Сотні гарячих джерел: скільки коштує відпочинок на термальних курортах Болгарії
Сім локацій для оздоровлення взимку в балканській країні
Болгарія – це не лише тепле море і золотий пісок. Взимку в Болгарії працюють гірськолижні курорти та оздоровчі комплекси.
До речі, Болгарію можна сміливо назвати "країною-санаторієм" – на її території діють 600 мінеральних джерел. Більше – тільки в Ісландії.
Взимку особливо приємно відпочити й оздоровитися в гарячих купелях з мінеральною водою. Щоб потрапити в місце з бальнеологічним курортом в Болгарії, досить ткнути пальцем навмання на карту цієї балканської країни – і ви не помилитеся.
Фото: Природа в Банско (pixabay.com)
Чим цікаві термальні джерела Болгарії
Термальні джерела в цій країні мають температуру води переважно 20-37 градусів і вище. Бальнеологічні курорти Болгарії рекомендують навіть для лікування захворювань дихальних шляхів – завдяки м'якому клімату і складу повітря в горах або біля моря.
Біля термальних джерел в часи Римської імперії будували селища з "термами" – лазнями з купальнями, в яких лікувалися навіть воїни. Зараз там розташовані сучасні термальні курорти.
Крім мінеральної води, оздоровитися можна і за допомогою грязей, цінні поклади яких є в різних регіонах країни. Поруч з родовищами побудовані курорти. У Болгарії об'єднані природні багатства, клімат і готельна сфера в оздоровчий туризм, який з кожним містом приваблює все більше гостей.
Фото: Термальне джерело в Болгарії (senderismoeuropa.com)
Сім найцікавіших курортів
Банско – відомий гірськолижний курорт, куди в зимовий період продають тури для активного відпочинку. При цьому неподалік у горах в селі Баня й околицях знаходяться близько 70 гарячих термальних джерел з багатим мінеральним складом. Вода виходить на поверхню з температурою до 58 градусів. Тут можна купатися в термальних басейнах.
Також неподалік Банско є й інший термальний курорт – Добринище. Там розташовані 17 джерел з температурою води до 43 градусів. Крім купання, цією водою роблять інгаляції та лікують хвороби травлення.
Албена – відомий курорт на Чорному морі з комфортабельними готелями, який варто відвідати не тільки влітку. У цьому місці знаходиться найбільший бальнеологічний центр країни. Мінеральну воду і грязі використовують у десятках оздоровчих процедур.
Вода в термальних джерелах Албени виходить на поверхню з температурою до 30 градусів. Лікувальну грязь видобувають в лимані в селі Казашко. В Албену їдуть лікуватися від псоріазу і завдяки морському повітрю - від захворювань дихальних шляхів.
Белчин – цей курорт знаходиться за 25 кілометрів від гірськолижного курорту Боровець та 50 км від Софії. Сюди їдуть оздоровлюватися гірським повітрям і водою, яка нагрівається до 41 градуса. У Белчині працюють спа-готелі, а урізноманітнити відпочинок можна під час екскурсій до середньовічних храмів і руїн.
Хисар – древнє місто з термальними джерелами, яке було засноване ще в 3 столітті. На курорті працюють 22 джерела з лікувальною водою, нагрітою до 44 і 52 градусів в надрах землі. Цей бальнеологічний курорт відомий лікуванням ниркових захворювань.
Поморіє – найбільший бальнеологічний центр на півострові на березі моря, який відомий цілющими грязями з протизапальною дією. В це місто їдуть лікувати захворювання суглобів і хребта. Грязі для здравниць беруть з дна лиману – "священного" солоного Поморійського озера.
А мінеральна вода на курорті виходить на поверхню з температурою 28 градусів. Її п'ють для лікування внутрішніх органів і купаються – для нервової системи. Саме Помор'я цікаво архітектурними пам'ятками, які варто оглянути під час візиту на курорт.
Фото: Термальний курорт в Болгарії (spatoursbg.com)
Девін – місто з мінеральними джерелами знаходиться за 35 кілометрів від гірськолижного курорту Пампорово. Вважається, що в цьому місці найщільніший озоновий шар у країні. Мінеральна вода в джерелах досягає температури від 40 до 75 градусів.
На цьому курорті лікують захворювання опорно-рухового апарату та органів дихання. Під час відпочинку в здравницях варто вирушити на екскурсії по природним пам'яткам – ущелинам, печерам та водоспадам.
Санданський – місто знаходиться в гірській місцевості, завдяки чому на курорт їдуть лікувати бронхіальну астму. Клімат в місті дуже м'який, з найбільшою кількістю сонячних днів. Мінеральні джерела в Санданському двох типів – теплі до 42 градусів, і гарячі – до 75. Воду п'ють для лікування і приймають ванни. Загалом термальних джерел на курорті – близько 20.
Фото: Термальний басейн в Девіні (senderismoeuropa.com)
Як можна поїхати в Болгарію на відпочинок
За даними порталу VisitUkraine, з 1 жовтня до 30 листопада 2020 року громадянам України дозволено в'їжджати на територію Республіки Болгарія за наявності довідки, яка показує негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який повинен бути зроблений за 72 години до перетину кордону.
За останніми даними українського МОЗ станом на 13 листопада, рівень захворюваності COVID-19 в Болгарії – 608,2 людини на 100 тисяч населення (в Україні – 342,5). Це означає, що після повернення в Україну доведеться здавати тест або вирушати на 14-денну самоізоляцію.
З Києва до Софії регулярні рейси здійснює авіакомпанія "WindRose". Долетіти без пересадок можна за 2 години 5 хвилин. Вартість квитка на найближчі дати – 4911 гривень в один бік. На дати з 23 грудня 2020 року по 30 січня 2021 року полетіти в Болгарію можна буде і з авіакомпанією SkyUp – за ціною від 1062 гривень в один кінець.
Фото: Спа-готель на термальному курорті в Бані (albena.com.ua)
Вартість путівок на курорти Болгарії
У туроператора Coral Travel відпочинок в 3* готелі на 8 ночей на двох зі сніданками у Банско коштує від 25575 гривень з вильотом 20 листопада, 9 ночей Санданскому без харчування – 26461 гривень з вильотом 21 листопада. Стільки ж днів в Девіні – в 5* готелі зі сніданками – від 30522 гривень з вильотом 27 листопада.
У туроператора ALF тижневий відпочинок в 3* готелі в Санданскому без харчування коштує від 20818 гривень з вильотом 23 грудня, в Девіні зі сніданками – від 24913 гривень з вильотом 30 листопада.
У туроператора JoinUp! найближчі дати турів у Болгарію – з 23 грудня. Відпочинок на 7 ночей у Банско в апартаментах-стандарт на двох без харчування коштує від 16726 гривень, в готелі 3* - від 19898 гривень.
Осінь – найкращий час для відпочинку на термальних курортах. Якщо при цьому можна покататися на лижах і погуляти на цікавих екскурсіях – варто витратити дві години в літаку, щоб відкрити для себе Болгарію з нового боку.
Нагадаємо, раніше ми писали, що осіння відпустка в Македонії приваблює вигідними цінами.
Також розповідали, чи зможуть українці поїхати в Лапландію цієї зими.