Пікнік на горі та сани з кіньми: у Ворохті вигадали захопливі маршрути до вершин засніжених гір
Туристів вперше водитимуть гірськими стежками взимку
Зимовий відпочинок у Карпатах щороку обирають чимало українців. С метою привабити більше туристів в популярних локаціях активно розвивають туристичні маршрути – від пізнавальних до розважальних.
Побачити справжню зимову красу гір та піднятися до вершин і на полонини запропонують відпочивальникам у Ворохті в Івано-Франківській області. Два пішохідні маршрути - на гору Магура та на полонину Борсучина – цього року вперше стануть доступні й у зимовий сезон, розповів агентству "Укрінформ" депутат Ворохтянської селищної ради, автор турів Олег Молдавчук.
Раніше взимку в такі походи зважувалися ходити окремі сміливці. Цього року одноденні походи будуть організовані для груп кілька разів на тиждень. Окрім краси природи й гірського повітря, туристи отримають додаткові розваги – пікнік та катання на санях, запряженими кіньми.
Чим цікаві нові маршрути у Ворохті та скільки коштуватиме такий відпочинок - у матеріалі РБК-Україна.
Краєвиди на гірські хребти та розваги для дітей
Зимові походи далеко в гори зазвичай обирають підготовані туристи і спортсмени. Втім, насолодитися зимовими пейзажами засніжених гірських хребтів тепер можна буде туристам і без особливої підготовки усіх вікових категорій.
Фото: Полонина Борсучина взимку (facebook.com/Alexander Kalinin)
Маршрути, які запропонують туристам у Ворохті в цьому зимовому сезоні:
- Похід на гору Магура. Тривалість – близько 5 годин. За цей час група подолає 7 кілометрів.
"Будемо робити його з пікніком на горі. Адже з вершини Магури відкривається краєвид на Чорногірський хребет, Говерлу, Петрос", - розповів Олег Молдавчук.
- Похід на полонину Борсучина з продовженням на хребет Кукул (висота - 1540 м). Протяжність - 14 км в обидві сторони. На полонині планують влаштувати обід та катання на санях з кіньми.
"Ці маршрути взимку ще не працювали. Їх долали лише одинокі сміливці. У нас буде графік, який передбачатиме двічі чи тричі на тиждень такі сходження для групи туристів, а це 5-6 гостей", – відзначив він.
Для того, щоб вирушити в один з таких походів, буде достатньо лижного костюма та водонепроникного взуття. У групи будуть брати туристів від 7 років, інших вікових обмежень не буде.
Скільки коштуватиме похід та відпочинок у Ворохті
Описані походи в гори коштуватимуть від 600 до 1100 гривень з одного. В цю вартість вже включені частування та розваги.
В цьому році житло у Ворохті коштує від 300-350 гривень у приватних готелях і садибах. Багато власників міні-готелів не піднімали ціни в цьому році через збільшення конкуренції на курорті.
Фото: У Ворохті є кілька сотень садиб і готелів (facebook.com/Vorokhta.Tatariv.Tourinfo)
Загалом у Ворохті працюють близько 300 об'єктів розміщення для туристів. В цьому сезоні відкриються ще 10 нових садиб.
Відзначається, що відпочивальники зможуть їздити кататися на лижах у сусідній курорт Буковель – адже до першого витягу лише 20 км. Дістатится туди можна автобусом, який їздить двічі на день, або на власному авто.
Чим цікавий курорт Ворохта взимку
У Ворохтянській громаді розробили свій туристичний бренд зі слоганом "Скочимо до Ворохти" та вказівником у формі лиж та гуцульських символів.
Ворохта — селище міського типу, до складу громади якої входить також село Татарів. Від станції Татарів до курорту Буковель – 15 кілометрів. В цьому зимовому сезоні через станцію курсуватимуть 7 додаткових поїздів з різних регіонів України.
Ворохта знаходиться на висоті 850 метрів над рівнем моря в оточенні гір та лісів, на березі річки Прут. Відомі пам'ятки локації – мости-віадуки, яким понад 100 років. Один із них – серед найдовших в Європі – понад 100 метрів. Є поблизу Ворохти й міні-віадук – недіючий вузьколінійний "Каретний міст".
Туристів приваблюють й сучасні фото-локації – гойдалка з краєвидом на Ворохту, підвісний місток через річку Прут.
Фото: Катання на лижах у Ворохті (booking.com)
Гірськолижний курорт Ворохта використовується як центр з підготовки українських спортсменів зі стрибків із трампліна, біатлону, лижних перегонів. Трамплін у Ворохті побудували ще за часів Польщі. Зараз це найбільший трамплін в Україні – 90 м. Взимку для туристів працюють кілька підйомників – крісельний та бугельні.
Маршрут на Говерлу починається від спортивно-туристської бази "Заросляк", яка знаходиться неподалік Ворохти у горах.
Для походів туристам пропонують маршрут до гори Магура заввишки 1362 метри у масиві Сколівські Бескиди. Пололина Борсучина знаходиться на висоті 1200 м над рівнем моря. Вважається, що так її назвали завдяки вигляду місцини згори – нібито обриси території нагадують борсука.
Нагадаємо, ми писали про знакові локації Карпат, до яких варто запланувати поїздку взимку.
Також ми розповідали, що головні курорти Карпат стануть доступнішими туристам з трьох країн.