"Під домашній арешт на два тижні": туристка розповіла про неприємний випадок в аеропорту

"Під домашній арешт на два тижні": туристка розповіла про неприємний випадок в аеропорту Фото: Аеропорт (pixabay.com)

Хибний тест на коронавірус обійшовся в 4500 гривень

Подорожуючи під час пандемії у країни "червоної" зони, варто бути готовими до складнощів, пов'язаних із самоізоляцією після повернення додому.

Ірина Безсмертна з Херсона днями потрапила в неприємну ситуацію з самоізоляцією після прильоту з країни "червоної зони". Про складнощі з додатком "Дій вдома" і плутаниною з тестами вона розповіла на своїй сторінці в Facebook.

Сім'я українців витратила два дні відпустки, доводячи владі, що вони не хворі і можуть вільно пересуватися країною.

"Під домашній арешт на два тижні": туристка розповіла про неприємний випадок в аеропортуФото: Аеропорт "Бориспіль" (РБК-Україна)

"Два дні зідзвонів з лікарями та прикордонниками"

Сім'я летіла в Херсон на Новий рік зі США. Після прильоту в аеропорт Борисполя їм необхідно було завантажити програму «Vdoma», щоб відбути домашній карантин 14 днів або здати ПЛР-тест на COVID-19. При негативному результаті самоізоляція скасовується.

"У чоловіка програма не активувалася, не приходило смс. Мабуть, через американську SIM, у мене просто зависла, і тільки у сина вона активувалася", - описує перші труднощі Ірина.

Коли всі троє здали тести на коронавірус в аеропорту, у сина прийшов позитивний результат, попри те, що він нещодавно перехворів у США і вже отримав негативний результат тесту.

"Відповідно - йому необхідно провести на самоізоляції в Києві всі 2 тижні нашого приїзду. Наступні 2 дні ми провели в зідзвонах з лікарями, МОЗ, прикордонниками й в різних лабораторіях Києва, здаючи повторні тести та аналіз крові на антитіла", - розповідає українка.

Через два дні з усіх лабораторій подружжя отримало негативний результат, з якого видно, що син вже перехворів і виробив антитіла до вірусу.

"Підсумок – лабораторія в аеропорту видала нам хибнопозитивний результат за наші 1500 грн і посадила тим самим мого сина "під домашній арешт" на два тижні, обмеживши свободу і нам. Підсумок для нас - два дні нашої відпустки, два дні нервів і 4500 гривень на аналізи для доказу", - обурюється Безсмертна.

"Під домашній арешт на два тижні": туристка розповіла про неприємний випадок в аеропортуФото: Після прибуття їх "червоної зони" необхідна самоізоляція (pixabay.com)

Помилки при використанні програми

"Вдома" (Vdoma) - додаток для запобігання поширення COVID-19 в Україні. За правилами, якщо людина повернулася з країни, де зафіксовано спалах COVID-19, контактувала з хворим або у нього є ознаки вірусу, він повинен дотримуватися самоізоляції або обсервації.

Для цього потрібно зареєструватися в місці проходження самоізоляції або обсервації. Також необхідно фотопідтвердження перебування за місцем проходження самоізоляції.

Додаток встановлюється на смартфони осіб, які можуть бути потенційними носіями вірусу COVID-19 і які зареєстровані в медустановах як такі, що потребують самоізоляції або обсервації.

"Під домашній арешт на два тижні": туристка розповіла про неприємний випадок в аеропорту

Фото: Помилка - підтверджувати самоізоляцію на кордоні (pixabay.com)

Євген Горбачов, керівник департаменту розробки програмного забезпечення ДП "Дія" розповів РБК-Україна, які помилки найчастіше допускають користувачі програми.

"Одна з основних помилок, які показала практика, люди часто підтверджують початок самоізоляції одразу ж на кордоні або в аеропорту. Замість того, щоб зробити це вдома", - пояснив фахівець.

Ще одна помилка була пов'язана з тим, що люди робили фотографії в масках. Нейронна мережа не може розпізнати в такому випадку особу користувача.

Зараз додаток можна встановлювати не тільки на український номер, але і на будь-який телефонний номер світу. Також програма дає можливість при авторизації вибрати мову - українську або англійську.

Раніше повідомлялося, чи можна планувати відпустку під час локдауну в Україні.

Також ми розповідали важливі деталі про програму та самозоляцію при поверненні з країни "червоної зони".