Яскраві враження: путівник закордонними локаціями для поціновувачів риболовлі
Куди можна полетіти на риболовлю цього року
Подорож за кордон - це не тільки відпочинок на пляжі та екскурсійні поїздки. Урізноманітнити закордонний відпочинок можна вкрай цікавою розвагою - риболовлею. Але куди краще поїхати?
У Fish Guide для вас є хороші новини - ви можете вирушити на риболовлю за кордон вже сьогодні. Це чудова можливість отримати масу неймовірних емоцій.
Для українських мандрівників дорога відкрита, наприклад, до Туреччини, на Мальдіви, в Чорногорію. Давайте розберемося, яка риболовля вас там чекає і які умови в'їзду в ці країни існують на цю мить.
Риболовля в Туреччині: найкращі місця
У Туреччині - цілих чотири моря: Чорне, Егейське, Середземне і Мармурове. Хорошими місцями для риболовлі вважаються міста Сіде, Кемер, Фетхіє, Алачати та Ізмір.
Морська риболовля тут обіцяє барабулю, луфаря, скумбрію, кефаль, пеламіду, ставриду, групера, бопса, саргана, золотистого пагра, окуня, сибаса, ставриду та навіть рибу-меч з тунцем. Нижче - основні види риболовлі в Туреччині:
Риболовля-пікнік - групова риболовля, під час якої вашою основною метою буде не половити рибу, а скоріше влаштувати застілля.
Туристична риболовля – індивідуальна ловля з середніх дерев'яних човнів або яхт. За наявності хорошого гіда, ви спіймаєте багато різноманітної риби. Щоправда, невеликих розмірів.
Фото: Хорошими місцями для риболовлі вважаються міста Сіде, Кемер, Фетхіє, Алачати та Ізмір (pixabay.com)
Професійна риболовля – риболовля на професійних човнах з ехолотом, GPS та найбільш якісним рибальським обладнанням. Під час прибережної та глибоководної риболовлі є шанс зловити зубана, тунця та рибу-меч.
У Туреччині є й прісноводна риболовля, наприклад, у водах Качкару, у річці Євфрат або у водосховищі Ататюрка. У прісних водах країни водяться форель, лящ, сазан та окунь.
Правила подорожі до Туреччини
Крім довідки про негативний результат ПЛР-тесту, з 15 березня 2021 року для в’їзду до країни авіаційним та морським шляхом, а також суходолом обов’язкове заповнення електронної форми на сайті Міністерства охорони здоров’я Туреччини. Електронну форму необхідно заповнити за 72 години до прибуття в Туреччину. Її треба роздрукувати або зберегти на смартфон чи інший девайс для пред’явлення представнику авіакомпанії перед посадкою на рейс.
Мальдіви: одне з найкращих місць для риболовлі у світі
Мальдівські острови – це одне з кращих місць для риболовлі у світі. Індійський океан дуже багатий на морських мешканців, особливо - на велику рибу. Нижче - найпопулярніша риболовля на островах:
Глибоководна риболовля - ловля на глибині понад 30 метрів, за 30-80 кілометрів від берега. Риболовля на морських гігантів підійде рибалкам, які шукають адреналіну. На ній ви зустрінете марліна, вітрильника, тунця, дорадо, гігантського каранкса та колючу пеламіду. Для риболовлі використовують живу наживку, джиггінг та надпотужний тролінг.
Прибережна риболовля проводиться на глибині не більше 30 метрів. Для неї ідеально підходять стилі лову поппінг, кастинг, а також на живу наживку. Ця риболовля обіцяє баракуду, рифову рибу, рибу-імператора, апріона, групера, луціана та каранкса.
Фото: Індійський океан дуже багатий морськими мешканцями, особливо - великої рибою (pixabay.com)
Рифова риболовля – риболовля на мілководді менш як 10 метрів для всієї родини. Тут можна насолодитися мальдівським стилем лову. Вам можуть впійматися риба-імператор, апріон, жовтоперий каранкс та луціан.
Правила подорожі на Мальдіви
З вересня минулого року в'їзд на Мальдіви для українських громадян дозволений. Обов'язкова умова - наявність негативного результату ПЛР-тесту на COVID англійською мовою. Тест має бути зроблений не пізніше ніж за 96 годин до вильоту на Мальдіви.
Віза для громадян України оформляється по прибуттю в країну. Для цього потрібно буде підтвердити бронювання готелю в одному з офіційно зареєстрованих на Мальдівах курортів.
Крім того, в країні введено обов'язкове заповнення "Декларації про стан здоров'я мандрівника". Її треба подати в електронному вигляді міграційній службі за 24 години до в'їзду. Заповнити таку "довідку про здоров'я" можна на офіційному сайті.
Риболовля у Чорногорії: в які міста їхати
Вирушаючи до Чорногорії на морську риболовлю в Адріатику, розгляньте міста Будва, Улцинь та Бар. Там ви зловите тунця, дорадо, скумбрію, кефаль, альбакору, рибу-меч, окуня, барракуду та ін.
Для прісноводної риболовлі підійдуть річки Тара, Люча та Морача, або ж вирушайте до Чорного, Биоградскому і Скадарського озер. Там вас будуть чекати райдужна й каліфорнійська форель, а також арктичний голець.
Фото: Вирушаючи на морську риболовлю в Адріатику, розгляньте міста Будва, Улцинь та Бар (pixabay.com)
Правила подорожі до Чорногорії
У новому сезоні українці зможуть перетинати кордон Чорногорії без обмежень. По поверненню в Україну треба здати ПЛР-тест в одній з лабораторій. Після отримання негативного результату мандрівника автоматично знімають з самоізоляції.
Риболовля в Хорватії: найцікавіші місця
У Хорватії для морської риболовлі увагу варто звернути на район Езера, півострів Пельєшац, острови Корчула та Бишеве. Адріатика багата синім тунцем, а також такими видами риб: риба-меч, скумбрія, корифена, атлантична пеламіда, морський окунь, лящ та ін.
На прісноводній риболовлі можна зловити великих коропа, окуня, осетра, форель, ляща та харіуса. Популярні місця – річки Дунай, Гацько та Купа, озера Врана й Шумбар, водосховища Крускіца й Фінцула.
Правила подорожі до Хорватії
На цей час в'їзд до Хорватії для туристів з України обмежений. Торік країна відкривалася з вимогою пройти 14-денну самоізоляцію або пред'явити негативний результат тесту на COVID-19.
Втім, є підстави вважати, що Хорватія може спростити правила в'їзду ближче до сезону відпочинку у 2021 році.
Фото: У Хорватії для морської риболовлі увагу варто звернути на район Езера, півострів Пельєшац (pixabay.com)
Актуальну інформацію про правила подорожі закордон при COVID-19 перевіряйте на офіційному джерелі обраної країни або уточнюйте у вашого туроператора. Також - на сайті українського МЗС, створеного для моніторингу ситуації з правилами для туристів та з відкриттям кордонів держав.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, коли Австрія може відкритися для українських туристів.
Також стало відомо, які будуть правила для туристів під час поїздки до Болгарії.