Європейські канікули залишаються в силі. Які країни ЄС не закриваються для українських туристів (оновлюється)

Європейські канікули залишаються в силі. Які країни ЄС не закриваються для українських туристів (оновлюється) Фото: Які країни Європи відкриті для туристів (колаж РБК-Україна)

Перелік напрямків, куди пускають вакцинованих українців

ЄС виключив Україну з "зеленого" списку країн через високий рівень захворюваності. Всупереч цій рекомендації, країни ЄС одна за одною заявляють про те, що збережуть колишні умови в'їзду для українських туристів.

Так, вже кілька країн заявили про те, що не будуть змінювати встановлених раніше правил в'їзду для наших мандрівників. Оновлену інформацію про країни, які залишаються відкритими для українських громадян, публікує на своїй сторінці в Twitter глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"МЗС продовжує працювати з партнерами в країнах Європейського Союзу для збереження свободи подорожей українців", - повідомляє міністр.

За останніми даними, не закриваються в найближчі два тижні для українських туристів вже 16 країн ЄС. Детальніше - в матеріалі РБК-Україна (список країн оновлюється).

Кіпр

Кіпр став першою країною, де офіційно заявили, що залишать Україну в списку "в'їзних".

Вакцинованим мандрівникам треба мати при в'їзді один з таких документів:

 • чинний сертифікат про вакцинацію міжнародного зразка;
 • паперове свідоцтво про вакцинацію;
 • паперовий сертифікат з порталу "Дія".

Невакцинованим потрібно отримати негативний результат ПЛР-тесту за 72 години до в'їзду. Після прибуття на Кіпр доведеться зробити ще один тест і перебувати на самоізоляції до отримання результату (близько доби).

Бельгія

Бельгія залишила можливість українським туристам подорожувати у країну після включення в "червону зону", підтвердив Дмитро Кулеба.

Європейські канікули залишаються в силі. Які країни ЄС не закриваються для українських туристів (оновлюється)Фото: туристи в Бельгії (unsplash.com/jorge-fernandez-salas)

Однак подорожувати до Бельгії можна лише за наявності сертифіката про вакцинацію, який визнається країнами ЄС. Приймається сертифікат в додатку "Дія" і не підходить паперовий документ від сімейного лікаря.

У разі відсутності сертифіката при поїздці до Бельгії потрібно мати негативний ПЛР-тест (за 72 години на момент перетину бельгійського кордону) і сертифікат про важливість поїздки, виданий дипломатичною або консульською установою Бельгії. Також будуть необхідні документи: біометричний паспорт, підтвердження мети поїздки (наприклад, резервування готелю або запрошення),

Також необхідно заздалегідь заповнити форму Passenger Locator Form (PLF). Її можна заповнювати, починаючи з 6 місяців до дати запланованого візиту до Бельгії (навіть за годину до вильоту літака).

Данія

Данія зберегла повноцінний безвізовий в'їзд для громадян України, які пройшли повну вакцинацію, повідомив міністр закордонних справ України.

В'їзд до Данії дозволений для всіх категорій громадян України з будь-якою метою, в тому числі туристичною. Для поїздки приймається український сертифікат вакцинації з "Дії". Сертифікат у вигляді QR-коду може бути пред'явлений в мобільному додатку або надрукований на папері.

Вакцини, які визнають у Данії: Comirnaty/Pfizer-BioNTech, Janssen/Johnson & Johnson, Spikevax/Moderna, Vaxzevria/Oxford.

З 10 листопада 2021 року Україна віднесена Урядом Королівства Данія до категорії країн "з дуже високим ризиком інфікування COVID-19". Тому в разі відсутності сертифіката, громадянам України потрібно зробити тест на COVID протягом 24 годин після прибуття в Данію і самоізолюватися на 10 днів. Самоізоляція може бути припинена на основі негативного тесту на COVID -19, зробленого не раніше четвертого дня після в'їзду в Данію.

Європейські канікули залишаються в силі. Які країни ЄС не закриваються для українських туристів (оновлюється)Фото: Туристичні локації Австрії (unsplash.com/dahee-son)

Австрія

Австрія теж зберегла повноцінний безвізовий в'їзд для українців, які пройшли повний курс вакцинації, повідомляється на сторінці глави МЗС.

