Два шедеври. На картині знаменитого художника Боттічеллі виявили прихований малюнок

Два шедеври. На картині знаменитого художника Боттічеллі виявили прихований малюнок Фото: Колаж (РБК-Україна)

До цього предмет мистецтва тривалий час перебував у приватній колекції

27 січня у Нью-Йорку на аукціоні Sotheby's мали виставити картину Сандро Боттічеллі зі стартовою ціною у 40 мільйонів доларів, але на ній знайшли приховане зображення Мадонни та немовля Ісуса, пише CNN.

Повідомляється, що малюнок було знайдено на дерев'яній панелі, на якій знаходиться картина Боттічеллі "Чоловік скорботи" із зображенням Ісуса. За допомогою інфрачервоного випромінювання на панелі виявили фрагмент малюнка.

Кріс Апостл, старший віцепрезидент аукціону та директор відділу картин старих майстрів, вважає, що цей малюнок може бути чернеткою картини "Діва ніжності" (один з основних типів зображення Богоматері). За його словами, це вказують деталі зображення.

Як пояснює Апостл, панель була дорогим матеріалом, тому 55-річний художник, закинувши цей малюнок як чернетка, вирішив, перевернувши панель, зобразити на ній інший сюжет. Крім того, інфрачервоні зображення показують, як Боттічеллі змінював картину.

Сандро Боттічеллі (справжнє ім'я Алессандро ді Маріано ді Ванні Філіпепі) - італійський живописець, один зі значних майстрів епохи Відродження, представник флорентійської школи живопису. Автор картин "Весна", "Венера та Марс", а також "Народження Венери", яка принесла художнику світову популярність.

Нагадаємо, раніше ми писали, що українське місто увійшло до престижного британського рейтингу для поїздок у 2022 році.