Як спланувати поїздки взимку, щоб відпустка не "згоріла"
Українські туристи зможуть подорожувати до Європи ще мінімум два тижні - до 20 жовтня. За попередньою інформацією, Україна залишиться в "зеленій зоні" для ЄС на наступний період відкритих кордонів.
Така "інсайдерська" інформація вже з'явилася в соцмережах. Наприклад, кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив, що ймовірно, жодна країна на цьому тижні не буде виключена зі списку "зеленої зони" для третіх країн, яким дозволені туристичні поїздки в ЄС.
"Це означає, що Україна поки "вціліла" і залишиться в списку на найближчі два тижні", - написав він у Twitter.
Коли варто поспішити на відпочинок в країни ЄС і що робити, якщо подорож запланована в листопаді – в матеріалі.
Критерії, за якими пом'якшили обмеження на туристичні поїздки в країни ЄС для всіх мандрівників з третіх країн, були оновлені 21 травня 2021 року.
За новими правилами "планку" допуску знизили в три рази - з 25 випадків на 100 тисяч населення до 75 випадків.
Завдяки зниженню рівня захворюваності в Україні влітку наших туристів рекомендували пускати в країни ЄС. При цьому держави вирішували самі, в які терміни й на яких умовах допускати українських туристів і гостей з інших країн "зеленої зони".
За останнім оновленням, з 23 вересня Україна все ще знаходиться в списку країн, для яких зняті обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки. Критерії, за якими кожні два тижні список третіх країн переглядається:
- не більше 75 випадків COVID на 100 тисяч населення в середньому за останні 14 днів;
- стабільний або знижуваний рівень захворюваності;
- більше 300 тестувань на 100 тисяч населення за останні 7 днів;
- не більше 4% позитивних тестів;
- прогрес у вакцинації;
- достовірність статистики.
До слова, рівень "зеленої зони" в самій Україні визначається таким самим показником захворюваності – 75 активних хворих на 100 тисяч населення.
В останні дні всі області України перейшли в "жовту" і "помаранчеву" зони за рівнем епідеміологічної небезпеки. Захворюваність COVID в Україні, станом на 5 жовтня, становить 315 випадків на 100 тисяч населення.
Чи варто поспішати побувати в Європі в найближчі два тижні чи можна спокійно планувати відпустку і в листопаді? Співзасновник сайту travelbans.org і авіаексперт Володимир Біленький вважає, що подорожі до країн Європи краще не відкладати.
"Те, що Україну залишили, схоже на велике везіння. З нашою тенденцією щодо захворюваності, я майже впевнений, що в наступний зелений список ми не потрапимо, а далі буде рішення кожної країни окремо - пускати українців чи ні. Тому якщо їхати - то зараз", - говорить експерт в коментарі РБК-Україна.
Він пояснює: рівень захворюваності в Україні для списку країн ЄС визначається за останні два тижні, і середній показник по нашій країні за цей період ще дає можливість потрапити в "зелену зону".
Втім, навіть якщо "зелений список" зміниться, вимоги ЄС мають рекомендаційний характер, уточняє фахівець. А країни, які істотно залежать від туристів, зацікавлені продовжити сезон. Наприклад, Греція може залишити попередні умови для українців.
"Італія відкрилася для українців однією з останніх. Я б не був упевнений в цьому напрямку та особливо не розраховував на відпочинок там після виключення України з "зеленої зони" ЄС. А ось в Іспанію я б ризикнув планувати відпустку і не думав, що ми скоро потрапимо для них в "червону зону", - зазначає Володимир Біленький.
На думку фахівця, восени можливе також часткове закриття кордонів країн ЄС, коли допуском може служити вакцинація мандрівників.
Туристам в нинішніх умовах експерт радить вибирати ті напрямки, які завідомо відкриті: Туреччина, Єгипет.
"Якщо ж туристи планують поїхати в Євросоюз, потрібно брати квитки за таким тарифом, коли їх не шкода втратити. І житло бронювати так, щоб оплата була на місці. Потрібно так побудувати свій графік, щоб звести втрати до мінімуму", - радить він.
Він додає: зараз за багатьма напрямками можна придбати авіаквитки по 10-20 євро. Для тих, хто планує вікенд в Парижі в кінці жовтня або в листопаді, Володимир Біленький радить перенести поїздку на більш ранні дати.
"Краще летіти прямо зараз - це 100 відсотків. Далі починається "лотерея", і можна тільки мінімізувати можливі втрати. Або інша стратегія: чекати до останнього і купувати квиток за кілька днів до вильоту, щоб розуміти, що вас дійсно пустять. У цьому, до речі, проблема багатьох авіакомпаній зараз - немає глибини продажів. Раніше купували квитки за місяці й півроку, то зараз беруть "зараз на зараз".
Втім, зимовий відпочинок в Європі можна продовжувати планувати. Але краще подорожувати з туроператорами, які перенесуть гроші в разі закриття кордонів.
"Туристичні компанії пропонують умови, якщо країна закривається, вашу путівку переносять на більш пізні дати. Наприклад, зараз така ситуація в Туреччині, коли практично всі готелі знаходяться "на стопі" (повністю заброньовані всі номери – ред.), незважаючи на те, що вже жовтень. Це сталося через перенесення путівок росіян, коли ввели заборону на польоти на початку літа", - підказує вихід фахівець.
Нагадаємо, ми писали, в які країни українці можуть вирушити у відпустку взимку.
Також ми розповідали, в які країни Європи українці найчастіше їдуть в автобусні тури восени.