Атмосфера історії: казкова фортеця в Україні для ідеального осіннього вікенду

Атмосфера історії: казкова фортеця в Україні для ідеального осіннього вікенду Фото: Кам'янець-Подільський замок (facebook.com/KPDIMZ)

Фортецю у Кам'янці-Подільському на вихідних перетворять на твердиню 17 століття

Ігри реконструкторів – як кіно наяву, учасником якого можна стати кожному туристу. Один з таких видовищних заходів відбудеться у Кам'янці-Подільському 2-4 жовтня.

Військово-історичний фестиваль "Schola militaria" з тренуваннями реконструкторів і стародавніми іграми планують провести на території Старого замку – у ньому відтворять атмосферу середини 17 століття, повідомляють на сторінці заходу у Facebook.

На туристів чекатиме захоплююче видовище. На фестиваль зберуться члени військово-історичних спільнот, які проведуть лучні турніри та відтворять тренування та стройові вправи тих часів, коли фортеця була в епіцентрі бойових дій.

"У жовтні члени військово-історичних спільнот з України на фестивалі "Schola militaria" перетворять Старий замок у прикордонну твердиню середини XVII ст. Глядачі зможуть побачити лучні турніри та муштру піших підрозділів", - повідомляють організатори.

Атмосфера історії: казкова фортеця в Україні для ідеального осіннього вікендуФото: Повітряні кулі над Кам'янець-Подільським замком (facebook.com/KPDIMZ)

Муштра пішої роти Замкового гарнізону, яка пройде 3 жовтня, передбачає тренування реконструкторів відповідно до статутів першої половини XVII ст., стройові вправи, стрільбу з рушниць.

У програмі заходу також можна послухати лекцію "Жіночий лад Речі Посполитої в I половині 17 століття" від дослідниці старовинного швацтва Наталії Скорнякової, прийти на майстер-клас зі змагань з ігор 17 століття "Гілка" і "Ковінька".

А "родзинкою" фестивалю стане відтворення першого польоту монгольф'єра в Україні, який відбувся у Кам'янці в 1784 році.

Атмосфера історії: казкова фортеця в Україні для ідеального осіннього вікендуФото: Реконструкція стрільби з рушниць у 17 столітті (facebook.com/KPDIMZ)

Що замок цікавий туристам

Кам'янець-Подільську фортецю за неприступність для ворогів вважали "побудованою рукою Бога". Вона згадується в літописах ще в 10 столітті як староруська оборонна споруда.

Втім, господарі в замку мінялися багато разів. У 13 столітті фортецю зайняли монголо-татари на ціле століття, в 14 століття форпост потрапив в руки литовського князя Вітовта. З того часу почалося його перестроювання в камені.

Історики стверджують, що за всю історію фортеця була захоплена лише двічі – у 1393 році – литовським князем Вітовтом, і в 1672 році вона впала під натиском турецького війська, яке в 60 разів перевищувало чисельністю її захисників.

В замковому комплексі є 11 башт з окремими історіями та експозиціями. Наприклад, у Папській вежі, побудованої на кошти папи Римського, була в'язниця. В ній тричі відбував ув'язнення Устим Кармелюк. За легендою, його провідували жінки та дарували хусточки. З них він нібито одного разу зв'язав мотузку і втік з підземелля.

У Чорній башті збереглося дерев'яне колесо, яке використовувалося для видобутку води з 40-метрового колодязя. Його видовбали в скелі, щоб забезпечувати місто водою в випадку облоги.

До речі, мальовничий історичний об'єкт понад десять разів "знімався" у фільмах і є чудовою локацією для фотосесій.

Атмосфера історії: казкова фортеця в Україні для ідеального осіннього вікендуФото: Замок знімали в десятку фільмів (facebook.com/KPDIMZ)

Ціни на вхідні квитки та екскурсії

Зараз фортеця знаходиться у складі історико-архітектурного національного заповідника "Кам'янець-Подільський" і є популярним місцем серед туристів.

Вхідні квитки в Старий замок коштують 40 гривень для дітей і студентів, 60 гривень - для дорослих.

У Ратушу (експозиції "Історія Магдебурзького права", "Грошовий обіг на Поділлі") квитки коштують 20 гривень для дітей і студентів, і 25 гривень – для дорослих.

У Галерею мистецтв – вхід дітям і студентам коштує 15 гривень, дорослим – 25.

У Відділ старожитностей і Виставковий зал – 5-10 гривень з дітей і дорослих відповідно.

Екскурсії та квести коштують від 20-100 гривень з людини (і від 100 до 1800 гривень з групи).

Наприклад, нічна театралізована екскурсія "Легенди Старого замку" коштує 100 гривень з людини та 1800 гривень з групи до 18 осіб.

Раніше ми писали, які п'ять найкрасивіших замків України варто відвідати восени.

Також ми повідомляли, в якому українському замку виявили древні артефакти.