Лише з тестом або сертифікатом. Традиційна Маланка цього року відбудеться у карантинному форматі
Торік фестиваль не проводили через посилення карантинних заходів.
У Чернівцях 15 січня о 12:00 на площі Філармонії відбудеться традиційний фестиваль Маланок.Про це повідомляє "Укрінформ".
До участі у конкурсі допускатимуть лише за наявності CОVID-сертифікату або негативного ПЛР-тесту.
"Маланка-фест" відбудеться цієї зими. Безумовно, із дотриманням усіх карантинних обмежень, які встановлені станом на сьогодні. Ми уже пропрацювали безпосередньо з учасниками саме це питання. Тобто люди будуть або вакциновані або матимуть сертифікати про проходження ПЛР-тесту", – сказав заступник міського голови Юрій Лесюк.
Відповідні структури стежитимуть і за дотриманням інших карантинних вимог.
"Щодо інших карантинних обмежень — це розміщення не більше однієї особи на 4 квадратні метри на свіжому повітрі, носіння масок тощо — то в цьому плані будуть проводитися заходи, будемо попереджувати людей щодо необхідності робити це. Ми будемо робити все можливе для того, щоб усі обмежувальні заходи були виконані", — зазначив заступник міського голови Чернівців.
Вперше учасником фестивалю буде Народний аматорський ансамбль "Міоріца" (с.Бояни), якому понад 65 років.
Також глядачі побачать виступ дитячий фольклорного гурту "Щедрик". У репертуарі гурту обряди та обрядодійства календарного циклу, побутові пісні та танці, традиційна інструментальна музика. У своїх виступах передають неповторний колорит української народної музичної культури, все її багатство та оригінальність.
Торік у Чернівцях не проводили "Маланка-фест" через посилення карантинних заходів.
Історія фестивалю Маланок в Чернівцях
Фестиваль Маланок в Чернівцях – це унікальне дійство, на якому представлена українська, бессарабська, гуцульська, молдавська, румунська Маланка, традиції яких збережені на Буковині. Започаткований у 2011 році туристичною громадською організацією "Палітра Буковини".
Особлива вагомість участі у фестивалі колективів області, які демонструють автентичну Маланку, вік якої більш як сто років.
Під час святкової, карнавальної ходи учасників фестивалю вулицями міста, глядачі можуть побачити й відчути колоритність, різнобарвність, унікальність колективів. А ексклюзивності, оригінальності та фантазії учасникам фестивалю не позичати.
Нагадаємо, раніше ми писали, як на Львівщині три родини купили замок та самостійно відновлюють його.