Коли Альпи закриті: найцікавіші курорти для гірськолижного відпочинку взимку

Коли Альпи закриті: найцікавіші курорти для гірськолижного відпочинку взимку Фото: Гірське озеро (pixabay.com)

Альтернативи європейським курортам для українських туристів

У цьому зимовому сезоні популярні гірськолижні курорти Європи для українських туристів залишаються закритими. На цей час туристи не можуть поїхати для катання на лижах ані до Італії, ані до Франції. Також закриті курорти Андорри, Польщі та Словаччини.

Вибір, куди поїхати на зимовий відпочинок (щоб були не пляжі, а саме сніг), під час пандемії досить обмежений. РБК-Україна вирішило дізнатися в експертів туристичного ринку, куди можна поїхати на гірськолижний відпочинок у січні та лютому 2021 року.

Зимова Чорногорія стає популярною

Країна, яка стане альтернативою європейським гірськолижним курортам у цьому сезоні - Туреччина. Але є й інші курорти, каже РБК-Україна Наталія Хватова, фахівець з індивідуального туризму з турфірми "Караван Люкс Тур".

"Останнім часом стають все більш популярними гірськолижні курорти Чорногорії, Сербії. Ці напрями цілком можна розглядати. Але хочу зауважити, що з хорошими п'ятизірковими готелями там ситуація далеко не ідеальна. Готелів преміального сегмента в Чорногорії та Сербії досить мало", - зазначає вона.

Коли Альпи закриті: найцікавіші курорти для гірськолижного відпочинку взимкуФото: Національний парк Дурмітор в Чорногорії (montenegrofortravellers.com)

До речі, буквально недавно з України в Чорногорію запустилися регулярні прямі рейси. Раніше в цю країну безпосередньо можна було долетіти тільки чартерами під час пляжного сезону. З 1 грудня проводять регулярні рейси двічі на тиждень. Рейси в Подгоріцу з Києва запустила авіакомпанія Windrose Airlines.

Тетяна Колесніченко, Президент Асоціації з розвитку міжнародних відносин ADRUM каже в коментарі РБК-Україна, що для Чорногорії важливі українські туристи, які вперше зможуть відкрити для себе цю Балканську країну у якості зимового курорту, а також насолодитися її красою восени й навесні.

Основні гірськолижні курорти Чорногорії:

Жабляк (Zabljak) - розташований на північному заході країни з трасами як для новачків, так і для професіоналів;

Колашин (Kolasin) - один з найпопулярніших і "просунутих" курортів з хорошим сервісом і широким вибором трас для катання на лижах та сноубордах.

Коли Альпи закриті: найцікавіші курорти для гірськолижного відпочинку взимкуФото: Прямі рейси в Подгоріцу запустили з 1 грудня (pixabay.com)

Туреччина як альтернатива курортам Європи

Враховуючи закриті кордони з ЄС, де сконцентровано більшість місць для "гірськолижки", покататися на лижах можна в Болгарії, в Туреччині та в Україні. Тому Туреччина не втратить колишньої популярності в українців і взимку, прогнозує Андрій Демура, директор туристичної компанії "Аполло-тур".

Ця країна може забрати на себе потік туристів, які цікавляться катанням на лижах. Влітку вона вже трохи "відіграла" частину ринку у Єгипту. Така тенденція буде і взимку, каже він.

"У структурі продажів Туреччина займає близько 60% обсягу реалізованих турів. Раніше приблизно так само був популярний і Єгипет, а нині "пальму першості" отримує саме Туреччина. Це почалося після того, як у вересні цього року Єгипет ввів обов'язкову вимогу тестування на коронавірус для приїзду туристів на відпочинок. Це вплинуло, але мінімально", - вважає він.

За його словами, тренд популярності Туреччини серед українців буде зберігатися і надалі.

Основні гірськолижні курорти Туреччини

Карталкая (Kartalkaya) - курорт має 20 кілометрів снігових трас;

Паландьокен (Palandoken) - курорт, розташований у горах Східної Анатолії.

Улудаг (Uludag) - розташований за 35 кілометрів від знаменитої Бурси – першої столиці Османської Імперії;

Сарикаміш (Sarikamis) - знаходиться на сході Туреччини, за 50 кілометрів від аеропорту Карса;

Ерджієс (Erciyes) - один з наймолодших, але вже широко відомих курортів з хорошим сервісом.

Коли Альпи закриті: найцікавіші курорти для гірськолижного відпочинку взимкуФото: Альпи на курортах Австрії, Франції та Швейцарії поки недоступні для наших туристів (pixabay.com)

Розглянути Туреччину для зимового відпочинку радить і Марина Казакова, засновник фірми "Kazakovs Travel".

"Багато туристи звикли вважати Туреччину суто морським курортом, де можна купатися в теплу пору року. Але можливість поплавати буде і взимку: басейни з підігрівом працюють. Щобільше - вода в деяких басейнах - морська", - зазначає вона.

"Це також відмінне місце для зустрічі Нового року. Особливо ця країна підійде тим, хто не любить різко змінювати клімат під час зимової відпустки", - додає експерт.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, скільки коштує відпочинок на курорті Буковель в Карпатах і як змінилися ціни за останній час.

Також ми писали про затишні готелі в Карпатах з панорамними видами на гори.