Хмара попелу над вулканом увечері досягла висоти 10 кілометрів
На італійському острові Сицилія почалося чергове сильне виверження вулкана Етна.
Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на Volcanodiscovery.com.
За повідомленням Італійського національного інституту геофізики та вулканології (INGV), виверження відбулося у південно-східній частині кратера, викликавши дощ із попелу.
Увечері, 10 лютого, фонтани лави почали вивергатися з кратера та досягли висоти до 600 метрів. Хмара попелу над вулканом увечері досягла висоти 10 кілометрів.
Вранці, 11 лютого, вулканічні поштовхи посилилися до середніх значень, лавовий потік ще активний. З кратера викидається лава, поштовхи, що викидають її на поверхню, стають дедалі інтенсивнішими. З південно-східного кратера виходять три потоки лави, які просунулися вже на сотню метрів.
У виданні Euroweeklynews.com повідомляється, що аеропорт у Катанії продовжує працювати у звичайному режимі, адже викиди попелу не вплинули на його роботу.
Гора Етна — найбільший і найактивніший вулкан у Європі. Його часті виверження часто супроводжуються великими потоками лави.
З 1980 року північно-східний кратер Етни заввишки 3324 метри вважався найвищим із сицилійських вулканів. Перш ніж його краї поступово зруйнувалися, кратер фактично досяг максимальної висоти 3350 метрів 1981 року.
Етна — активний стратовулкан на східному узбережжі Сицилії, розташований у столичному місті Катанія, між містами Мессіна і Катанія, і є одним із найактивніших вулканів у світі, що перебувають у майже постійному стані активності.
Етна є одним із вулканів з найдовшими частими виверженнями, що налічують понад 2000 років.
Нагадаємо, раніше ми писали, що названо найкращі напрямки для подорожей Європою.