Що потрібно знати про правила карантину в курортній країні
У Чорногорії змінюються карантинні правила - з суботи 22 травня скасовують вимогу носити маски на вулиці. При цьому за відсутність маски в чергах збираються штрафувати. Про це повідомила місцева телерадіокомпанія RTCG.
Маскового режиму на відкритому повітрі можна буде не дотримуватися в тих місцях, де є можливість забезпечити відстань до 2 метрів. Обов'язок носити маску в приміщенні залишається в силі, сказав Борко Баїч, державний секретар Міністерства охорони здоров'я.
Ці заходи діятимуть до 28 травня.
"Статистика COVID - краща, ніж у Туреччині та Греції"
Всі інші карантинні заходи поки залишаться в силі - в громадських місцях можуть збиратися до 20 осіб, зазначив чиновник. Він також повідомив, що очікується прийняття поправок до закону про захист населення від інфекційних захворювань.
"Якщо зміни будуть прийняті, а, згідно з заявами, вони будуть прийняті - буде застосовуватися покарання за те, що не надягали маску під час очікування в черзі перед установами, такими як банки, поштові відділення та інші", - сказав Баїч, додавши, що штраф за неносіння маски в черзі складе 30 євро.
До слова, суворі карантинні заходи в країні принесли свої результати напередодні туристичного сезону. Кількість інфікованих зменшилася приблизно в десять разів за останні п'ять місяців.
Поширення COVID знаходиться на найнижчому рівні з липня 2020 року, заявив Ігор Галич, директор інституту громадської охорони здоров'я.
"Показники захворюваності знизилися у всіх регіонах Чорногорії. Найсприятливіша епідеміологічна ситуація в південному регіоні, де спостерігається зниження захворюваності менше 100 випадків на 100 тисяч населення за останні 14 днів", - зазначив він.
На 19 травня в Чорногорії було введено 151 522 дози вакцини від COVID, повністю вакциновано 35 041 осіб.
"У порівнянні з показниками захворюваності в країнах регіону в квітні і травні, в Чорногорії спостерігається краща епідеміологічна ситуація, ніж у Хорватії, яка на даний час близька до Сербії. У порівнянні з країнами, важливою галуззю економіки яких є туризм, Чорногорія має більш сприятливу статистику захворюваності, ніж Кіпр, Хорватія, Греція і Туреччина, а також приблизно Італія та Іспанія", - сказав Галич.
На що розраховувати туристам
Українці можуть в'їжджати в Чорногорію без будь-яких обмежень - без віз і ПЛР-тестів, які скасували в кінці квітня. Такі умови поїздок залишаються в силі.
"Наголошуємо, що умови в'їзду іноземних громадян до Чорногорії не змінилися. Нагадуємо, що без умов в'їжджають тільки громадяни сусідніх країн, а саме Сербії, Хорватії, Боснії і Герцеговини, Албанії та Косово, а також Росії, України та Білорусі. У інших повинен бути негативний результат ПЛР-тесту або доказ наявності антитіл або документ про повну вакцинацію будь-якою вакциною як мінімум за 7 днів до прибуття в Чорногорію", - уточнив Баїч.
У Чорногорії з 13 травня мандрівникам пропонують робити безкоштовні ПЛР-тести для повернення додому, а також лікувати від COVID на відпочинку за рахунок держави.
Українцям, які при поверненні в Україну повинні пред'явити негативний результат тесту, можна зробити його протягом 72 годин до вильоту додому.
На сьогоднішній день МОЗ Чорногорії вже пом'якшив карантинні заходи - в країні повністю скасували нічну комендантську годину і дозволили пересування між регіонами.
На відкритих майданчиках ресторанів нещодавно дозволили виконання живої музики з 19:00 до 22:00.
Нагадаємо, ми писали, скільки коштує відпочинок в Чорногорії в кінці травня.
Також ми порівнювали відпочинок на морі в Чорногорії та Україні в новому сезоні.