Не Туреччина і не Єгипет: стало відомо, в яку країну українці їздять найчастіше

Не Туреччина і не Єгипет: стало відомо, в яку країну українці їздять найчастіше Фото: Польща очолила рейтинг країн, куди найчастіше їздять українці (unsplash.com/reiseuhu)

Наші громадяни протягом року здійснили понад 4,4 млн поїздок до Польщі

Польща очолила рейтинг країн, до яких найчастіше їздять українці. Про це йдеться на сайті Державної прикордонної служби України.

У Держприкордонслужбі підрахували кількість пропускних операцій за минулий рік. За переважною більшістю показників, у порівнянні із цифрами 2020-го, відзначається істотне зростання.

"Сьогодні виокремлюємо для вас статистику, що демонструє кількість перетинів держкордону громадянами України, які прямували за кордон. Тож за підсумками 2021-го беззаперечним лідером для наших громадян залишається Республіка Польща – понад 4,4 млн поїздок (+13%) наших громадян до цієї країни", – йдеться у повідомленні.

Друге місце посіла Туреччина із загальною кількістю понад 2 млн українців, які здебільшого прямували в цю країну на відпочинок. Третє місце із понад 1,7 млн пропускних операцій посіла Угорщина.

При цьому удвічі зросла й кількість подорожей українців до Єгипту – понад 1,4 млн. За даними ДПСУ, РФ за кількістю візитів демонструє планомірний спад. Минулого року до країни-агресора їздили на 12% українців менше.

Не Туреччина і не Єгипет: стало відомо, в яку країну українці їздять найчастішеФото: Українці протягом року здійснили понад 4,4 млн поїздок до Польщі (unsplash.com/reiseuhu)

Істотний приріст у відсотковому плані демонструють Румунія, Молдова, Словаччина та Німеччина – +32%, +16%, +2% та +20% відповідно.

Водночас кількість громадян України, які їздили в Білорусь, знизилася більш ніж удвічі.

Схоже, що в майбутньому її місце у рейтингу може замінити інша країна, наприклад, Греція, яка за підсумками 2021 року демонструє приріст популярності серед українців у 7,5 раза або Об’єднані Арабські Емірати та Італія.

Трійка країн, до яких найчастіше їздять українці

  • Польща – понад 4,4 млн поїздок (+13%);
  • Туреччина – понад 2 млн українців (*2,1 р.);
  • Угорщина – понад 1,7 млн пропускних операцій (+5%).

Нагадаємо, раніше ми писали, скільки грошей заробила Україна на туризмі.