Готелі пропонують спеціальні тарифи зі знижками
Цього року серед українських туристів з'явився новий тренд на тлі пандемії - "зимівля" в готелях на всьому готовому, хоча раніше більшість "дистанційників" воліли самостійно організовувати поїздки і селитися в приватних віллах або квартирах.
"Пандемія нам допомогла. Самостійні мандрівники стали звертатися за організацією поїздок. Але є ще й фактор відсутності побутових турбот. Якщо турист на місяць летить, наприклад, в Єгипет на "все включено", то він ні про що не думає. А зимівля "все включено" в Туреччині - взагалі принципово новий продукт", - розповів у коментарі РБК-Україна Павло Головненко, директор туристичної компанії "Пілігрим".
Він зазначив, що туристи, які перебираються зимувати в країни з більш м'яким кліматом, беруть з собою в готелі навіть домашніх тварин. Наприклад, днями його компанія допомагала туристу оформляти подорож з котом.
У яких країнах українці вважають за краще проводити холодні місяці в цьому сезоні і на які суми варто розраховувати, плануючи проживання – в матеріалі РБК-Україна.
Одна з найпопулярніших країн для тривалого проживання і віддаленої роботи – Туреччина. Про це свідчить як зростання попиту на покупку нерухомості на Анталійському узбережжі серед українців, так і дані туристичних компаній.
Павло Головненко зазначає, що ця країна - найпопулярніша за вибором туристів завдяки тому, що ціни на проживання в м'якому кліматі не дорожчі оренди житла в Києві, і легко полетіти додому на кілька днів:
"У нас хіт сезону - зимівля в Туреччині. При цьому ми продаємо два принципово різних продукти:
Користуються попитом і більш складні варіанти, наприклад, Стамбул + Каппадокія + Анталія.
Туреччина дуже зручна для зимівлі, тому що легко на кілька днів прилетіти в Україну, додає він.
Деякі турецькі готелі стали пропонувати програми для "зимівлі" для віддаленої роботи з проживанням місяць і більше, розповідає в коментарі РБК-Україна Павло Григораш, директор Української асоціації туристичних агентств.
"Зараз є непогані пропозиції в готелях Туреччини для тих, хто приїжджає на більший термін, ніж 28-30 днів. На зиму там застосовують зовсім інші тарифи - виходить дешевше мінімум в два-три рази, ніж короткострокове проживання", - говорить фахівець.
До слова, на сайті booking можна знайти варіанти розміщення на Анталійському узбережжі в Туреччині в 4-5 * готелях з харчуванням "все включено" в зимовий період від 2 тис.гривень на добу. У бюджетних готелях Анталії в номері "стандарт" зі сніданками можна пожити за ціною від 7,5 тис. гривень за 30 ночей. У 4* готелі зі сніданками за 2 км від пляжу можна провести місяць за ціною 16,5 тис.гривень.
На другому місці за популярністю зимівлі серед українців, які звертаються в туристичні агентства – Таїланд. Ця країна була однією з найулюбленіших локацій для туризму на тривалі терміни і до пандемії.
"Таїланд був в топі напрямків для зимівлі завдяки дешевизні і хорошому клімату. Зазвичай ні з перельотом, ні з проживанням, ні з харчуванням складнощів в цій країні не виникає", - говорить Павло Григораш.
Він додає: поки Таїланд залишається "проблемним" з точки зору правил відвідування. Ті туристи, які вже вирушили на зимівлю – швидше за все, оселилися на островах, а не на материку.
Попит на дорогі тури для зимівлі в Таїланд вже ростуть – ще до ослаблення правил такі туристи могли вирушити в країну на кілька місяців за довгостроковими візами – хоча такий вид відпочинку обходиться в круглу суму.
"Ці туристи вирушають в Таїланд на тривалі терміни - від трьох тижнів. Мінімально такі тури обходяться мандрівникам від 5 тисяч доларів за двох", - розповідав раніше в коментарі виданню Павло Головненко.
"Складається враження, що Таїланд – найпопулярніший напрямок, і ніхто його раніше не знав. Останні тижні туристи нескінченно запитують цю країну. Таїланд дуже дешевий - розміщення можна знайти за ціною в 10-15 доларів. Високі ціни тільки на новорічні дати, а після 10 січня – "бери - не хочу", - розповіла РБК-Україна директор туроператора "Центр" Світлана Вітковська.
Таїланд набирає обертів, підтверджує Павло Головненко. Тільки ціни на проживання там піднялися.
"У цьому сезоні приблизно на 25% дорожче, ніж раніше. У 750 доларів людині в місяць вже складно вкластися. Необхідно хоча б 1000 доларів",- звертає увагу він.
На третьому місці за попитом на зимівлю серед українських фрілансерів залишається Єгипет. Одне з найвідоміших місць, куди взимку стікаються до теплого моря і свіжого манго любителі зимівлі – місто Дахаб в сотні кілометрів від популярного курорту Шарм-ель-Шейх.
"У Дахабі не так багато готелів - там зазвичай беруть віллу або апартаменти. Там класний дайвінг - це місто люблять саме дайвери. Так відпочивають місяць і більше", - розповідає Павло Григораш.
"Продаємо Дахаб і Шарм теж. Там купа недорогих готелів на другій лінії. Айтішники їх люблять", - розповів Павло Головненко.
При цьому багато туристів відмовляються від варіанту харчуватися самостійно і продовжують користуватися форматом "все включено".
"Зараз найдешевша пропозиція – 45 тисяч гривень на двох на 24 ночі. А ми і дешевше багато продавали за раннім бронюванням на "все включено". У серпні-вересні - на грудень-лютий. Не можу сказати, що це величезний потік. Ми в минулому році вже почали" довгий " Єгипет пропонувати, і він "зайшов" на подив. Цього року ми запропонували тим, хто їздив у минулому, купувати заздалегідь", - розповів про нову тенденцію керівник туристичної компанії.
Він зазначає, що для таких турів спрацьовує "сарафанне радіо" - ті, хто побували на зимівлі в готелях, рекомендують такий формат іншим.
Шрі-Ланка для зимівлі також недорога, оскільки більшу частину вартості турів туди становить переліт, зазначає Павло Григораш. Але таку подорож рідше оформляють через турагентів, а частіше самостійно бронюють і квитки, і готель.
Емірати для зимівлі - досить дорогий напрямок, хоча його вибирають туристи з сусідніх з Україною країн. Але на такий вид туризму непросто оформити візу, а Мальдіви, навіть на бюджетних віллах в Мале, теж не є популярним напрямком для віддаленої роботи, уточнює експерт.
Ідея провести зимівлю на Занзібарі в Танзанії складається з декількох "проти": рівень вакцинації населення дуже низький, і рівень частини готелів залишає бажати кращого.
Нагадаємо, ми писали про країни Європи, де легко отримати візу фрілансерам.
Також ми розповідали, що у Греції вперше запустили кампанію з зимового туризму.