Жорсткий карантин повертається: коли Ізраїль може відкритися для туристів

Жорсткий карантин повертається: коли Ізраїль може відкритися для туристів Фото: Ізраїль (pixabay.com)

Які умови для в'їзду іноземців країна висуває під час пандемії

Незабаром в Ізраїлі знову істотно посилять карантин. У п'ятницю, 18 вересня, в країні набудуть чинності нові обмеження.

Як мінімум на 14 днів в державі введуть заборону громадянам відходити від дому на більш ніж 500 метрів. Заборонять також збиратися на відкритому просторі в групи понад 20 осіб, а в закритому просторі не можна буде збиратися в групи понад 10 людей.

На робочих місцях має знаходитися не більше 30% співробітників. Кафе та ресторани зобов'язані працювати тільки на винос. Освітні установи в країні закриють. В уряді Ізраїлю заявляють, що жорсткий карантин повертають у зв'язку з тим, що ситуація з коронавірусом погіршилася.

Проте в Ізраїлі на час карантину вирішили не закривати міжнародний аеропорт імені Бен Гуріона.

Звучать думки про те, що у таких умовах повноцінного відновлення туризму в Ізраїлі не чекати ще довго. РБК-Україна вирішило дізнатися в експертів сфери, чи складно в'їхати в країну сьогодні, і чи є в Ізраїлі туризм під час пандемії.

Чому туризм в Ізраїлі поки що "на паузі"

В Ізраїлі сьогодні - високий показник захворюваності COVID-19, нагадує РБК-Україна експерт у сфері туризму Ігор Короленко. На його думку, це головна причина, через яку повноцінного туризму в країні поки чекати не варто.

"Населення Ізраїлю становить неповних 9 мільйонів громадян. І при цьому рівень захворюваності в країні навіть вищий, ніж в Україні (за один тиждень в Ізраїлі було підтверджено понад 24 тисяч нових випадків COVID-19, а всього з початку пандемії в країні коронавірусом захворіли понад 150 тисяч людей - ред..) Сфера туризму для Ізраїлю вкрай важлива, але не системоутворююча. У центр уваги країна ставить турботу про здоров'я громадян, і тому всі сили кинуті на боротьбу з пандемією", - говорить Ігор Короленко.

Жорсткий карантин повертається: коли Ізраїль може відкритися для туристівФото: Коли варто чекати поновлення туризму в Ізраїлі? (pixabay.com)

В'їзного туризму в Ізраїлі поки немає з тієї причини, що країна висуває вимогу 14-денної самоізоляції абсолютно до всіх, хто в'їжджає в країну, говорить РБК-Україна Анна Формакідова, директор турфірми Statours, що спеціалізується на туризмі в Ізраїлі.

Станом на сьогодні всі прибуваючі до Ізраїлю громадяни зобов'язані пройти двотижневий карантин. В країні не передбачена опція дострокового припинення самоізоляції, як в Україні (завершити самоізоляцію достроково в Україні можна, здавши тест на COVID-19 - ред.).

"Самоізоляцію по прибуттю в Ізраїль іноземець може пройти в одному з готелів, який він обирає самостійно. Вибір готелів для самоізоляції в Ізраїлі зараз не такий широкий, адже деякі готелі через пандемію повністю закриті. З іншого боку, працюючі готелі можуть надавати і преміум-апартаменти, і економ-номери. Все залежить від побажань іноземця. Перебування у готелі іноземець оплачує особистим коштом", - пояснює Ганна Формакидова.

Чіткого списку готелів, рекомендованих для проходження самоізоляції, в Ізраїлі немає. Тому перед поїздкою до Ізраїлю іноземцям треба самим продзвонювати кожен окремий готель і питати, чи готові там прийняти їх на самоізоляцію, каже Анна.

Жорсткий карантин повертається: коли Ізраїль може відкритися для туристівФото: Внутрішній туризм в Ізраїлі все ж продовжує працювати: місцеві жителі подорожують країною в умовах карантину (pixabay.com)

"Безпосередньо під час самоізоляції ніхто з персоналу не заходить в номер до людини. Приносячи їжу, залишають її на певній дистанції".

Через такі фактори, в'їзного туризму в Ізраїлі немає. Але туризм виїзний в країні є, додає вона.

"Ізраїльтяни виїжджають з країни на відпочинок, але коли вони повертаються, то теж повинні пройти в Ізраїлі 14-денний карантин, як і іноземці. Їх перебування на самоізоляції відслідковується дуже суворо. Місцеві жителі повинні перебувати на самоізоляції у своєму постійному місці проживання. Наприклад, у квартирі", - пояснює фахівець.

Також в Ізраїлі продовжує розвиватися внутрішній туризм, зазначає Анна Формакідова. Місцеві мешканці й далі їздять на відпочинок та екскурсії всередині країни.

Коли Ізраїль може повноцінно відкритися для туристів?

Поки ситуація в усьому світі з пандемією коронавірусу невизначена, робити якісь прогнози дуже складно, вважає Ігор Короленко. За його словами, в умовах, коли все змінюється дуже швидко, створювати здогадки не варто. Приміром, зараз про повернення коронавірусу заговорили і в країнах Європи.

"На мою думку, про повноцінний туризм на докарантинному рівні не тільки в Ізраїлі, але в інших країнах, можна говорити не раніше весни 2021 року", - говорить він.

Жорсткий карантин повертається: коли Ізраїль може відкритися для туристівФото: Туризм в Ізраїлі відновиться не раніше 2021 року, кажуть в туркомпаніях (pixabay.com)

За словами Анни Формакідової, про повноцінний розвиток туризму в Ізраїлі навряд чи варто говорити до того, як буде розроблена і впроваджена вакцина від COVID-19.

"Той туризм, який був влітку (деякі курортні країни відкрили свої кордони - ред.) - це зовсім не той повноцінний туризм, що був раніше. Це швидше "ковток повітря" для тих, хто хотів би хоч трохи відпочити за кордоном", - говорить експерт.

Повноцінні туристичні поїздки, на її думку, не поновляться до розповсюдження вакцини серед населення.

"Або до моменту, поки не буде впроваджено швидке і достовірне тестування в аеропортах, про що зараз часто говорять туроператори. Зробивши такий тест, турист буде мати доказ, що не становить загрози розповсюдження інфекції. Це стосується не лише Ізраїлю, а й всіх інших країн", - висловлює думку Ганна Формакидова.

Нагадаємо, раніше ми писали, що ще одна курортна країна може відкритися раніше терміну.

Також ми повідомляли, коли для українських туристів може відкритися курортний Гоа.