Відпочинок під питанням. Чи залишаться українці без відпустки в Болгарії цієї зими

Відпочинок під питанням. Чи залишаться українці без відпустки в Болгарії цієї зими Фото: Відпочинок на лижах у Болгарії (unsplash.com)

Правила в'їзду в країну поки трактують по-різному, але напрямок може стати хітом сезону для туристів - експерти

Відпочинок в Болгарії взимку приваблює багатьох туристів з України своєю ціновою доступністю. У цьому сезоні на гірськолижних курортах країни спростили правила - для підйомників не потрібні ні сертифікати про вакцинацію, ні тести.

Нові правила опублікували на сайті міністерства туризму Болгарії. У них наголошується, що для відвідування ресторанів, спа-центрів та інших громадських місць доведеться пред'являти документи про відсутність COVID.

Тим часом, Болгарія залишила Україну в списку "червоної зони" за рівнем захворюваності. Згідно з останнім указом, в'їзд дозволений тільки окремим категоріям іноземців з цього списку: вакцинованим медикам, студентам, працівникам, особам з посвідкою на проживання, громадянам ЄС. У документі уточнюється, що український COVID-сертифікат прирівнюється до європейського.

Такі оновлення за правилами в'їзду викликали сумніви у туристичних експертів щодо того, чи можна туристам на даний момент вільно в'їжджати в Болгарію.

Чи можуть українці планувати відпочинок в Болгарії в зимовому сезоні і які напрямки варто розглянути для катання на лижах?

"Вакциновані спокійно можуть приїжджати". Думки експертів розходяться

На територію Болгарії будуть допускатися особи зі статусом постійного і довгострокового проживання та члени їхніх сімей з сертифікатом про вакцинацію або негативним ПЛР-тестом за 72 години, включаючи дітей з 12 років, наголошується на сайті українського МЗС.

Відпочинок під питанням. Чи залишаться українці без відпустки в Болгарії цієї зимиФото: Лижні спуски на курорті Банско (unsplash.com/rat-ski)

Тим часом, представники українського туристичного бізнесу запевняють: з 1 грудня за наявності сертифікату про вакцинацію, одужання або негативного ПЛР-тесту можна в'їжджати і українським туристам.

"ПЛР-тест для туристів, які прибули з "червоної зони", але мають зелений сертифікат, не потрібен. У разі, якщо ті, хто в'їжджає в нашу країну з країн "червоної зони", не пред'являть чинного цифрового сертифіката COVID про вакцинацію, хворобу або тест, вони підлягають 10-денному карантину. Так що вакциновані туристи спокійно можуть приїжджати в Болгарію без додаткових ПЛР-тестів", – розповівши профільному виданню Turprofi.com.ua Алпер Алі, головний представник болгарської приймаючої компанії "ГоуТуХолідей".

Така інформація дійсно надходила від болгарських партнерів, зазначає в коментарі РБК-Україна керівник туристичного агентства "Янтур" Юліан Іващенко. В'їжджати можна з сертифікатом про вакцинацію або одужання, або з негативним ПЛР-тестом за 72 години.

"За інформацією приймаючих компаній і від перевізників, українським туристам вже можна їхати в Болгарію. Хоча туристів ми ще не відправляли в грудні - рейсів зараз ще немає, вони будуть під новий рік", - зазначає він.

За його словами, тури на гірськолижний відпочинок в Болгарії його компанія вже формує, хоча попиту ще немає – людей зупиняє невизначеність правил в'їзду. Хоча у його колег вже також є продажі турів на зиму.

Відкриття сезону катання в Бансько заплановано на 18 грудня. Ймовірно, до цього часу українські туроператори отримають офіційні роз'яснення від болгарських чиновників, чи дійсно сертифікати європейського зразка будуть "перепусткою" на курорти Болгарії цієї зими.

Відпочинок під питанням. Чи залишаться українці без відпустки в Болгарії цієї зимиФото: підйомники на курорті Банкско (kempinski.com)

Чим цікава "гірськолижна" Болгарія туристам

Гірськолижний відпочинок в Болгарії серед українських туристів більш популярний, ніж на турецьких гірських курортах, зазначає фахівець.

