Відпочинок з комфортом: кращі теплі джерела Чорногорії для відпустки взимку
Гід по термальних курортах туристичної країни
Що прохолодніше стає за вікном, тим заманливішим стає відпочинок в атмосфері тепла і комфорту. І якщо хочеться відвідати цікаву балканську країну Чорногорію взимку, то крім екскурсій і катання на лижах до списку планів можна сміливо додати пункт "термальне джерело".
Мінеральні води в Чорногорії ще слабо вивчені, а гарячих джерел не так вже й багато. Втім, навколо давно відкритих і відомих родовищ вже сформувалася гарна популярність серед туристів. Але при цьому навіть ті українці, які не раз бували в Чорногорії, могли навіть не чути про існування тут термальних джерел.
Якщо у ваших планах - поєднати поїздку з парою днів релаксу у "живій воді", варто звернути увагу на місця, де працюють термальні басейни.
Як полетіти до Чорногорії сьогодні
Починаючи з 1 грудня 2020 року, авіакомпанія "WindRose" запускає новий рейс до Чорногорії. Польоти за маршрутом "Київ-Подгоріца" заплановані до 27 березня 2021 року.
Прямі рейси будуть виконуватися до столиці Чорногорії щовівторка та щосуботи. Виліт з Києва о 13:35, повернення – о 18:55. Час польоту – 2 години 20 хвилин.
Вартість квитків в обидві сторони на одну людину – від 220 євро.
Крім того, рейси з пересадками в Чорногорію в грудні будуть виконувати й авіакомпанії "Wizz Air", "Turkish Airlines", "Ryanair", "Pegasus", "LOT".
В'їзд до Чорногорії дозволено без обмежень всім іноземцям зі списку країн "зеленої" зони.
Фото: Подгоріца – столиця Чорногорії (pixabay.com)
Найвідоміші джерела з теплою водою
Ігало. У місті Ігало в Боко-Которській затоці (за 7 кілометрів від курорту Герцег-Нови) знаходяться термальні джерела, які мають унікальний мінеральний склад. У цьому ж місті знаходиться санаторій з інститутом реабілітації та фізіотерапії Симо Мілошевича. Його вважають головним термальним курортом країни. В ньому можна пройти безліч процедур як дорослим, так і дітям.
В джерелах Ігало вода виходить на поверхню з температурою 36 градусів. Її використовують для лікування шкірних хвороб, а разом з грязьовими ваннами – від ревматизму, для відновлення після травм. Мінеральну воду "Ігалька" п'ють для лікування різних захворювань.
Фото: Місто Ігало у Боко-Которській затоці (facebook.com/igalospa)
У місті працюють також спа-центри з готелями, які використовують воду з термальних джерел, тому тут можна знайти оздоровчий відпочинок на будь-який смак.
Також на цьому курорті можна оцінити дію кліматотерапії – місто знаходиться на морському узбережжі, біля підніжжя гір.
Іліджа. Цей гаряче джерело знаходиться також в Ігало поблизу від національного природного парку Дурмітор, за шість кілометрів від місця, де річка Синьца впадає в річку Комарніца. У Іліджі вода виходить на поверхню з температурою від 26 до 36 градусів. Купатися в таких термах приємно і взимку.
Джерела міста Улцинь. У районі міста Улцинь знаходяться кілька теплих джерел з температурою води вище 20 градусів. У них також можна купатися і відпочивати в холодну пору року. Джерела називаються "Старе місто", "Валданос", "Орашац".
Але найвідоміший – "Жіночий пляж" з сірководневою водою, яка змішується з морською. На це джерело можна потрапити за символічну плату – пляж обладнаний усіма зручностями, але пускають тільки жінок. Вважається, термальна вода в цьому місці дозволяє вилікуватися від безпліддя і гінекологічних хвороб.
Фото: "Жіночий пляж" у місті Улцинь (visit-ulcinj.com)
Бієло-Полє. Біля міста Бієло-Полє відомо близько 25 мінеральних джерел. Одне з найбільш відомих термальних джерел – "Чеоче". Температура води в ньому – близько 27 градусів взимку. Перший у Чорногорії завод по розливу мінеральних вод був побудований саме на цьому джерелі у 1984 році – підприємство "Рада". Там досі розливають у пляшки воду "Чеоче".
Інше відоме термальне джерело в Бієло-Полі – Киселак. Кажуть, за його водою спеціально їдуть з інших міст. Крім термальних вод, місто цікаве любителям гірських лиж (відкрита траса), а також спелеологам – поруч знаходяться три мальовничі печери.
Прчані. Це старовинне місто поруч з містом Котор має не тільки цікаву історію від часів Римської імперії, але цікаві термальні басейни. Отримати лікувальні процедури можна у спа-комплексах на березі затоки.
Найчастіше рекомендують центр "Vrmac", у якому є термальні басейни, а їдуть туди лікуватися від алергії та хвороб органів дихання і опорно-рухового апарату.
Фото: Інститут реабілітації та фізіотерапії (facebook.com/igalospa)
Скільки коштує відпочинок у Чорногорії взимку
У туристичної компанії "Пілігрим" тижневі тури в Прчані на двох коштують від 946 євро в 4* готелі без харчування, і від 1310 євро - в 5* готелі зі сніданками та вечерями з вильотом 1 грудня.В Котор у 4* готель зі сніданками – від 1003 євро з вильотом 5 грудня. До Герцег-Нови – в 4* готелі зі сніданком і вечерею від 1102 євро на двох з вильотом 8 грудня.
У туристичної компанії "Фарватер" відпочинок в Прчани 2* апартаментах без харчування обійдеться від 1011 євро з вильотом 1 грудня, в Ігало в 3* готелі зі сніданками – від 1193 євро з вильотом на ту ж дату.
У туристичної компанії "Аполло-тур" відпочинок у 4* спа-готелі в Ігало обійдеться від 1344 євро з харчуванням у форматі "повний пансіон" з вильотом 12 грудня.
Вирушаючи до Чорногорії взимку, слід пам'ятати, що країна, згідно з даними нашого МОЗу, поки знаходиться в "червоній зоні" для України. Це означає, що після повернення в Україну потрібно буде піти на самоізоляцію або здавати ПЛР-тест на COVID-19 по прильоту. Проте із наступним переглядом списку країн "червоної" та "зеленої" зон ця ситуація може змінитись.
Нагадаємо, раніше ми писали, скільки коштує відпочинок на термальних курортах Болгарії.
Також ми розповідали, що осінній відпустку в Македонії приваблює вигідними цінами.