Суворі заходи: які правила для туристів встановила відома туристична країна

Суворі заходи: які правила для туристів встановила відома туристична країна Фото: Мачу-Пікчу, Перу (tpg.ua)

Скільки коштують тури до Перу з України

Пандемія змусила більшість країн світу піти на жорсткі заходи та частково або повністю закритися для туристів на деякий час. Одна з країн, які ввели найбільш жорсткі обмеження для в'їзду - Перу. Довгий час місцеві туристичні локації були зовсім недоступні для відвідування туристами з інших країн.

Але країна поступово стала відкривати кордони, встановлюючи нові вимоги для в'їзду.

15 березня південноамериканська країна оголосила про жорсткі карантинні обмеження, які тривали аж до червня. Влітку було оголошено, що Мачу-Пікчу відкриється для туристів, проте цього не сталося через різке зростання нових випадків захворюваності COVID-19 в країні, повідомляє CNN.

Найпопулярніша серед туристів локація була повністю закрита

Всесвітньо відоме місто цивілізації інків Мачу-Пікчу, розташоване у Перу, щороку приваблює безліч туристів. Але через пандемію COVID-19 більшу частину 2020 року найвідоміша визначна пам'ятка країни була недоступною для туристів.

У CNN уточнюють, що за кілька місяців тільки одному іноземному туристу видали дозвіл на відвідування Мачу-Пікчу. Та й те - з тієї причини, що він не зміг виїхати з країни під час локдауну та змушений був перебувати в ній кілька місяців.

Проте з 1 листопада цього року в країні почали відновлюватися міжнародні рейси, і правила для туристів стали не такими складними.

Суворі заходи: які правила для туристів встановила відома туристична країнаФото: Перу відрізняють незвичайна природа та архітектура (obshe.net)

За словами генерального менеджера компанії G Adventures по Південній Америці Сари Мигініак, туристичні оператори тісно співпрацюють з Міністерством культури Перу та Міністерством навколишнього середовища, щоб встановити нові протоколи для залучення туристів у Мачу-Пікчу з дотриманням всіх норм безпеки.

Головні правила для туристів

У січні 2019 року в Мачу-Пікчу ввели сувору політику щодо продажу квитків у древнє місто, щоб воно не було переповнене туристами. З того часу туристи повинні заздалегідь бронювати квитки, які дійсні лише до чотирьох годин. За цією системою пройти трекінг тут могли до 5 000 осіб на день. Коли Мачу-Пікчу знову відкриється, дозволену кількість туристів скоротять ще більше, щоб забезпечити норми соціального дистанціювання.

"Нове правило полягатиме у тому, що в Мачу-Пікчу одночасно зможуть перебувати лише 75 осіб", - каже Сара Мигініак для CNN TRAVEL. В групі буде максимум сім осіб плюс гід, уточнює вона.

Недешеві поїздки: скільки коштують тури до Перу

Подорожі до Перу - задоволення недешеве, говорить РБК-Україна фахівець з індивідуального підбору турів Любов Чернега. За її словами, ця локація однозначно не належить до масового туризму серед українців.

"Якщо ми подивимося на вибір турів з України, то пропозиції навіть на короткі бліц-тури в Перу стартують від 1100 доларів на людину не рахуючи ціни за переліт. А вартість авіа часто досягає ціни за сам тур, тобто поїздка обійдеться мінімум у 2 тисячі доларів на одну особу", - пояснює вона.

Наводимо приклад декількох турів до Перу з України від різних туристичних компаній.

Трекінг в Перу "Стежка Інків" (10 днів/9 ночей) - 1769 доларів + авіа.

Груповий тур "Перуанські шедеври + Ікітос" (17 днів/16 ночей) - 2283 долари + авіа.

"Приховані скарби північного Перу" (11 днів/10 ночей) - 5728 євро (включаючи авіа).

"Магія Мачу-Пікчу" (7 днів 6 ночей) - від 284 євро без урахування ціни за переліт.

"Три світу Імперії Інків" (14 днів/14 ночей) - 2190 доларів, за винятком авіа.

Чи можна їхати до Перу українцям сьогодні?

Згідно з даними сайту Tripadvisor.mfa.gov.ua, створеного під час пандемії українським МЗС для моніторингу ситуації з відкриттям і закриттям кордонів, українці можуть їхати в Перу.

"Пасажири, що прибувають до Перу, повинні мати при собі негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, його треба зробити не пізніше ніж за 72 години до дати планованої поїздки й подати електронно засвідчену заяву про відсутність симптомів COVID-19 на сайті міграційної служби Перу", - наголошується у повідомленні.

Поїздки до Перу - це швидше ексклюзивні подорожі, ніж традиційний пляжний відпочинок, як у Єгипті або на Мальдівах, каже в коментарі РБК-Україна Олександр Шуляк, співзасновник туристичної компанії "Авіаліга".

Суворі заходи: які правила для туристів встановила відома туристична країнаФото: "Поїздки до Перу часто планують мандрівники-ентузіасти" - Олександр Шуляк (pixbay.com)

"Це дорожчі та ексклюзивні поїздки. Як правило, групи для подорожей у Перу збираються туркомпаніями вузької спрямованості, або ж мандрівниками-ентузіастами. Подорожують групами близько десяти осіб", - зазначає Шуляк.

За його словами, прямих чартерів в Перу з України немає. Як правило, це перельоти з кількома пересадками.

"Також варто зауважити, що Перу - це не тільки Мачу-Пікчу, але і маса інших цікавих і мальовничих місць. Але сходження на гірські вершини як в Перу, так і в інших країнах, часто вимагає спеціальної підготовки, і не всі туристи готові до такого роду заходів під час подорожі. У таких поїздках варто попросити про допомогу професіонала, який пояснить всі тонкощі такого виду відпочинку", - додає представник компанії "Авиалига".

Нагадаємо, РБК-Україна раніше повідомляло, як туристів будуть пускати до Таїланду під час пандемії.

Також ми писали, що в листопаді ще одна країна відкрилася для туристів.