Плани на новий сезон: який курорт Азовського моря вибрати для відпустки влітку

Плани на новий сезон: який курорт Азовського моря вибрати для відпустки влітку Фото: Відпочинок на Азовському морі в Україні (колаж РБК-Україна)
Алексей Войцеховский
Алексей Войцеховский
основатель туристического портала "На море и в горы"

Як знайти ідеальну локацію на морі, щоб не розчаруватися

Сезон відпочинку на морі в Україні - все ближче. Коли треба вибрати місце для відпустки, варто чітко розуміти: чим ретельніше ви вивчите інформацію про курорт, тим менше буде вірогідність того, що ви розчаруєтеся у своєму виборі.

Якщо уважно продивитись більшість негативних відгуків на сайтах, то можна помітити тенденцію: люди переважно пишуть, що отримали зовсім не те, на що очікували.

В цій статті розповім детальніше про те, якими критеріями варто керуватись, щоби зробити правильний вибір, і щоб готель або локація для відпочинку виправдала всі ваші сподівання.

Не кожен знає, де шукати: які критерії пошуку застосувати

Перш за все спробуйте чітко сформулювати для себе хоча б декілька важливих критеріїв того місця, де ви плануєте провести свій відпочинок.

Основна помилка багатьох туристів - недостатньо ретельне вивчення інформації про курорт, ігнорування того факту, що ваші особисті вподобання і реальна ситуація можуть кардинально відрізнятися.

Плани на новий сезон: який курорт Азовського моря вибрати для відпустки влітку

Фото: Відпочинок на Арабатській Стрілці (booking.com)

Всі люди по-різному дивляться на одні й ті самі речі: для когось ідеальний варіант літнього відпочинку - можливість вирватись до глухої місцевості, якомога далі від цивілізації. Такі часто весь рік ведуть насичене життя, активно працюють, а їхня діяльність передбачає багато стресу. Тому їм потрібен повний релакс, відпочинок ближче до природи.

Є й туристи, для яких відпочинок має бути максимально активним, а кожен день на березі моря - сповнений яскравих подій.

Також є ще багато різних і дрібних деталей, з яких кожен й складає картину ідеального відпочинку. Харчування, як відпочивати вечорами, як урізноманітнювати дозвілля, тощо. При правильному пошуку всі можуть підібрати саме "свій" варіант. Але не кожен знає, де шукати.

Як зекономити час на пошук готелів

Треба усвідомлювати, якого відпочинку ви прагнете. Оздоровити та розважити дітей? А може - поринути у світ екстриму? Або побути наодинці із коханою людиною? Зважаючи на всі ці критерії, пошук має дати результат, який кардинально відрізняється.

Щоб максимально звузити пошукову видачу під ваші бажання, скористуйтеся пошуковими фільтрами на онлайн-ресурсах, де ви шукаєте варіанти для відпочинку.

Плани на новий сезон: який курорт Азовського моря вибрати для відпустки влітку

Фото: Не треба забувати про фільтри пошуку. Це допоможе уникнути несподіванок після приїзду на відпочинок

Окрім фільтра додаткових послуг і розваг, які доступні у готелі, майже завжди є ще фільтрація за вартістю номера, або вартості на одну людину.

Це зробить пошук ще менш затратним в часі. Адже є можливість одразу відфільтрувати готелі за вашим бюджетом без необхідності переглядати безліч варіантів, які не підійдуть по вартості, на яку ви розраховуєте.

Для ілюстрації різноманіття курортів розглянемо особливості локацій Арабатської Стрілки - найдовшого піщаного пляжу в Європі. Куди та за яким відпочинком їхати?

Генічеська Гірка (Генгірка) - для сімейного відпочинку з дітьми

На перший погляд, українські морські рекреації між собою дуже схожі. Але насправді вони мають суттєві відмінності.

І це добре, адже різноманіття і можливість вибирати дозволяють максимально великій аудиторії знаходити "свої" місця. Наприклад, територія Арабатської Стрілки - дуже різноманітна за ландшафтом і типами відпочинку.

Плани на новий сезон: який курорт Азовського моря вибрати для відпустки влітку

Фото: Кожна з локацій Арабатської Стрілки має свої особливості (booking.com)

Якщо вас цікавить сімейний відпочинок з маленькими дітьми, то ви можете звернути свою увагу на Генічеську Гірку. Неглибоке море та досить пологий берег створюють ідеальні умови для такого типу туристів.

При пошуку готелів в Генічеській гірці зверніть увагу на наявність в них дитячих майданчиків, анімації, дитячих басейнів. Деякі готелі знаходяться недалеко від аквапарку. У курортному селищі є також луна-парк та дельфінарій.

Щасливцеве: для активного та нічного відпочинку

Для активного дозвілля молоді найкраще підійде село Щасливцеве. Особливо це стосується вечірнього і нічного відпочинку: тут на узбережжі працюють розважальні заклади та нічні клуби.

Екстремали й туристи, які не уявляють себе без активного способу життя й не хочуть його змінювати навіть на період відпустки, зможуть скористатись асортиментом морських атракціонів, або досліджувати акваторії проток і затоки Сиваш під час екскурсій на каяках.

Фото: Один з нових готелів поруч з пляжем у селі Щасливцеве (booking.com)

Стрілкове: "рай для інтровертів"

Курортне селище підійде для інтровертів і просто любителів спокійного відпочинку без зайвої метушні. Стрілкове розташоване у найвіддаленішій частині Арабатської коси. Тут ви зможете насолоджуватись бездоганними краєвидами й майже пустими пляжами.

До слова, море тут глибше, ніж у Генічеській Гірці та Щасливцевому. Це ще одна особливість Арабатки - різна глибина моря в різних курортних селищах.

Крім всього перерахованого, залишається і бальнеологічний аспект Арабатської Стрілки, який відкриває нові можливості для медичного туризму і знімає рамки сезонності. Одне діло - приїхати на Арабатку коли влітку багато туристів, а зовсім інше - побувати тут взимку. Відвідати термальні джерела, дослідити місцеві пам’ятки, взяти участь в незабутній гастрономічній екскурсії, про що ми вже писали раніше.

Плани на новий сезон: який курорт Азовського моря вибрати для відпустки влітку

Фото: Щоб зекономити, відпочинок варто планувати заздалегідь, а не в "пік" сезону (booking.com)

Раджу не гаяти часу й робити свій вибір курорту на морі вже зараз, адже вже зовсім скоро настане літо. І, хто знає: можливо, саме Арабатка зачарує вас, а проведені дні на відпочинку стануть найкращими враженнями, які ви коли-небудь отримували.

До слова, Арабатська Стрілка поступово стає цілорічним курортом, куди комфортно їхати не тільки влітку, а і в міжсезоння. Раніше ми писали, чому варто поїхати на Азовське море навесні.

Також пропонуємо почитати про кращі локації для весняного рафтингу в Україні.