструкторами в дозволених місцях. Також необхідно оформити спеціальну страховку, яка покриє лікування можливих травм.
Фото: Острів на Карибах (pixabay.com)
Звичайне туристичне страхування не покриває заняття спортом в подорожі, відзначають в страхових компаніях.
Вирушаючи на відпочинок, можна придбати страховий поліс з урахуванням екстремального спорту – він може бути на 20-30% дорожче звичайного туристичного страхування, каже в коментарі РБК-Україна Леся Щербакова, виконавчий директор СК "Провідна".
До екстремального спорту належать: дайвінг, рафтинг, катання на лижах, рафтинг, стрибки з парашутом.
Нагадаємо, раніше ми писали про кращий час для відпочинку в Єгипті взимку.
Також ми розповідали про ціни на тури та головні країни для зимового відпочинку українців.