Для в'їзду в Австрію, як і раніше, необхідно мати сертифікат:

 • про повну вакцинацію від COVID вакцинами Johnson & Johnson; Janssen від Serum Institute of India; COVID-19 Vaccine Janssen від Johnson & Johnson; mRNA-1273 COVID-19 vaccine від Moderna; Sinopharm/Bibp SARS-CoV-2 vaccine (Vero Cell), Inactivated, Sinovac-CoronaVac vaccine.
 • або підтвердження про одужання (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 180 днів, або медична або офіційна довідка від лікаря із зазначенням наявності нейтралізуючих антитіл, не давніша 90 днів).

Сертифікати вакцинації в додатку "Дія", паперові сертифікати з порталу "Дія" з QR-кодом і паперові свідоцтва від сімейного лікаря ("жовтий сертифікат") визнаються австрійською стороною, проте вони повинні бути оформлені виключно англійською або німецькою мовою.

Для невакцинованих мандрівників необхідна реєстрація і 10-денний карантин. Також - негативний тест до в'їзду (ПЛР - за 72 години, антиген-тест – за 48 годин).

Європейські канікули залишаються в силі. Які країни ЄС не закриваються для українських туристів (оновлюється)

Фото: Відень, Австрія (unsplash.com/andrea-niosi)

Чехія

Чехія залишається відкритою для подорожей вакцинованих українців за тих самих умов, що й раніше, зазначив Дмитро Кулеба

В цей час в'їзд до Чехії Janssen, Spikevax (Moderna), Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Janssen, Covishield за умови, що після вакцинації дозою минуло не менше 14 днів.

Підтвердити вакцинацію під час прикордонного контролю потрібно: українським міжнародним сертифікатом, сформованим в мобільному додатку "Дія" з QR кодом, його паперовим аналогом з QR кодом або сертифікатом, виданим в країні ЄС.

Перед в'їздом до Чехії потрібно в обов'язковому порядку заповнити в'їзний формуляр за посиланням. Отримане підтвердження про заповнення формуляра потрібно пред'явити під час прикордонного контролю (в електронному або роздрукованому вигляді).

Європейські канікули залишаються в силі. Які країни ЄС не закриваються для українських туристів (оновлюється)Фото: Архітектура Праги, Чехія (unsplash.com/andrian-rubinskiy)

Нідерланди

Нідерланди також зберегли можливості подорожей для громадян України, які пройшли повний курс вакцинації. З 13 листопада крім сертифіката про вакцинацію для в'їзду буде необхідний негативний тест, зазначають у МЗС.

Зараз в'їзд в країну можливий з сертифікатом про повну вакцинацію однієї з вакцин: Astra Zeneca (Vaxzevria); Astra Zeneca-SK Bio (Vaxzevria); Pfizer/BioNTech COVID-19 Vaccine (Comirnaty); Johnson & Johnson (Janssen); Moderna (Spikevax); Serum Institute of India (Covishield); Sinovac (CoronaVac).

Нідерланди визнають тільки сертифікати вакцинації в додатку "Дія" в електронному або роздрукованому вигляді. Якщо турист летить літаком, потрібно заповнити декларацію про стан здоров'я і мати її при собі.

Європейські канікули залишаються в силі. Які країни ЄС не закриваються для українських туристів (оновлюється)

Фото: Амстердам, Нідерланди (unsplash.com/gaurav-jain)

Українці, які планують поїздку до Нідерландів будь-яким видом транспорту без сертифіката COVID, повинні зробити ПЛР-тест максимум за 48 годин до вильоту або тест на антиген - за 24 години. Тести не потрібні дітям до 12 років.

З 11 листопада після перетину кордону невакцинованим українцям (зокрема тим, хто не пройшов повний курс імунізації проти COVID-19) потрібно пройти на самоізоляцію, згідно з повідомленням прес-служби уряду країни.

Естонія

"Друга країна ЄС, Естонія, не стала закривати кордони для українців. Зберегли всі можливості подорожей для громадян, які пройшли повну вакцинацію", - написав Кулеба.

В Естонію українцям дозволено в'їзд з будь-якою метою для тих, хто отримав повний курс вакцинації (всі використовувані офіційно в Україні вакцини зараз приймаються Естонією: Comirnaty (BioNTech/Pfizer), AztraZeneca/Vaxzevria/Covishield, Covishield, CoronaVac).

Громадяни третіх країн, і які не пройшли повний курс вакцинації і приїжджають до Естонії для роботи, навчання або на підставі спеціального дозволу, повинні за 72 години до в'їзду зробити ПЛР-тест або за 48 годин – експрес-тест на антитіла, пред'явивши довідку про негативний результат. Такі особи також підлягають 10-денній самоізоляції.

Європейські канікули залишаються в силі. Які країни ЄС не закриваються для українських туристів (оновлюється)Фото: Туристи в столиці Естонії (pixabay.com)

Хорватія

Хорватія залишається відкритою для подорожей українців за тих самих умов, що й досі, підтвердили в МЗС.

