Каньйон, аквапарк та східний ринок: найцікавіші локації, які варто побачити в Анталії
Гід визначними місцями від Антона Тараненко
З початком туристичного сезону в Туреччині багато українських туристів вирушають в найпопулярнішу курортну провінцію - Анталія. Тільки на травневі свята літаки з України прибували в аеропорт Анталії щогодини.
Українським туристам, які відвідують країну для пляжного відпочинку, варто відвідати також найцікавіші історичні місця, помилуватися природними пам'ятками, оцінити розваги і спорт.
Туреччина залишиться одним з найпопулярніших напрямків
У минулому 2020 році турецькі міста відвідали майже мільйон українських туристів. У 2021 році турецька влада сподівається залучити ще більше українців.
Фото: Повітряні кулі в Каппадокії в Туреччині (pixabay.com)
Ще до пандемії до Туреччини з України приїжджало традиційно багато туристів - близько 1,5 млн осіб, кажуть у коментарі РБК-Україна в Посольстві України в Туреччині.
"За останні роки кількість наших туристів до Туреччини, а також кількість турецьких туристів в Україні, збільшувалася. Навіть у складний для всього світу 2020 до Туреччини приїхали близько 1 млн туристів. Відновлення авіасполучення, нові рейси будуть залучати українського туриста відпочити в Туреччині. Але ми повинні розуміти, що все залежатиме від розвитку пандемії, і реальну картину важко передбачити", - зазначили у відомстві.
5 місць, які варто побачити туристам поруч з Анталією
Після поїздки до Туреччини на початку травня голова правління VisitUkraine.today Антон Тараненко на своїй сторінці у Facebook поділився 5 кращими локаціями поруч з курортом Белек в турецькій провінції Анталія.
Аспендос - з унікальним амфітеатром
Аспендос - стародавнє місто, в якому знаходиться найкраще збережений стародавній театр у світі, що вражає археологів унікальними стародавніми руїнами.
"Згідно з легендою, він був заснований близько 1000 року до н.е. арголійськими греками та вміщував близько 17000 глядачів", - пише він.
Фото: Амфітеатр в Аспендосі (facebook.com/anton.taranenko.5)
Розташований в південній провінції, в 35 км від Анталія, Аспендос був одним з перших міст, де карбували свої срібні монети. Стародавнє місто стало свідком багатьох історичних подій від хетів до римлян. У 4 столітті місто було завойоване Олександром Македонським.
Місто Аспендос мало свій порт і торгувало вином, зерном і кіньми – скакунами Аспенда.
Перге - руїни найбагатшого міста регіону
Перге - це місто, яке пережило розквіт за часів Римської імперії та було свого часу наймогутнішим поселенням регіону. Руїни Перге знаходяться за 15 км від міста Анталія.
Місто було відоме як Храм Артеміди, який приваблював паломників з усієї Малої Азії. Там відмінно зберігся стадіон, терми, театр, колонний проспект. Місто існувало до VIII століття н. е. Після розкопок саркофаги та велика колекція скульптур зберігається в музеї Анталії.
Національний парк і каньйон Кьопрюлю
Національний парк Кьопрюлю - природний заповідник з мальовничим пейзажем в околицях Анталії поруч з містом Манавгат. Загальна площа парку - близько 500 гектарів. Він розташований уздовж річки Кьопрючай – довжина каньйону становить 14 км, а ширина до 100 м. при цьому глибина ущелини - до 400 м.
Фото: Каньйон Кьопрюлю (facebook.com/anton.taranenko.5)
На берегах ростуть близько тисячі різноманітних рослин - від сосен, кипарисів і ялівцю до евкаліптових лісів. У парку живуть рідкісні птахи і тварини. Наприклад, цікавинкою заповідника вважаються сови-сипухи і гігантські морські черепахи.
"Вхід на територію парку безкоштовний, за розваги треба платити. Сюди їдуть любителі рафтингу, верхової їзди, альпінізму, сафарі, трекінгу, кемпінгу та лову форелі", - зазначає Антон Тараненко.
Ціни на рафтинг - від 5 лір (40 гривень), спуск в каньйон (верхова їзда або сафарі) - 20 лір (80 гривень.).
Парк розваг "Земля легенд"
Тематичний парк розваг "The Land of Legends" в Белеку є частиною мережі п'ятизіркових готелів і займає величезну територію в 17 тисяч квадратних метрів, на якій розташувалися аквапарк з сотнями гірок, лунапарк з американськими гірками й безліччю інших атракціонів, казковий замок і величезний фонтан.
"Частину цього комплексу можна побачити безкоштовно, оскільки вхід на головний бульвар вільний, бо там розташовані бутіки світових брендів", - розповів Тараненко.
Фото: Парк розваг в Белеку (facebook.com/anton.taranenko.5)
Атмосферний східний базар у Кадріє
Справжній турецький базар розгортається в селищі Кадріє щовівторка. Від кільця на Atatürk Cd. і центрального фонтану - праворуч, ринок займає кілька сусідніх вулиць. Працює зазвичай з 8:00 до 15:00. Прості сувенірні крамниці відкриті щодня з 9:00 до 24:00.
У цьому місці поруч з Белеком туристи відчувають весь колорит Туреччини - продавці продають як звичні солодощі та спеції, так і ручні вироби, декор, кальяни, тканини, прикраси з каменів, шкіряні вироби, їжу, фрукти й овочі. Загалом, можна гуляти ринком, як музеєм.
Фото: Магазин сувенірів в Кадріє (facebook.com/silahdylik)
Атмосферу передають також торговці, які торгують з почуттям власної гідності й не настирливі. Втім, як на будь-якому східному базарі, туристам слід дотримуватися традицій і торгуватися. Хоча ціни залишаються все одно трохи вищими, ніж на аналогічних базарах.
Нагадаємо, ми писали, про що не попереджають турагенти перед відпусткою.
Також ми розповідали, як не затьмарити відпочинок нав'язливим спілкуванням в Єгипті.