Крейдяні гори та карстові скелі. Названо п'ять нацпарків України для зимового відпочинку

Крейдяні гори та карстові скелі. Названо п'ять нацпарків України для зимового відпочинку Фото: Національний природний парк "Синевир" (unsplash.com/taras-zaluzhnyi)

У парках можна подихати свіжим повітрям та помилуватися фантастичними зимовими краєвидами

В Державному агентстві розвитку туризму підготували добірку національних парків України для зимового вікенду. Про це йдеться на офіційній сторінці агентства у Facebook.

У парках можна не тільки подихати свіжим повітрям та помилуватися фантастичними зимовими краєвидами, а й відшукати на снігу сліди диких тварин і навіть поспостерігати за птахами.

П’ять національних парків України для активного відпочинку:

  1. Національний природний парк "Синевир", Закарпатська область;
  2. Галицький національний природний парк, Івано-Франківська область;
  3. Національний природний парк "Святі гори", Донецька область;
  4. Національний природний парк "Тузлівські лимани", Одеська область;
  5. Національний природний парк "Подільські Товтри", Хмельницька область.

Національний природний парк "Синевир" розташований у Закарпатській області.

Гості можуть помилуватися мальовничими горами та пейзажами, побачити озеро та водоспад "Білий звір".

Крім "Морського ока", як поетично називають у народі озеро Синевир, тут можна завітати до Центру реабілітації ведмедів, де лікують тварин після жорстокого поводження в приватних зоопарках і цирках.

Також відвідати музей "Старе село" та низку цікавих локацій у Колочаві, завітати до центру реабілітації хижих птахів "Сапсан", напитися води з мінерального джерела.

Галицький національний природний парк в Івано-Франківській області. У парку унікальні букові ліси з карстовими скелями й печерами, тиша урочищ та замерзлі водойми. На території діє Центр реабілітації диких тварин.

Національний природний парк "Святі гори" розташований в Слов'янському та Краснолиманському районах. І тут можна помилуватися не тільки застиглою річкою Сіверський Донець, а ще й крейдяними горами. Загальна площа цього парку – 40 гектарів. Природа цієї місцевості та її околиць ще зберегла умови для існування багатьох рідкісних птахів.

Крейдяні гори та карстові скелі. Названо п'ять нацпарків України для зимового відпочинку

Фото: Національний природний парк "Святі гори" (facebook.com/svyatygory)

Справжньою перлиною заповідника – печерні храми з Миколаївською церквою, яка була збудована в XVII ст. на крейдяній скелі. Ця унікальна споруда відтворює в камені традиції дерев'яної народної архітектури і є оригінальним витвором українського бароко.

Національний природний парк "Тузлівські лимани" в Одеській області – це Мекка для любителів спостережень за птахами, яка знаходиться біля Чорного моря.

Через територію парку проходить один із найбільших міграційних шляхів пернатих. Взимку сюди прилітає багато гусей та качок, трапляються і такі екзотичні види як червоновола казарка, яку в Україні можна побачити лише тут.

Національний природний парк "Подільські Товтри" розташований у Хмельницькій області.

Тут можна насолоджуватися красою природи, мальовничими пагорбами, з яких і починаються українські Карпати.

Всього в парку налічується цілих 160 товтр. Різні за висотою, порослі лісом, всі вони мають спільну рису: західний схил крутий, а східний пологий. В Європі аналогів Подільськім Товтрам немає, подібні за геологічними структурами скелясті гряди існують тільки у Великій Британії й США.

Ваблять мандрівників не тільки запаморочливі краєвиди, а й тутешні джерела з цілющою водою та мальовнича Бакота з древнім скельним монастирем. Узимку у парку діють піші, кінні та лижні маршрути.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у селі Левків Житомирської області знайшли озеро незвичайної форми.

Також ми писали, що на Чернігівщині мандрівник та фотограф, показав видовищні кадри зимової локації.