Піщана лагуна і коралові сади: у популярній локації Єгипту з'явиться новий курорт

Піщана лагуна і коралові сади: у популярній локації Єгипту з'явиться новий курорт Фото: Відпочинок у Єгипті (колаж РБК-Україна)

Комплекс Рас Джаміла побудують на північ від Шарм-ель-Шейха

У Єгипті з'явиться нова туристична локація - на північ від Шарм-ель-Шейха побудують елітний курорт. Розкішний комплекс з'явиться на напівпустельній ділянці біля рифу Рас Джаміла. Запуск проекту днями обговорили на урядовому рівні, повідомило профільне видання з нерухомості osoule.com.

Новий проект Ras Ghamila планується створити за принципом елітного приватного курорту Ель-Гуна за 30 км від Хургади, який називають "єгипетською Венецією".

Раніше планувалося, що на новому курорті будуть побудовані готелі категорії 3,4 і 5 зірок, ресторани, басейни, спортивні комплекси. Основною особливістю буде розташування нової курортної локації - на березі лагуни з рифом Рас Джаміла (Ras Ghamila) з кораловими садами.

Що відомо про новий курорт

Днями дві компанії - "Al-Montazah Tourism and Investment Company" і "Imac Aqaba" - підписали домовленість про створення проекту "Рас Джаміла". На зустрічі були присутні міністр державного сектору бізнесу Хішам Тауфік і міністр цивільної авіації Мохамед Манар.

У заяві міністерства держсектора бізнесу говориться, що об'єкт буде зводитися на двох сусідніх земельних ділянках, що належать компаніям, пов'язаних з обома міністерствами. Чиновники зазначили, що проект Рас Джаміла здійснюється в рамках інтеграції між державними установами.

Піщана лагуна і коралові сади: у популярній локації Єгипту з'явиться новий курортФото: Готельний відпочинок у Єгипті (GettyImages)

Тим часом, ідея побудувати новий туристичний комплекс не нова - про створення цього курорту на зразок Ель-Гуни заговорили кілька років тому. У 2015 році було підписано угоду з інвесторами, але реалізувати її не вийшло. Тільки в кінці 2020 року компанія Al-Montazah Tourism оголосила про готовність відновити проект.

Територія курорту буде займати 800 тис. кв. м (80 га), а довжина берегової лінії складе 750 м.на території комплексу буде побудована вся необхідна інфраструктура.

Піщана лагуна і коралові сади: у популярній локації Єгипту з'явиться новий курортФото: Узбережжя біля рифу Рас Джаміла (wikimapia.org)

Розташування нової туристичної локації надзвичайно вигідне - найближча бухта Шарм-ель-Шейха - Рас Насрані добре відома туристам і любителям дайвінгу. Там розташовані відомі 4* і 5* готелі.

Чим цікавий риф туристам

Місце для створення нового курорту вибрали невипадково - поруч знаходиться один з кращих рифів Єгипту – Рас Гаміла (Рас Джаміла). Він відокремлює від моря мілку лагуну з піщаним дном, зручну для купання туристів.

Сам риф має особливість - його стінка йде вглиб всього на 10 м, але у неї є пологий схил з кораловими садами. Дайвери цінують цей природний об'єкт за велику кількість коралових кущів, включаючи великі горгонарії ("пухнасті" рогові корали), також різноманітну морську живність – мурени, скати, черепахи, барракуди, крилатки, акули.

Піщана лагуна і коралові сади: у популярній локації Єгипту з'явиться новий курорт

Фото: Дайвінг у Єгипті (unsplash.com/michael bernander)

Хоча в лагуні коралів немає, і вона цікава переважно для любителів пляжного відпочинку і кайтинга, дайвери відкрили в рифі тунель, по якому в заплаву можна проплисти з відкритого моря.

У чому особливість курорту Ель-Гуна

Місто Ель-Гуна побудував єгипетський мільярдер Самі Савіріс у 1991 році за єдиним планом. Він розташований в 22 кілометрах від Хургади на узбережжі Червоного моря.

За планування курорту з великою кількістю каналів між острівцями Ель-Гуну стали називати "єгипетською Венецією". На островах, з'єднаних містками, розташовані готелі.

Піщана лагуна і коралові сади: у популярній локації Єгипту з'явиться новий курортФото: Курортне місто Ель Гуна "порізане" каналами і лагунами (booking.com)

Для відпочивальників обладнані чотири піщаних пляжі, є музей, район з крамницями художників, гончарів і ремісників, безкоштовний акваріум, кінотеатр. Для активного відпочинку в Ель-Гуні є дайвінг-центри і центри кайтсерфінгу, поля для гольфу і пейнтболу, тенісна школа і корт. Туристам пропонують зайнятися віндсерфінгом, поплавати на яхтах, половити рибу.

Специфіка курорту - його закритість і рівень сервісу. В Ель-Гуні розташовані переважно преміальні 5-зіркові готелі і всього кілька - 4*. Вони знаходяться на окремих островах або півостровах.

На території Ель-Гуни живуть єгипетські мільйонери, також світові знаменитості там купили нерухомість на окремих островах.

Нагадаємо, ми писали, що під кінець літа путівки до Туреччини продають за рекордно низькими цінами.

Також ми розповідали, коли у Єгипті почнуть діяти нові тарифи для туристів.