На цей момент для в'їзду в Хорватію туристи можуть надати один з документів:

 1. негативний ПЛР-тест, дійсний 72 години, або експрес - тест на антиген-RAT на SARS-CoV-2, зроблений не пізніше 48 годин;
 2. сертифікат про вакцинацію двома дозами вакцини, визнаних в ЄС: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, SinoPharm, Janssen/Johnson & Johnson, Sputnik V;
 3. довідка про перенесений COVID-19 та отримання однієї дози вакцини протягом шести місяців від зараження вірусом;
 4. позитивний результат ПЛР-тесту або швидкого тесту на антиген, що підтверджує, що людина одужала від коронавірусної інфекції.

Європейські канікули залишаються в силі. Які країни ЄС не закриваються для українських туристів (оновлюється)

Фото: Трогір, Хорватія (unsplash.com/sergii-gulenok)

Ірландія

Уряд Ірландії також ухвалив рішення не закривати кордони для мандрівників з України. Таким чином Ірландія стала дев'ятою країною ЄС, яка залишилася відкритою для українців.

Що потрібно для в'їзду до країни:

Станом на сьогодні в'їхати до країни за сертифікатом про повну вакцинацію однією з визнаних Європейським агентством з лікарських засобів вакцин, а саме: AstraZeneca, Pfizer-BioNtech, Moderna, Janssen (Johnson&Johnson).

У разі відсутності сертифіката COVID про повну вакцинацію або документу, що підтверджує одужання від COVID, потрібно надати результат негативного ПЛР-тесту, зробленого протягом 72 годин до прибуття.

Також перед перетином кордону мандрівникам необхідно заповнити онлайн-форму.

Європейські канікули залишаються в силі. Які країни ЄС не закриваються для українських туристів (оновлюється)

Фото: Ірландія (unsplash.com/dimitry-anikin)

Швеція

Ця країна стала десятою державою, де заявили, що не закриватимуть кордону для українських туристів після того, як ЄС виключив Україну із "зеленого" списку.

Швеція визнає цифрові сертифікати про вакцинацію, згенеровані в додатку "дія". Підходять вакцини, затверджені згідно з постановою (ЄС) 726/2004 або дозволені ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях:

 • Comirnaty (COVID-19 vaccine BioNtech Tozinameran);
 • Spikevax (COVID-19 vaccine Moderna);
 • Vaxzevria (COVID-19 vaccine AstraZeneca);
 • COVID-19 vaccine Janssen;
 • COVID-19 vaccine AstraZeneca/SKBio;
 • COVISHIELD (Serum Institute of India COVID-19 vaccine);
 • COVID-19 vaccine BIBP/Sinopharm;
 • CoronaVac (COVID-19 vaccine Sinovac).

Всі невакциновані туристи повинні надати негативний результат тесту на COVID-19 (PCR, LAMP, TMA or antigen), зроблений за 72 години до в'їзду до Швеції. Тест не потрібно робити дітям до 18 років.

Франція

Франція стала 11 країною, що залишаються відкритими для українців.

"Франція ухвалила рішення залишити кордони відкритими для українців, які пройшли повний курс вакцинації", - повідомив Дмитро Кулеба.

Умови в'їзду для туристів - повний курс вакцинації одним з препаратів:

 1. Pfizer/Comirnaty;
 2. Moderna;
 3. AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield і Jansen;
 4. Jansen/Johnson & Johnson.

Потрібно заповнити заяву про відсутність симптомів і контактів з особами, які захворіли. Невакциновані можуть в'їжджати в країну тільки в разі "термінової необхідності" і мати при собі результат ПЛР-тесту, зробленого за 72 години до в'їзду або тест на антиген, зроблений за 48 годин.

Словаччина

Словаччина також залишилася відкритою для подорожей українців. Поїхати в країну можуть туристи, які пройшли повний курс вакцинації COVID.

"Продовжуємо працювати із партнерами в ЄС, щоб зберегти максимальну свободу подорожей для громадян України", - зазначив Дмитро Кулеба.

Громадяни України, які мають сертифікат вакцинації з двома дозами (англійською, словацькою чи чеською мовою) перед в'їздом реєструються на сайті й звільняються від самоізоляції.

У Словаччині приймаються усі вакцини, зареєстровані МОЗ України. Країна приймає сертифікати вакцинації у додатку "Дія", паперові сертифікати з порталу "Дія" з QR-кодом та паперові свідоцтва від сімейного лікаря.

