Суворі заходи: популярна курортна країна може ввести нові обмеження

Суворі заходи: популярна курортна країна може ввести нові обмеження Фото: Відпочинок у Стамбулі (pixabay.com)

Чи підуть в Туреччині на жорсткий локдаун і що буде з турами в країну

В Туреччині пропонують посилити карантинні заходи через зростання захворюваності на коронавірус. Про це заявив міністр охорони здоров'я Фахреттин Коджа після засідання Науково-консультативної ради з коронавірусу, повідомляє місцеве видання Daily Sabah.

Через різке зростання захворюваності на COVID-19 уряду Туреччини рекомендували прийняти більш суворі заходи для уповільнення поширення пандемії.

"Було вирішено рекомендувати прийняти конкретні заходи щодо запобігання розповсюдження хвороби", - сказав міністр в заяві пресі.

Після оприлюднення такої інформації активізувалися розмови про те, що турецька влада може ввести в країні суворий локдаун. Але чи варто українським туристам побоюватися за свою відпустку – запитуємо в експертів туристичного бізнесу.

Суворі заходи: популярна курортна країна може ввести нові обмеженняФото: Блакитна мечеть у Стамбулі - пам'ятка для туристів (pixabay.com)

Що відбувається в Туреччині з COVID-19

У понеділок в Туреччині кількість нових хворих склала 3316 людей, 94 - померли. Такий темп зараження востаннє фіксували у квітні. Загалом в Туреччині захворіли 417 594 людей.

"Нам вдалося взяти під контроль спалах під час першої хвилі з березня по травень. Однак в останні місяці ми стали свідками значного збільшення числа випадків захворювань і смертей, і ця тенденція відбувається у всьому світі", - сказав міністр охорони здоров'я після засідання наукової ради Міністерства охорони здоров'я 16 листопада.

За інформацією міністра, на Стамбул припадає 40 % всіх випадків COVID-19 в Туреччині. Фахреттин Коджа повідомив, що на засіданні правління вони обговорили можливі обмежувальні заходи з урахуванням того, що основною причиною поширення було переміщення людей і перебування у багатолюдних місцях.

Чи запровадять жорсткий локдаун - поки невідомо: офіційних повідомлень про це поки не було. До речі, у Туреччині вже діють карантинні обмеження протягом всього курортного сезону: розпорядження носити маски в громадських місцях (на вулиці й у приміщенні), заборона на куріння в громадських місцях у зв'язку з COVID-19. Також було оголошено про закриття роботи ресторанів, кінотеатрів і басейнів після 22 годин.

Водночас в Туреччині готуються сертифікувати з точки зору безпеки також музеї, виставкові зали, кінотеатри та концертні майданчики.

Суворі заходи: популярна курортна країна може ввести нові обмеження

Фото: Собор Святої Софії в Стамбулі (pixabay.com)

До чого готуватися туристам

Чимало представників українського туристичного бізнесу сумніваються, що в Туреччині введуть локдаун. Інформації про те, які саме карантинні обмеження можуть ввести в Туреччині, немає навіть у турецьких партнерів, кажуть співрозмовники РБК-Україна.

У порівнянні з рівнем захворюваності в інших країнах, в Туреччині ситуація з коронавірусом - не така погана, але чутки про можливий локдаун ходять вже певний час, вважає директор мережі агенцій "Поїхали з нами" Олег Кулик.

"Думаю, найближчим часом кардинально для туристів і відпочивальників у Туреччині нічого не зміниться. Зараз в Туреччині не така ситуація з коронавірусом, щоб вводити локдаун. Навіщо було відкривати країну, вводити протоколи безпеки відпочинку в готелях, займатися відновленням туристичного сектору, щоб усе перекреслити? У цьому немає жодної логіки", - зазначає Олег Кулик.

За його словами, на Анталійському узбережжі залишилося не так багато туристів, але мандрівники їдуть ще в Стамбул, Каппадокію. Також багато людей літають у Туреччину у справах.

"Ризиків, що країна закриє кордони, немає. Приміром, ті ж європейські країни вводять локдауни, але при цьому аеропорти у них працюють, і літаки продовжують літати. Цілком можливо, що в Туреччині посилять карантинні заходи. Влітку туристам без масок могли зробити зауваження або оштрафувати. Можливо, введуть обов'язкове тестування, як в Єгипті", - припускає експерт.

Директор туристичної компанії "Янтур" Юліан Іващенко говорить РБК-Україна, що його турецькі партнери не повідомляють про можливі зміни для туристів. Поки українські туристи не звертають уваги на чутки й продовжують бронювати тури – переважно на новорічні свята, додає експерт.

"Якщо в Стамбулі оголосять локдаун, то екскурсій не буде. Але з минулого року і так змінилися екскурсійні програми: якщо рік тому в турі могло бути 20 екскурсій, коли приєднувалися до великих груп, то в цьому році їх в чотири рази менше", - каже Юліан Іващенко.

Суворі заходи: популярна курортна країна може ввести нові обмеження

Фото: Каппадокія в Туреччині (pixabay.com)

Курортний сезон проходив за новими правилами

З самого початку відкриття кордонів у Туреччині були введені заходи безпеки для туристів починаючи з прибуття літака в аеропорт, трансфер, поселення в готель до ресторанів і вильоту назад, заявляв раніше в коментарі РБК-Україна Еркан Ягджи - член правління і представник Агентства з розвитку туризму Туреччини, голова Асоціації готелів Середземного регіону

"Туреччина – одна з тих країн світу, яка дуже ретельно поставилася до безпеки для туристів. Цього літа всі туристичні заклади відкрилися за новими правилами", - говорив він.

За словами представника відомства, санітарний контроль впроваджений і в аеропортах, і в готелях, і в ресторанах. Дезінфекцію багажу проводять декілька раз – після прибуття туриста в країну і під час реєстрації в готелі. Всюди проводять санітарну обробку приміщень, а місця відпочинку обладнані так, щоб між туристами зберігалася дистанція, заявляв Еркан Ягджи.

Нагадаємо, раніше ми писали, скільки коштує відпочинок на термальних курортах Болгарії в листопаді й грудні.

Також повідомлялося, чому не варто купувати тури до Таїланду, хоча країна й відкрилася для туристів.