Чим цікава система освіти в країні та що варто знати нашим громадянам, які тюди приїздять.
Швейцарія - одна із найцікавіших країн Європи, яка водночас не входить ні до НАТО, ні до Євросоюзу. Ця держава активно приймає українських біженців під час російської агресії та повномасштабної війни.
Юристка консалтингової та аутсорсингової компанії Nota Group Олена Колченогова на власному досвіді знає, як влаштована допомога українцям в цій країні й розповіла, як нашим співгромадянам отримати статус S, які виплати надають у Швейцарії.
У новому матеріалі для TRAVEL РБК-Україна фахівець ділиться пізнавальними фактами про Швейцарію, а також про те, що треба знати мамам з дітьми про навчання в цій країні.
Фото: Вулиці Цюріха, столиці однойменного німецькомовного кантону (РБК-Україна)
Візьміть до уваги. Для в’їзду з домашніми тваринами їх обов’язково потрібно зареєструвати в Федеральній ветеринарній службі та відвідати ветеринара протягом трьох днів з дати прибуття.
Одразу при прибутті з дітьми потрібно подати заявки в дитячій садок та школу, після чого ви отримаєте запрошення та будете приєднані до певної школи або садочку. В нас не запитували ніяких медичних довідок про стан здоров’я дітей, одразу зараховували до закладу.
Потрібно зазначити, що в кантоні Тургау шкіл та садків дуже багато. Кожен навчальний заклад має свою назву, а не номер.
Фото: Один із коледжів у Швейцарії (uk.wikipedia.org)
Для українських діток зробили спеціальні інтеграційні класи з вивчення німецької мови, згодом вони переходять до звичайних шкіл. Для дорослих також оплачують курси вивчення німецької мови та сприяють запису на такий курс майже в обов’язковому порядку.
В дитячі садочки приймають діток, яким станом на серпень виповнилося 4 роки. Молодші діти можуть відвідувати лише платні приватні садки або знаходитись вдома, тому працевлаштування жінок з маленькими дітьми – це досить болюче питання для швейцарських жінок.
В мене два сини, їм 11 і 4 років, тому нам довелося дізнатися про школу та садок на власному досвіді.
В початкових школах - два вчителі на клас, в садку також вихователь та помічниця. Цікаво, що в будь-яку погоду - сніг, вітер, дощ - діти виходять на прогулянку на 50 хвилин. Це робиться щодня - як в садку, так і в школі.
В школі майже повністю відсутня конкуренція між учнями щодо оцінок. Оцінювання дітей відбувається таємно, лише вчитель, дитина та її батьки знають про переваги та недоліки в навчанні дитини.
В молодших класах оцінювання взагалі відбувається шляхом надання характеристики дитині щодо уваги, засвоювання та сприйняття матеріалу, а не у вигляді оцінок. Шкільна програма передбачає багато командної роботи, таким чином виховуючи комунікативні та соціальні навики у дітей.
В дитячих садочках сприяють поступовому знайомству з початковою школою, тому діти в садку регулярно відвідують спортивні зали в початковій школі, проводять спільні спортивні заходи з молодшими школярами.
Фото: У швейцарські дитсадки приймають діток, яким станом на серпень виповнилося 4 роки (unsplash.com)
Батьківські збори в дитячому садочку мене дуже вразили своєю відкритістю та емоційністю. Всі сиділи у формі кола на стільцях діток.
Знайомство з батьками відбувалося шляхом обміну інформацією: вихователі та директор садка розповіли про свій досвід роботи, про свою родину та дітей, потім кожен батько нашої групи розповів про свою дитину та її захоплення й особливості. Далі було декілька творчих спільних завдань для батьків та вихователів і презентація з фотографіями діток про перший місяць в садочку.
Я вдячна швейцарцям за допомогу та підтримку, не зважаючи на те, що ми досить різні за культурою, поглядами та підходами до життя. Швейцарці у переважній більшості дуже толерантні та емпатичні до українців.
Радимо почитати, що чекає на українців у школах Британії.
Також стало відомо, в які країни українці найчастіше переїздять під час війни.