"Рівень відпочинку і якість катання в Болгарії вищі завдяки добре розвиненій інфраструктурі – можна порівняти зі Словаччиною. Наприклад, в болгарському Бансько 7 років поспіль проводили чемпіонат з фрістайлу на лижах. Банско - великий, дуже розвинений курорт (за 160 км від Софії – ред.), але сама "каталка" там - для новачків", - розповідає Юліан Іващенко.

Він зазначає, що Бансько також приваблює великою довжиною трас – до 100 км, гарним перепадом висот, сучасним обладнанням.

При цьому у гірськолижного відпочинку в Болгарії є ще одна перевага - за цінами він може обійтися дешевше, ніж в Україні, зазначає фахівець.

Відпочинок під питанням. Чи залишаться українці без відпустки в Болгарії цієї зимиФото: Туристи з України часто вибирають відпочинок на лижах в Болгарії (kempinski.com)

Але це також залежить і від регіону, звідки їдуть туристи.

"Наприклад, туристи із західної України в Болгарію практично не їдуть через велику відстань. Зате у туристів з півдня країни, наприклад, з Одеси, гірськолижна Болгарія щозими – це "хіт", популярний напрямок. Багато хто їде туди своїми автомобілями або автобусами, в яких можна везти спорядження", - додає туристичний експерт.

Автобусний тур в Бансько на 9 ночей (7 ночей в готелі) після новорічних пікових дат (після 15 січня) обійдуться за ціною від 9 тисяч гривень на двох з харчуванням. На Різдво - тур на 5-7 ночей – від 12 тисяч гривень, 9 ночей в готелі - від 17 тис.гривень за двох.

До слова, неподалік в горах в селі Баня і околицях знаходяться близько 70 гарячих термальних джерел з багатим мінеральним складом. Вода виходить на поверхню з температурою до 58 градусів. Тут можна купатися в термальних басейнах. Також неподалік від Бансько є термальний курорт Добринище з 17 джерелами з температурою води до 43 градусів.

У гірському масиві Ріла в сотні кілометрів від столиці Софії знаходяться курорти, куди теж активно їдуть туристи:

  • Пампорово;
  • Боровець;
  • Мальовіца;
  • Паничиште;
  • Семково.

Буковель та Словаччина. Де і за скільки ще можна планувати відпочинок на лижах

"Ми зараз не продаємо Болгарію. Це пов'язано зі складнощами: країна то відкривається, то закривається. Незрозуміло, на що розраховувати туристам. Хоча раніше продавали", - зазначає в коментарі РБК-Україна топ-менеджер туроператора "Каліпсо Україна" Анастасія Коробко.

Вона додає, гарантій, що гірськолижний відпочинок відбудеться в Болгарії, немає, як і в Австрії.

"Альтернативними напрямками можуть бути Буковель, Словаччина. Андорра з прильотом до Іспанії також відкрита і з правилами там все зрозуміло. До Словаччини теж легко поїхати - потрібен сертифікат вакцинації", - перераховує фахівець.

Відпочинок під питанням. Чи залишаться українці без відпустки в Болгарії цієї зимиФото: Природа в Болгарії (unsplash.com/matt-foster)

За її словами, тижневий тур в Андорру може коштувати 20-25 тисяч гривень на одну людину. А в Словаччині відпочинок дешевший з тієї причини, що туди туристи часто їдуть поїздом – така поїздка коштує приблизно 15 тисяч гривень за одного. У таку ж ціну обійшлася б Болгарія і Туреччина з перельотом.

"Насправді, в Болгарії дуже слабенький гірськолижний відпочинок, як і в Туреччині. Я не вважаю, що десь є хороший гірськолижний відпочинок, крім Альп. Класна гірськолижка - це: Франція, Італія, Австрія. Всі інші напрямки - для початківців. Словаччина - "середня", - ділиться своєю думкою Анастасія Коробко.

Зимовий відпочинок в Австрії в цьому сезоні опинився під питанням через локдаун, звертає увагу вона. В Італії складно буде відпочивати - туди можна летіти тільки з однією з трьох вакцин плюс тест після прильоту. Також складний в'їзд до Франції.

Нагадаємо, раніше ми писали, чи варто планувати зимову відпустку в Італії.

Також стало відомо, як працюватимуть гірськолижні курорти України цієї зими.