"За три дні скінчилися всі гроші": українка "застрягла" на ізоляції в курортній країні
Що потрібно знати про ПЛР-тести, карантин та страховку для відпустки
Відпочинок в ОАЕ доступний українцям у цьому сезоні й не втрачає популярності серед наших туристів. Але під час відпустки можна зіткнутися і з деякими труднощами.
Одна з туристок розповіла РБК-Україна про те, як змушена проходити самоізоляцію замість відпочинку в одному з готелів курортної країни.
"Чотири дні перебуваю на самоізоляції в одному з готелів ОАЕ. Це сталося після того, як другий ПЛР-тест виявився позитивним. Перший в Україні був негативним, а тест в ОАЕ показав інший результат. Самоізоляцію проходжу своїм коштом – сплачую за кожен день по 60 євро. Це – додаткові витрати, не враховуючи ціну за тур. Свою путівку я оплатила по ранньому бронюванню ще кілька місяців тому", - розповідає туристка.
Тур на 8 ночей у тризірковому готелі зі сніданками обійшовся їй у 16 тисяч гривень. При цьому за три карантину вона заплатила вже близько 180 євро. За її словами, весь карантин обійдеться їй дорожче, ніж сам відпочинок.
"За три доби у мене закінчилися майже всі гроші. Змушена була просити сім'ю вислати додаткові кошти", - додає вона.
Як можна їхати в ОАЕ українським туристам
Починаючи з 1 серпня 2020 року, в ОАЕ стали вимагати від туристів негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зроблений не більше ніж за 96 годин до вильоту в країну.
Також є вимога – другий тест вже по прибуттю. Його туристам роблять безкоштовно в аеропорту.
Фото: В ОАЕ можна їхати лише з результатом ПЛР-тесту. Другий тест роблять в аеропорту (pixabay.com)
Результат другого тесту туристи очікують в номері готелі або апартаментах, перебуваючи на самоізоляції. Повідомлення про результат приходить смс на телефон туриста. Якщо тест виявиться негативним, обмеження відразу ж знімаються: турист може вільно відпочивати. Якщо ж буде позитивним, то туриста ізолюють в готелі на 14 днів за його кошти.
"Звичайно, я заздалегідь знала, що в ОАЕ потрібно проходити ізоляцію своїм коштом, читала правила заздалегідь. Але я ніяк не очікувала, що ПЛР-тест по прильоту у мене виявиться позитивним. За осінь і зиму робила тест три рази. Всі були негативними", - каже туристка, яка застрягла на самоізоляції в готелі курортної країни. Вона додає, що ніяких симптомів хвороби у неї немає.
Коли можна повернути гроші за перебування в готелі
Схожий випадок також нещодавно стався й з іншою українською туристкою: Анна Ерінчак виїхала у відпустку в ОАЕ, але вже після в'їзду в курортну країну виявилося, що результат її тесту на COVID-19 – позитивний. У неї теж не було ніяких симптомів захворювання. Проте вона теж змушена була 14 днів бути на самоізоляції в готелі за свій рахунок.
В її стандартну страховку входило тільки покриття лікування COVID-19 в лікарні, а самоізоляцію в готелі договір не покривав.
Але виявилося, що авіакомпанія Air Arabia, рейсом якої вона летіла в ОАЕ, вже включила в ціну перельоту ковид-страховку, яка покриває перебування в карантинних готелях.
Фото: Витрати на самоізоляцію входять у страховку від деяких авіакомпаній (РБК-Україна)
Але друга туристка в розмові з РБК-Україна зазначає, що їй, швидше за все, доведеться оплачувати перебування в готелі самостійно. Рейси в ОАЕ є й у деяких інших авіакомпаній. Серед них - і МАУ. Але в ціну квитків на їх перельоти така страховка не входить.
"Я летіла на курорт з авіакомпанією МАУ. Кілька разів спілкувалася з представниками компанії. Дізналася, що така страховка у них не передбачена. Тому, наскільки я розумію, шанси на компенсацію оплати за готель дуже низькі", - припускає вона.