Європейські канікули залишаються в силі. Які країни ЄС не закриваються для українських туристів (оновлюється)

Фото: Братислава, Словаччина (unsplash.com/gabriela-slovak)

Зверніть увагу. Невакциновані особи реєструються на сайті й зобов'язані пройти самоізоляцію терміном 14 днів (якщо за цей час не виникає симптомів або не проведено тестування). Самоізоляцію можна припинити, отримавши негативний результат ПЛР-тесту.

Іспанія

Іспанія стала 13 країною, яка зберегла можливість подорожей українців.

"Іспанія залишиться відкритою для подорожей українців, які повністю вакцинувалися. Рішення набуде чинності 15 листопада. До того ж, все залишається, як є", - заявив міністр.

Умови в'їзду до Іспанії:

Україна наразі знаходиться у "зеленій" зоні для Іспанії. Єдина вимога на даний момент – завчасне заповнення формуляра санітарного контролю на сайті.

Зверніть увагу. Після 15 листопада для в'їзду на територію Іспанії буде потрібен сертифікат про повну вакцинацію.

Греція

Греція залишається відкритою для українців. Українські громадяни зможуть подорожувати до цієї країни на тих самих умовах, що й раніше.

Для в'їзду українським громадянам необхідно заповнити спеціальну форму PLF за 24 години до перетину кордону;

Також необхідно надати на вибір:

- сертифікат вакцинації (Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca/Oxford, Novavax, Johnson+Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm).

- або негативний результат ПЛР-тесту на SARS-CoV-2, зроблений не раніше ніж за 72 години до прибуття до Греції;

- або негативний результат тесту на антиген (швидкий тест) за 48 годин до прибуття.

- або довідку (сертифікат) про перенесену коронавірусну хворобу SARS-CoV-2, видану через 30 днів після дати першого позитивного тесту та чинну протягом 180 днів після нього;

Пасажири також можуть мати при собі в цифровій або надрукованій формі європейський цифровий сертифікат COVID-19, а також цифрові сертифікати третіх країн, у тому числі у додатку "Дія" з QR-кодом з інформацією про вакцинацію або результат останнього тесту.

Зверніть увагу. Кожному, хто в'їжджає до Греції, буде проведено експрес-тестування на COVID-19. У разі позитивного результату доведеться перебувати на самоізоляції у карантинному готелі 7 або 10 днів.

Європейські канікули залишаються в силі. Які країни ЄС не закриваються для українських туристів (оновлюється)Фото: Для поїздки в Грецію умови для українців залишилися попередні (pixabay.com)

Латвія

Перед прибуттям до Латвії необхідною вимогою є заповнення не раніше ніж за два дні до приїзду анкети на сайті.

В'їзд до Латвійської Республіки з метою туризму дозволено громадянам України, які мають:

- COVID-сертифікати про повну вакцинацію країн-членів ЄС ЄЕП, Швейцарії та Великобританії;

- COVID-сертифікати про повну вакцинацію (пройшло 14 днів з моменту щеплення), отримані в мобільному додатку "Дія" (як в електронному, так і паперовому вигляді) з QR-кодом. Такі особи не підлягають 10-денній самоізоляції та звільнені від вимоги тестування на COVID-19 перед та після прибуття до Латвії.

Європейське агентство з лікарських засобів та Європейська комісія схвалили чотири вакцини для використання в країнах ЄС, у тому числі в Латвії:

1. Pfizer-BioNTech Comirnaty
2. Moderna;
3. AstraZeneca Vaxzevriа;
4. вакцину, розроблену Janssen.

Польща

Польща стала наступною державою, яка зберегла актуальні правила в'їзду для українських туристів.

Вакциновані туристи можуть в'їжджати в країну за наявності документального підтвердження повного курсу вакцинації вакциною, зареєстрованою в ЄС — Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca, Covishield, Johnson&Johnson англійською або польською мовою. Підходить електронний документ в "Дії" або паперовий аналог. Або з документом про одужання від Covid-19.

Для невакцинованих громадян передбачена 10-денна самоізоляція, яку можна скоротити, якщо зробити ПЛР-тест, але проходити тестування не раніше 7-го дня перебування в Польщі. При в'їзді в країну авіатранспортом потрібно заповнити картумісцезнаходження мандрівника.

Нагадаємо, РБК-Україна регулярно стежить за правилами в'їзду в популярні країни - перелік вимог до туристів оновлюється.

Також пропонуємо почитати, чи варто туристам відмовлятися від поїздок до Європи на тлі рішення ЄС виключити нашу країну з "зеленого" списку.