Тепер тільки платно. Українських біженців у Болгарії попросять покинути готелі

Тепер тільки платно. Українських біженців у Болгарії попросять покинути готелі Фото: Українські біженці в Болгарії (Getty Images)

Термін безкоштовного проживання в готелях країни закінчиться 31 травня

Українські біженці, які рятуються від війни в Болгарії, з 31-го травня змушені будуть покинути готелі в курортних зонах країни або проживати там тільки платно.

Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на видання Bourgas.

Уточнюється, що діюча сьогодні держпрограма, що дозволяє українцям безкоштовно ночувати й харчуватися в готелі, закінчується 31 травня. Про це повідомила віце-прем'єр Болгарії Калина Константинова.

Українців переселять у державні санаторії

Програма якраз була розрахована терміном до кінця травня, щоб не зривати туристичний сезон на морі, пише видання.

"Але в повідомленнях різних установ не було визначеності. Наприклад, були припущення, що виплата 40 левів готельєрам, завдяки якій реалізується програма, може тривати і на зимових курортах. Але зі слів Константинової і Рачева було зрозуміло, що допомога припинена. У загальному випадку це означає звільнення поточних ліжок", - йдеться в публікації на сайті.

Біженців, як очікується, будуть направляти в державні санаторії або гуртожитки. Також багато хто буде шукати розміщення самостійно в приватному порядку.

Тепер біженці зможуть зупинятися в приватних готелях як туристи, за загальними цінами, сплачуючи за себе самі.

Тепер тільки платно. Українських біженців у Болгарії попросять покинути готелі

Фото: З кінця травня 2022 року біженці зможуть зупинятися в приватних готелях як звичайні туристи, за загальними цінами (Getty Images)

Болгарським готельєрам в якості компенсації за розміщення українців перерахували 15 мільйонів левів. Це перший транш власникам бізнесу, хоча віце-прем'єр і міністр фінансів Болгарії Асен Василев оголосив про таку виплату ще в березні.

Зараз у Болгарії проживає понад 87 000 українців, які в'їхали в країну після вторгнення Росії 24 лютого.

Влада Болгарії раніше заявляла, що в країні є можливість розмістити 200 000 українців. Однак, судячи з усього, можливостей для цього в країні набагато менше.

Тим часом у Швейцарії змінили політику прийому українських біженців.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.