Тури до Греції вже у продажу: коли можна планувати відпустку в курортній країні

Тури до Греції вже у продажу: коли можна планувати відпустку в курортній країні Фото: Відпочинок на грецькому острові (pixabay.com)

Путівки пропонують на умовах раннього бронювання

Відпочинок в Греції був недоступний для українців тривалий час. Хоча сьогодні в'їзд в цю країну з туристичною метою громадянам нашої країни поки заборонено, багато туркомпаній вже запускають у продаж тури на курортні острови. Очікується, що правила в'їзду в популярну країну будуть спрощені до початку пляжного сезону. Основні пропозиції з турів - це поїздки ближче до кінця травня і влітку.

Тим часом у Греції оновлюють протоколи безпеки, за якими будуть приймати іноземних туристів з 14 травня. Про це розповіла заступник міністра туризму Софія Захаракі, повідомляє athina984.gr.

"Відкриття туризму в нашій країні очікується 14 травня. Через кілька днів буде оголошена оновлена форма протоколів по туризму. Туризм необхідно відновити безпечно", - цитує заяву чиновниці радіостанція.

За словами Софії Захаракі, для в'їзду туристів до Греції знадобиться сертифікат про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту і, можливо, сертифікат про перенесений COVID-19.

Як будуть приймати туристів

Про плани Греції з перших кроків до відкриття міжнародного туризму розповів міністр туризму Греції Харіс Теохарис на міжнародній туристичній виставці ITB 2021, яка цього року проводилася в онлайн-форматі.

Тури до Греції вже у продажу: коли можна планувати відпустку в курортній країніФото: Пам'ятки Греції (pixabay.com)

За його словами, Греція прагне відкрити туристичні ворота до 14 травня 2021 року, якщо буде дозволяти ситуація з COVID у країні. Ймовірно, першими відкриють кордони для громадян країн ЄС. Також з країнами, які значно просунулися в темпах вакцинації населення. Зокрема, мова йде про Ізраїль, пояснив глава відомства.

Міністр туризму зазначив, що Греція готова прийняти їх з повним протоколом на літо 2021 року.

У цьому контексті туристів зустрічатимуть з трьома умовами:

- були щеплені;

- є антитіла до коронавірусної інфекції;

- при наявності негативного результату ПЛР-тесту на COVID.

При цьому він зазначив, що всі туристи будуть піддаватися вибірковій перевірці. В разі "позитивного" результату тесту туристів переведуть у відповідні установи коштом грецької держави без будь-якої плати для іноземних гостей.

Цифровий "зелений сертифікат"

В Греції розробили цифровий документ, що дозволяє туристам приїхати на відпочинок у країну. Як пояснив міністр туризму, сертифікат про вакцинацію поширюється на тих, хто пройшов ПЛР-тестування, був вакцинований або має антитіла до коронавірусу.

Він був розроблений таким чином, щоб не викликати ані найменшого занепокоєння про захист особистих даних. Він містить кілька варіантів, що дозволяють будь-кому, хто не бажає повідомляти, чи був він вакцинований, пройти ПЛР-тест.

"Свідоцтво про вакцинацію захищає одну з основних свобод Європейського Союзу - свободу пересування", - зазначив чиновник.

Що стосується прийому відвідувачів з країн, що не входять в ЄС, було зазначено, що мета полягає в тому, щоб будь-хто охочий міг приїхати з дотриманням умов. Ті туристи, які були щеплені вакцинами, не схваленими ЄС, наприклад, з Китаю чи Росії, також будуть мати можливість відвідати Грецію.

Тури до Греції вже у продажу: коли можна планувати відпустку в курортній країніФото: Пляжі на Родосі (pixabay.com)

Острова, вільні від COVID

У новому туристичному сезоні в Греції вирішили зробити ставки на безпечний туризм – і визначили острова, де місцеве населення отримало 100% вакцинацію. Саме в цих COVID-free локаціях очікують збільшення турпотоку влітку.

Наприклад, на островах Кастелорізо, Меганіссі, Кастос, Тімана, Псара, Каламос, Фурні з населенням менш як 1000 осіб вакцинація завершена, повідомляє видання greece-is.com.

На інших жителі отримали першу дозу вакцини: наприклад, на островах Ерейкусса, Агтонісі, Нисирос, Гавдос, Халки, Матраки, Ліпсі, Отоной, Тілос і Аркі.

Решта острова з населенням менш як 1000 людей чекають своєї черги на вакцинацію.

Тури до Греції вже у продажу: коли можна планувати відпустку в курортній країніФото: Пляж на Криті (pixabay.com)

Скільки коштує відпочинок в Греції травні

Ми перевірили вартість тижневого відпочинку на двох з авіаперельотом і харчуванням "сніданки" з вильотом від 15 травня від провідних туроператорів і вибрали найнижчі ціни.

У туроператора "Mouzenidis travel" 7 ночей в 3* готелі в Халкідікі-Кассандра обійдуться у 20434 гривні з вильотом 16 травня, в 4* - від 23358 гривень, в 5* в Александруполісі – від 25330 гривень з вильотом 27 травня.

У туроператора "Компас" провести 7 ночей на острові Родос можна в 3* готелі за 21282 гривні з вильотом 27 травня, в 4* у Агія-Маріна на острові Крит – за 27310 гривень з вильотом 28 квітня, в 5* готелі в Лассіті на острові Крит – від 44620 гривень з вильотом 27 травня.

У туроператора "Coral travel" тиждень в 3* готелі в Іранкліоні на острові Крит обійдеться від 16074 гривень з вильотом 23 травня, там же в 4* - від 19738 гривень з вильотом 16 травня, в 4* на Родосі – від 22902 гривні з вильотом 19 травня. В 5* на Криті можна провести 6 ночей за 28987 гривень з вильотом 16 травня.

Якщо Греція з якихось причин не відкриє свої кордони для українців в травні, то туристам можуть запропонувати перенести дати відпустки на пізніше, як це вже було минулого року. Також при ануляції таких турів деякі компанії не стягують штрафи.

Раніше ми писали, що Кіпр офіційно відкривається для українців.

Також ми повідомляли, що тури в Туніс з'явилися у продажу за рекордно низькими цінами.