Що саме змінилося і чи варто їхати в Іспанію після цих нововведень, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Metro.
Балеарські острови, а це Майорка, Менорка, Ібіца та Форментера, планують ввести нові туристичні збори для туристів. Поки що нові заходи очікують затвердження і точна дата впровадження змін невідома.
Але від цього буде залежати вартість оренди номера у готелях. Тарифи будуть змінюватися залежно від якості розміщення та місяця. Тобто, у готелях 4 та 5 зірочок в червні, липні та серпні - збір буде найвищим, а це в середньому від 4 до 7 євро за ніч з однієї особи.
У простіших готелях або апартаментах - в середньому - 4-5 євро за ніч з однієї особи. Тобто, якщо ви будете відпочивати тиждень, то до загальної вартості готелю доведеться за одну людину доплатити збір у розмірі від 30 до 50 євро.
Збори не будуть застосовані для туристів, які будуть відпочивати у січні та лютому, а також від них будуть звільнені діти до 16 років.
До кінця 2025 року з'явиться новий туристичний податок у Барселоні, якій буде вищий за попередній фактично у два рази. Зараз максимальна плата для гостей у 5-зіркових готелях становить 7 євро, а у майбутньому планують збільшити цю суму до 14 євро і це за ніч з однієї людини.
До прикладу, у Каталонії, куди найчастіше їдуть туристи, стягують туристичний збір у розмірі від 1 євро до 5,7 за ніч. І це також залежить від якості проживання - від 5-зіркових готелів до звичайних квартир. Від цього туристичного збору звільнені тільки діти до 16 років.
Часто туристи шукають готівку, щоб розрахуватися за щось у відпустці, але варто добре подумати про цей нюанс в Іспанії. У країні запроваджені зміни валюти, через які ваші банкноти можуть бути відхилені під час покупки.
Наприклад, старі або зім'яті купюри номіналом 50 євро у вас може не прийняти будь-хто з роздрібних торговців, оскільки в планах у центрального банку вилучити усі пошкоджені купюри з обігу для боротьби з шахрайством.
Дрібні купюри номіналом в 5, 10 або 20 євро - повинні бути прийнятними, а от великих купюр варто позбавитися, оскільки вони їх частіше підробляють.
У Гран-Канарії ввели нові заборонені предмети на пляжах, а використання певних речей може призвести до штрафу у розмірі майже 3000 євро.
Що заборонено:
Штрафи будуть коливатися від 30 євро за незначне порушення до 2900 євро за серйозне порушення. Що вважається легким, а що серйозним порушення - не пояснюється, тому ризикувати не варто.
На Майорці вирішили обмежити пішохідні екскурсії й тепер можна буде погуляти тільки групою до 20 осіб, а це відповідно зробить екскурсії дорожчими. Як будуть відстежуватися кількість груп та учасників - поки незрозуміло.
На Балеарські острови ця вимога не поширюється (поки що), і тому там може бути група до 70 осіб на пішохідні екскурсії.
На Майорці, найбільшому з Балеарських островів, є місця з призначенням, які називають типовим старим середземноморським містом. Наприклад, Сольер. Якщо ви надумаєте поїхати туди автомобілем, то варто передумати.
Місцеві жителі були настільки занепокоєні кількістю туристів, що місцева влада запровадила зону "лише для мешканців", і туди немає доступу навіть прокатним автомобілям з міста.
У місті Малага був введений трирічний закон, який місцеві охрестили "забороною на туризм". Хоча цей термін вводить в оману, оскільки будуть заборонені не туристи.
Насправді цей закон забороняє реєстрацію будь-якої нової оренди на відпочинок у 43 районах області. Влада Малаги намагається зупинити зростання оренди нерухомості у найбільш багатолюдних частинах міста та дати місцевим жителям більше шансів знайти довгострокову оренду.
Льюкмайор, Пальма, Кальвія (Магаллуф) на Майорці та Сант-Антоні на Ібіці ввели заборону на продаж алкогольних напоїв з 21:30 до 8:00 ранку. І туристи не тільки не зможуть купити алкоголь в цей час, а й не зможуть його пити десь у місцях загального користування.
Тобто, варіант нічної вечірки на човнах - все, бо човни для вечірок мають плавати в межах однієї морської милі від визначеного району, а значить - там алкоголь не можна бути ні купляти, ні пити.
Вас може зацікавити: