Знахідки перевершили очікування. В Англії знайшли руїни унікального римського міста

Знахідки перевершили очікування. В Англії знайшли руїни унікального римського міста Фото: В Англії знайшли руїни унікального римського міста (колаж, РБК-Україна)

Біля поля на кордоні Нортгемптоншира та Оксфордшира планується провести маршрут швидкісної залізничної мережі

В Англії на території графства Нортгемптоншир археологи знайшли руїни стародавнього римського торгового міста, пише The Guardian.

За рік робіт 80 археологів знайшли римську дорогу шириною десять метрів на ділянці біля невеликого містечка Чіппінг-Уорден шириною десять метрів, житлові та промислові будівлі, понад 300 монет і чотири колодязі.

Про наявність у цьому районі археологічних розкопок відомо ще з 18 століття, але знахідки під час розкопок перевершили очікування експертів.

"Це одне з найбільш дивовижних місць, виявлених нами"

Поле, де проводяться розкопки, розташоване на кордоні Нортгемптоншира і Оксфордшира, в цьому місці планується провести маршрут високошвидкісної залізничної мережі High Speed ​​2, що будується, між Лондоном і Бірмінгемом, тому з 2018 року всю цю територію, згідно з прийнятими правилами, перевіряють археологи.

"Дільниця раніше використовувалася для випасу худоби, і такий ґрунт ефективно зберігав те, що залишалося під нею", — пояснює Джеймс Уест з Mola Headland Infrastructure, який керує розкопками. Про наявність у цьому районі археологічних старовин було відомо ще з XVIII століття, проте знахідки, зроблені під час нинішніх розкопок, перевершили всі очікування експертів, вони буквально перевернули уявлення істориків про римську епоху.

"Це, безумовно, одне з найбільш дивовижних місць, виявлених нами під час роботи за маршрутом HS2. Виявлення ділянки римської дороги, що так добре збереглася, і безлічі інших речей стало екстраординарною подією і здатне багато розповісти нам про людей, які тут жили. Це місце дійсно може змінити наше уявлення про римський ландшафт у регіоні та за його межами", — стверджує Вест.

Село залізного віку, що складається з більш ніж 30 круглих будинків, розташовувалося на цьому місці під час римського вторгнення в 43 році н.е. У період римського володарювання, яке тривало до 410 року н.е., поселення розширилося і стало ще більш квітучим. У момент найвищого підйому в цьому місті жили сотні людей, що чимало за античними мірками.

"Романізація" жителів включала адаптацію до римських звичаїв, продуктів та методів будівництва. Про їх зростання багатстві свідчить кількість виявлених римських монет і гир, що є ознакою великої комерційної діяльності. Одна вагова гиря була прикрашена зображенням жіночого божества, що говорить про високий статус її власника", — сказав Вест.

З чорнозему витягли також ювелірні вироби з тонким орнаментом, скляні судини та вишукану кераміку, привезену з Галлії. Докази активного користування жителями римської косметики були отримані після виявлення слідів мінералу галеніту, свинцевого блиску — сульфіду свинцю, який подрібнювали та змішували з маслом для нанесення макіяжу.

Також було виявлено половину кайданів, що передбачає або використання рабської праці, або утримання ув'язнених у в'язницях.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Норвегії археологи знайшли руїни кількох скандинавських будинків.