Монако та Хорватія. Де відпочивали європейські туристи у 2021 році: список напрямків

Монако та Хорватія. Де відпочивали європейські туристи у 2021 році: список напрямків Фото: Дубровник, Хорватія (unsplash.com/morgan)

В ETC розкрили основні показники туристичних ринків ЄС у 2021 році

Частота подорожей між країнами-членами ЄС у 2021 році виявилася на 63% нижчою, ніж у 2019-му, повідомляє Schengenvisainfo.com.

Дані Євроконтролю показують, що кількість рейсів із Німеччини у серпні цього року впала на 35,3% у порівнянні з тим самим періодом 2019 року. Водночас поїздки з Німеччини до Хорватії, де раніше було запроваджено досить м'які правила поїздок, відновилися. Вони майже досягли рівня до пандемії та показали зниження лише на 3,3%.

"Це демонструє динаміку, з якої подорожі можуть повернутися в норму, але також відображає пік відвідуваності наприкінці літа. Статистика вказує на те, що у жовтні був високий попит на подорожі Середземним морем", - пояснюється у звіті ETC.

У Люксембурзі у 2021 році було відзначено добрі темпи вакцинації. Якщо порівнювати цифри цього року з аналогічним періодом 2019-го, кількість прибулих у країну з Німеччини знизилася на 33%.

Німці у 2021 році відвідували Чехію найменше. Головною причиною стало те, що в Чехії раніше оголошували надзвичайний стан. Крім того, загальна кількість прибутків до Чеської Республіки в червні скоротилася на 93,4% у порівнянні з тим самим періодом 2019 року. Через жорсткі обмеження навіть у піковий період туризму влітку Чехія стала однією з найменш відвідуваних мандрівниками країн ЄС.

У Франції кількість рейсів, що вилітають, скоротилася на 24,8% у порівнянні з 2019 роком. Єдиним напрямком, яким число рейсів зросла, стало князівство Монако. Зазначається, що це стало найпопулярнішим напрямком, де вирішили провести відпустку французів. Також найбільше французів побувало в Хорватії та Ісландії: там середній показник прибуття туристів знизився на 34,1%.

Монако та Хорватія. Де відпочивали європейські туристи у 2021 році: список напрямківФото: У звіті ETC наголошується, що британці значно рідше відвідували континентальну Європу цього року (unsplash.com/guillaume-perigois)

В Італії у серпні 2021 року кількість рейсів скоротилася на 23,8%. Це найнижчий показник серед усіх ринків, зазначених вище.

Туристи з Нідерландів найчастіше влітку обирали Хорватію. У цій країні зниження кількості прибутків було лише на рівні 22,3%, за нею слідує Болгарія, яка також продемонструвала помірне зниження на 24,9% у серпні.

У звіті наголошується, що британці значно рідше відвідували континентальну Європу цього року, оскільки авіаперельоти з цієї країни порівняно з 2019 роком скоротилися на 49%.

Нагадаємо, ми писали, що подивитися та спробувати у Фетхіє – улюбленому курорті західних туристів у Туреччині.