Ціни пішли вгору. Путівки в Туреччину на літо істотно ростуть в ціні

Ціни пішли вгору. Путівки в Туреччину на літо істотно ростуть в ціні Фото: Відпочинок у Туреччині (unsplash.com)

В очікуванні високого сезону готельєри підвищують вартість відпочинку, а українці активно бронюють тури за раннім бронюванням

Після новорічних свят українці стали активно купувати тури за кордон. Хоча найбільший попит спостерігається на зимовий відпочинок в теплих країнах, все більше туристів бронюють путівки до Туреччини на наступне літо.

При цьому самі турецькі готельєри в очікуванні ще більших потоків туристів в 2022 році піднімають ціни на проживання.

Популярні п'ятизіркові готелі на узбережжі вже "пішли вгору", розповіли експерти профільному виданню Turpofi. Зате на молодих гірськолижних курортах цієї країни можна знайти недорогий відпочинок взимку.

Скільки буде коштувати відпочинок в Туреччині з раннього бронювання і які ще Тури в цю країну користуються попитом – в матеріалі TRAVEL РБК-Україна.

"Тури бронювали, не відриваючись від олів'є"

Попит на путівки з України з перших днів 2022 року почався "потужно", відзначають експерти. Наприклад, керівник мережі туристичних агентств "ХО" Олександр Довгопол зазначив, що до 3 січня кожне третє агентство зробило бронювання на найближчі дати, а 10 січня у компанії спостерігався найвищий показник бронювань з серпня 2021 року, який був дуже успішним для туризму.

"За нашими спостереженнями, клієнти бронювали тури, не відриваючись від олів'є і шампанського", - додав керівник мережі агентств.

Ціни пішли вгору. Путівки в Туреччину на літо істотно ростуть в цініФото: Курорт в Туреччині (booking.com)

На тлі звичайного попиту на спекотні зимові країни-Єгипет , Домінікану, Мальдіви – все частіше стали з'являтися заявки з раннього бронювання до Туреччини, зазначив директор "IT tour" Віталій Ходєєв.

Його колега директор компанії "Альянс" Дмитро Горбаток відзначає особливості попиту на напрямки: за даними за останній місяць, на першому місці вже стоїть раннє бронювання Туреччини, а потім - лікувальні курорти з термальними водами: Карлові Вари в Чехії, Афьон в Туреччині та Угорщина.

Тим часом, путівки на теплі місяці в Туреччині вже подорожчали, відзначають агенти.

"Туреччина вже подорожчала. Турецькі партнери чекають високого сезону, тому ціни піднялися. NG Phaselis Bay, Maxx Royal, Rixos'и - всі пішли вгору", - попереджає директор однієї з туристичних компаній Світлана Тріобчук.

За її словами, взимку в Туреччині є варіанти бюджетного відпочинку – наприклад, тижневий тур з 14 січня на гірськолижний курорт Ерджієс коштує всього 6 тисяч гривень на одного.

Ціни пішли вгору. Путівки в Туреччину на літо істотно ростуть в цініФото: Гірськолижний курорт Ерджієс (booking.com)

Туристи із Західної Європи. Чому зростають ціни на відпочинок

За даними турецької статистики, в 2021 році кожен 10 побував в країні прибув з України.

"Минулого року Туреччину відвідали 29 мільйонів іноземних гостей, з них Регіон Анталію – 9 мільйонів 94 тисяч. Є великі очікування на 2022 рік. Згідно з поточними бронюваннями, буде досягнутий показник 2019 року", - розповів президент Федерації готелів Туреччини Сурури Чорабатыр телеканалу TRT Haber.

У 2021 році країна отримала 24 мільйони доларів доходу від туризму.

"Ми отримали дуже хороші новини про наступний сезон - з Англії, Німеччини, Польщі, Росії, України та Чехії на наших зустрічах як з агентствами, так і з туроператорами з листопада. Зростаючі бронювання показують, що ми в більш вигідному становищі в порівнянні з іншими країнами. Туреччина збереже свою перевагу і в 2022 році", - зазначив Чорабатир.

Те, що поточні бронювання готелів вселяють надії на кращий сезон, зазначив президент Асоціації професійних менеджерів готелів Улкай Атмака.

"Незважаючи на обмеження і заборони на польоти, 2021 рік перевершив всі очікування. Очікування від 2022 року ще вищі - активність спостерігається на всіх ринках", - сказав він.

Ціни пішли вгору. Путівки в Туреччину на літо істотно ростуть в цініФото: Пляж в Анталії (unsplash.com/atif-zafrak)

Скільки коштує відпочинок в Туреччині за раннім бронюванням

Раннє бронювання дає туристам мінімум дві переваги, на які звертають увагу фахівці: економія до 40% від вартості путівки в порівнянні з бронюванням в "сезон", а також "розстрочка". Другий "плюс" покупки туру за кілька місяців - великий вибір готелів і варіантів розміщення, який скорочується до наближення дати відпустки.

За даними туристичної компанії "Пілігрим", тури на 7 ночей з харчуванням "все включено" на двох у червні 2022 року коштують від 17-18 тисяч гривень в 4* готелях Кушадасах, Кемері, Мармарисі і Аланьї. У 3* можна відпочити на 2 тис.гривень дешевше. У 5* готелях мережі Maxx Royal - від 36,7 тис.гривень до 160 тис. гривень в Белеку. У мережі Rixos тижневий відпочинок обійдеться від 58 тис.гривень в Анталії, в 98 тис. гривень в Белеку.

У Farvater з 20 червня ціни починаються з 14,7 тис.гривень в 3* готелях, з 16 тис. гривень в 4*, з 23 тис. гривень. В 5* - від 23 тис.гривень в Кемері. У 5 * готелі NG Phaselis Bay в Кемері - від 103 тис.гривень за раннім бронюванням.

За даними сайту booking.com, тиждень відпочинку в NG Phaselis Bay у Кемері в останній тиждень травня обійдеться в 78353 гривні за двох (на дати травневих свят вільних місць немає), в останній тиждень червня 7 ночей обійдуться в 105 тис.гривень. А в Rixos Downtown Antalya в кінці травня 7 ночей обійдуться від 61 тис.гривень, в кінці червня - від 67,7 тис. гривень.

Нагадаємо, ми писали про 10 найпопулярніших в Instagram пляжів світу.

Також ми писали, які країни для відпочинку оберуть українці в новому сезоні.