Не можуть повернутися додому. З'явилися нові деталі про застряглих за кордоном українців

Не можуть повернутися додому. З'явилися нові деталі про застряглих за кордоном українців Фото: Туристи не можуть повернутися в Україну (Getty Images)

Українці застрягли на Занзібарі - що робити, якщо не можете приїхати в Україну

Українці застрягли в Танзанії, проте їм допомагає місцева влада – така інформація раніше з'явилася в ЗМІ.

Однак насправді більшість тих, хто опинився на момент початку війни Росії проти України і закриття українського неба, змушений все ж оплачувати готелі за свій рахунок, а вилетіти навіть до Польщі вони не можуть.

Про це в коментарі TRAVEL РБК-Україна розповіли одна з туристок, яка там знаходиться, а також волонтер, яка допомагає нашим громадянам на місці.

Українці не можуть вилетіти до Польщі, щоб звідти повернутися додому в Україну

За приблизними підрахунками українських туроператорів, тільки на одному Занзібарі (широко відомому курортному острові Танзанії) знаходиться в даний момент близько 640 українських туристів. Всі вони не можуть повернутися додому через війну Росії проти України, розповідає РБК-Україна українка Мар'яна. Вона опинилася в числі тих, хто" застряг" на острові.

Не можуть повернутися додому. З'явилися нові деталі про застряглих за кордоном українців

Фото: Українці хочуть повернутись додому, але після вторгнення Росії в Україну змушені залишатися за кордоном (Getty Images)

"Нам в якомусь сенсі пощастило: ми з чоловіком купили квитки на 2 березня заздалегідь, 25 лютого, і завтра відлітаємо до Варшави. Але безліч туристів, які тут знаходяться, ніякої допомоги не отримують. Представники туроператорів говорили, що все компенсують, що все безкоштовно. Але от нещодавно людей просто виселили. Кілька готелів надали допомогу, а далі було "або платіть, або виїжджайте", - описує ситуацію туристка.

За її словами, комусь з українців вже була потрібна швидка медична допомога, у багатьох закінчуються рецептурні препарати. А туроператори, як стверджує туристка, вважають за краще відмовчуватися, висилаючи у відповідь тільки розлогі листи, в яких не пропонують шляхів вирішення проблеми.

Про приблизні дати вильоту в сусідні з Україною країни мови поки не йде, і незрозуміло, чи зможе хтось із компаній виділити під це чартер, звертає увагу Мар'яна. Наприклад, Azur Air сідати в Польщі відмовився.

Що робити українцям, які під час війни Росії проти України опинилися за кордоном

"Я живу на Занзібарі шість років, і у зв'язку зі складними обставинами в даний момент займаюся волонтерством-допомагаю туристам, які не можуть виахать додому. І можу сказати, що ні про яке безкоштовне розміщення їх в готелях, як гвоорят влади Занзібару, мови не йде. Ніякого харчування навіть знижок в ресторанах. Туристи знаходяться в гнітючому стані",- розповідає місцева мешканка Світлана Нікеєнко у коментарі РБК-Україна.

За її словами, війна і вторгнення в Україну – не той час, коли варто чекати оперативної допомоги туристам за кордоном, і потрібно зрозуміти, що в Україні зараз ситуація просто критична.

Не можуть повернутися додому. З'явилися нові деталі про застряглих за кордоном українців

Фото: (Getty Images)

На щастя, більшість опинилися в такій ситуації людей ставляться до цього з розумінням.

"Але є й ті, хто думає, що їм всі винні. Повірте - в Україні зараз набагато гірше. Потрібно заспокоїтися, взяти себе в руки і допомагати самому собі. Тому я рекомендую всім бронювати будь-які авіаперельоти хоча б до Польщі. Адже від місцевої влади допомоги ніякої, і чекати якогось чартеру не варто", - звертає увагу вона.

При цьому є багато приватних ініціатив від місцевих готелів: хтось дає великі знижки на харчування, хтось поселяє українців за низькими цінами.

"Наприклад, пропонують обіди за мінімальну вартість, розміщення з дуже великими знижками. Але така ініціатива йде не з боку занзібарської влади. А саме від власників місцевих готелів", - пояснює Світлана.

Не можуть повернутися додому. З'явилися нові деталі про застряглих за кордоном українців

Фото: (Getty Images)

Життя на Занзібарі - дороге, і краще з покупкою квитків не зволікати, звертає увагу вона.

"Сьогодні бронювали перельоти туристам. Квиток на одну людину до Варшави або Кракова коштує 600 доларів. Якщо у людини мета - дістатися додому, краще скористатися цим варіантом. Також знаю, що такі авіалінії як FlyDubai і Qatar Airways сьогодні не вимагають від українців робити ПЛР-тести, а на Занзібарі така послуга коштує близько 80 доларів", - пояснює Світлана Нікеєнко.

Нагадаємо, раніше ми писали, що тисячі українських туристів застрягли за кордоном. Як найшвидше повернутися додому.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.