Базова страховка не включає витрати на самоізоляцію
У розмові з РБК-Україна представники туроператорів відзначають, що у кожної компанії умови страховки можуть відрізнятися, і перед покупкою туру потрібно уважно прочитати всі її пункти. Як правило, туроператори пропонують базову страховку.
У період пандемії лікування коронавірусної інфекції входить до її загальної вартості, але за деякі інші пункти потрібно доплатити, коментує Леся Щербакова, виконавчий директор СК Провідна.
"Наприклад, додатково оплачуються пункти, які включають заняття спортом за кордоном, екстремальні види розваг і так далі. Це додає до вартості страховки деяку суму, але незначну", - пояснює фахівець.
Фото: Треба заздалегідь уважно вивчити, що входить в страховий договір, радять у туркомпаніях (pixabay.com)
При цьому також треба пам'ятати, що далеко не всі страхові компанії зараз можуть відшкодувати витрати, пов'язані з платою за проживання та харчування під час самоізоляції у відпустці, говорить Євген Тарілко, керівник відділу віз і страхування туркомпанії "Інкомартур 93". У страховку від цієї компанії, крім покриття лікування за кордоном, входять і експрес-тести на COVID-19 у разі, якщо їх призначив лікар.
Треба завжди уважно читати умови, які передбачає та чи інша страховка, додає фахівець з індивідуального підбору турів Любов Чернега.
"На жаль, багато туристів ставляться до страхування як до формального документу, який швидко оформлюють, зовсім у нього не вчитуючись. А вже тільки за кордоном дізнаються, що в неї щось не входить. Моя головна порада - заздалегідь цікавитися у туроператора, що саме покривається страховкою під час закордонного відпустки, а що – ні. Коли ви не подбали про це заздалегідь, деколи буває складно щось вирішити вже за фактом", - підкреслює вона.
Якщо вже за кордоном виявилося, що ваша страховка не покриває самоізоляцію, вона радить відразу ж звернутися до туроператора.
"Нерідко буває, що компанія йде на поступки та оплачує туристу хоча б якийсь відсоток витрат, щоб зберегти лояльність. Шанси на це вище, якщо це постійний клієнт компанії. Тоді, можливо, є шанс добитися хоча б часткового повернення коштів", - говорить фахівець.
Що ще важливо знати перед поїздкою до ОАЕ
Є ще деякі важливі правила, про які варто пам'ятати туристам. Основні з них перераховані на сайті, створеному для інформування туристів про правила в'їзду до країн світу під час пандемії.
Так, всі пасажири, які подорожують у Дубай, повинні надати при реєстрації на рейс в аеропорту відправлення поліс міжнародного медичного страхування, що підтверджує покриття витрат, пов'язаних з лікуванням COVID-19 і перебуванням в умовах ізоляції на території ОАЕ, наголошується на сайті.
Фото: ПЛР-тест для відпустки в ОАЕ вимагають не у всіх (pixabay.com)
Водночас довідка про ПЛР-тест, зроблений до відпустки ще вдома, має бути надана лише акредитованими в Україні медичними установами.
Вимога довідки про негативний ПЛР-тест не застосовується щодо дітей у віці до 12 років і пасажирів, що мають середню або важку форми інвалідності.
На профільному ресурсі звертають увагу і на те, що у разі відсутності сертифіката або страхового поліса, пасажиру може бути відмовлено авіакомпанією у перевезенні. Також авіакомпанії мають право відмовити в реєстрації на рейс пасажирам, які будуть мати симптоми COVID-19.
Більш суворі правила встановлені для в'їзду в Абу-Дабі: там все - туристи й особи, що прилітають через інші аеропорти, мають пройти 10-денний карантин.
Нагадаємо, раніше туристка розповіла про випадок з покупкою туру у Єгипет.
Також повідомлялося, від яких ризиків може захистити страховка від невиїзду.