Вулкани, архіпелаги та незвичайні традиції. Вражаючі країни світу, про які ви могли не знати

Вулкани, архіпелаги та незвичайні традиції. Вражаючі країни світу, про які ви могли не знати Фото: Палау, держава в Мікронезії (колаж РБК-Україна)

Киянин, який відвідав усі країни, рекомендує найкращі напрямки для подорожей

Киянин Костянтин Симоненко офіційно став першим українцем, який відвідав усі країни світу. У вересні 2018 року його ім'я внесли до Реєстру Рекордів України, а сертифікат рекорду вручили біля знаменитих істуканів на острові Пасхи.

За 10 років мандрівнику вдалося відвідати всі 193 визнані країни, які є членами ООН. Також він побував на 50 невизнаних територіях. Дружина Костянтина, Яна, теж завзята мандрівниця. Разом з чоловіком вона побувала в 65 країнах.

Раніше Костянтин Симоненко вже розповідав TRAVEL РБК-Україна про свої найнебезпечніші поїздки - він побував в Іраку, на Гаїті, в Сомалі та інших місцях, де туристи постійно піддаються ризику.

Цього разу на наше прохання він ділиться спогадами про країни, які йому найбільше сподобалися і куди, на його думку, варто прагнути кожному мандрівникові.

На Палау в паспорт продруковують текст клятви туриста, де той обіцяє берегти природу

"Дуже улюблена мною острівна держава Палау в Океанії. Ми були там вже кілька разів. Там - чудова природа та один з кращих у світі дайвінгів. Ще там є цілий архіпелаг крихітних безлюдних острівців, на які можна висадитися і провести день тільки удвох. Романтика ж!",- згадує мандрівник.

Він розповідає про цікавий нюанс - коли ви прилітаєте на Палау, вам прямо в паспорт пропечатують текст клятви туриста, в якій ви обіцяєте ставитися дбайливо до природи, не смітити та не забруднювати навколишнє середовище.

"Клятву потрібно вголос прочитати прикордоннику і поставити свій підпис. Думаю, нам теж таке корисно було б робити для власних громадян", - розповідає Симоненко.

Вулкани, архіпелаги та незвичайні традиції. Вражаючі країни світу, про які ви могли не знати

Фото: Палау - острівна держава в Океанії (Костянтин Симоненко)

До слова, "туристичні клятви" все частіше використовують як маркетинговий хід та спробу берегти унікальну місцеву природу у різних країнах. Наприклад, Ісландія стала однією з перших країн, яка ввела "туристичне зобов'язання", щоб навчити туристів поважати екосистему.

"Після того, як в країні стався величезний сплеск приїздів туристів, країна усвідомила, що є проблема. Відвідувачів ловили на різній деструктивній поведінці. Туристи незаконно розбивали наметові табори, завдаючи шкоди ландшафту, а деякі навіть використовували кладовища країни у якості туалету", - пояснюють місцеві експерти.

Команда управління з туризму Ісландії виділила сім головних факторів проблемної поведінки іноземних мандрівників - від небезпечних селфі до проїздів в локації, куди заїжджати заборонено. Зобов'язання для туристів в Ісландії ввели у 2017 році. Туристів просять підписати папір, в якому говориться, що вони будуть поважати правила країни.

Серед іншого, обіцянки включають наступні:" коли я досліджую нові місця, я залишу їх такими, якими їх для себе відкрив", і "коли природа кличе, я на її поклик не відповім".

"Молоді остров'яни прив'язують до ніг джгут з ліан і кидаються вниз з пальми"

В Океанії можна не тільки відпочити на найкрасивіших пляжах, але і подивитися на чудеса природи, а також вивчити унікальні місцеві традиції.

Вулкани, архіпелаги та незвичайні традиції. Вражаючі країни світу, про які ви могли не знати

Фото: Один з небагатьох постійно діючих вулканів Ясур (Костянтин Симоненко)

"Взяти, наприклад, ще одну острівну державу - Вануату. Тут на острові Тана знаходиться один з небагатьох постійно діючих вулканів Ясур, на який можна потрапити туристам. Коли стоїш на гребені кратера і дивишся вниз на язики магми, що вириваються, здається, що вулкан — це жива істота. З кожним викидом грунт під ногами здригається, лунають оглушливі звуки: то гуркіт, то свист, то гарчання. У такі моменти дуже чітко відчуваєш себе мурахою перед грізною міццю природи", - підкреслює Симоненко.

Вулкани, архіпелаги та незвичайні традиції. Вражаючі країни світу, про які ви могли не знати

Фото: Вануату - тихоокеанська держава в Меланезії неподалік від Соломонових островів (instagram.com/konstantin.traveller)

На іншому острові Пантекост досі існує культ поклоніння землі й родючості:

"Ця традиція виникла дуже давно, і досі практикується остров'янами. Раз на рік місцеві ліани наливаються соком, і набувають здатність розтягуватися", — розповідає киянин.

"Молоді остров'яни прив'язують до ніг джгут з ліан, підіймаються на найвищу пальму або спеціально збудовану платформу і кидаються вниз. При цьому потрібно не просто стрибнути, але й обов'язково торкнутися землі в падінні. Вважається, що при зіткненні з землею чоловіки "запліднюють" її – так би мовити, в пікіруванні й без прелюдій", — говорить Симоненко.

Вулкани, архіпелаги та незвичайні традиції. Вражаючі країни світу, про які ви могли не знати

Фото: Рівнина біля вулкана Ясур у Вануату (uk.wikipedia.org)

Сувора краса та природа Ісландії вас вразить

Якщо мандрівникові до душі прохолодний клімат, то йому сподобається Ісландія - країна, сувора краса якої притягує людей з усього світу.

"Природа Ісландії вас вразить - це і красиві фіорди, водоспади, гейзери, льодовики й застигла лава вулканів - тільки тут ви зможете побачити такі природні поєднання. Пейзажі тут такі незвичайні, що тут знімають більшість фантастичних фільмів про інші планети без жодних декорацій", — захоплюється Симоненко.

У Намібії — безпечно, і чудова природа

"Крім того, часто разом з дружиною і дітьми їздимо в туристичну Африку: Кенію, Танзанію, Намібію, ПАР. Яна дуже любить тварин, тому ми об'їздили всі національні парки цих країн. Особливо рекомендую Намібію, дуже цивілізовану країну як для Африки, де чудова природа, безпечно і є що подивитися", - говорить мандрівник.

За його словами, на жаль, в нинішній ситуації під час пандемії та обмежень доводиться більше їхати туди, куди пускають, а не туди, куди хочеться.

Вулкани, архіпелаги та незвичайні традиції. Вражаючі країни світу, про які ви могли не знати

Фото: Костянтин Симоненко з дружиною Яною Намібії (instagram.com/konstantin.traveller)

"Але я б від душі порекомендував злітати в Танзанію на острів Занзібар - африканська екзотика, але при цьому досить безпечно, відмінні готелі й розвинена туристична інфраструктура. Ну і тепло ж, можна слати фотографії з океану свої друзям і родичам", — підкреслює мандрівник.

Він каже, що вони з дружиною під час поїздок не шукають легкого відпочинку. До слова, нещодавно сім'я вирушила в нову подорож - цього разу вони відвідають Антарктиду.

Нагадаємо, раніше ми писали, як туристам потрапити в Антарктиду та побувати в гостях у українських полярників.

Також повідомлялося, чим дивуватимуть туристів у Кенії у 2022 році.