Казкова Ворохта: що подивитися та за якою ціною відпочити у мальовничій локації Карпат
Віадук, австрійські будиночки і канатна дорога у Ворохті
У Карпатах у другій половині листопада - вже майже зима: на багатьох ділянках гір випав сніг. Однак тут ще можна застати тепло: у деяких локаціях ще зберігається справжня осінь.
Одна з найбільш популярних серед туристів локацій Карпат - селище Ворохта. Це відомий високогірний курорт (850 метрів над рівнем моря), розташований на території Карпатського природного національного парку. Раніше селище було найбільш відоме як центр зимових видів спорту, але тут також є на що подивитися з туристичних локацій.
Розповімо детальніше, що можна побачити у Ворохті під час поїздки і які ціни на розміщення пропонують в тутешніх міні-будиночках і котеджах.
Фото: Гірські вершини біля Ворохти (Олег Божко)
Найцікавіші місця Ворохти й неподалік
Ворохта - невелике затишне селище, поїздці в яке варто присвятити хоча б один день подорожі по Карпатах. Селище можна обійти за короткий час, але при цьому ви побачите чимало цікавого.
Відразу після приїзду помітно, що багато будинків в центрі Ворохти пережили вже кілька ремонтів. А деякі з них не такі автентичні, як були раніше. Проте тут все ж можна знайти багато красивих і оригінальних будинків часів Австро-Угорщини, які не зустріти в інших регіонах країни. Але про це докладніше - далі.
Фото: Центр Ворохти (Олег Божко)
Віадуки часів Австро-Угорщини
У Ворохті розташовані два з шести віадуків України. Їх раніше використовували для залізничного сполучення.
Сьогодні це цікаві туристичні об'єкти. Обидва були споруджені більше сотні років тому за часів Австро-Угорщини. Вони досягають понад сто метрів у довжину, що робить місцеві віадуки одними з найбільш протяжних подібних споруд у Європі.
Фото: Один з віадуків на території селища (Олег Божко)
Ворохтянський трамплін
Раніше селище Ворохта було відоме як центр зимових видів спорту. Тут навіть діяв трамплін, побудований для стрибків на лижах. Також тут були обладнані спеціальні схили для катання по снігу. На жаль, трамплін сьогодні покинутий і давно не діє.
Внизу біля підніжжя трампліну знаходиться невеликий стихійний ринок: місцеві жителі продають чай, каву, сувеніри, гриби та мед.
Фото: Непрацюючий трамплін, який будували для спортивних стрибків на лижах (Олег Божко)
До речі, прямо біля трампліна є працююча канатна дорога, по якій можна піднятися на вершину і помилуватися мальовничими краєвидами навколо.
Фото: Такий мальовничий вид відкривається з вершини, на яку піднімаються по канатній дорозі (Олег Божко)
Старовинна каплиця
Ще в середині 16 століття, коли селище було тільки засноване, тут звели красиву каплицю, де проходили служби. На жаль, вона була зруйнована при невідомих обставинах.
За часів Австро-Угорщини її відновили, але у 1940-му році пам'ятник перетворили на конюшню. У 1997 році каплицю відновили, і її можна побачити, просто прогулюючись по селищу.
Фото: Старовинна каплиця (guide.karpaty.ua)
Старовинні дерев'яні вілли
У Ворохті збереглося чимало оригінальних будинків, які варто побачити під час прогулянки селищем. Тут збереглися і деякі вілли часів Австро-Угорщини.
Багато з них вже не раз перебудовувалися і ремонтувалися, у багатьох вже замінено дерев'яні вікна на пластикові. Але деякі будиночки, на щастя, все ж не втратили свого первозданного вигляду.
Фото: Затишні будиночки Ворохти, у яких живуть місцеві (Олег Божко)
Ціни на відпочинок у Ворохті
Варто зауважити, що у Ворохті немає великих готельних комплексів, які пропонують масу рекреаційних послуг. Але зате тут багато невеликих затишних гостьових будинків і міні-готелів.
Через карантинні обмеження (зокрема, через недавнє введення в Україні карантину вихідного дня) багато готелів Карпат або закриті, або істотно знижують ціни на проживання для гостей, намагаючись залучити туристів.
Про це у коментарі РБК-Україна розповів Сергій Прокоп - гід-екскурсовод, який проводить екскурсії й походи в Українських Карпатах.
"Санаторно-курортні комплекси працюють з обмеженнями. Але у звичайному режимі працюють вілли та міні-котеджі. Зараз можна знайти хороші пропозиції по проживанню серед мальовничих гір. Туристів мало, в основному через карантин. Тому зараз є можливість відпочити в регіоні за вигідними цінами", - відзначає Сергій Прокоп.
Фото: У Ворохті збереглися оригінальні дерев'яні будинки (Олег Божко)
Фото: Вид, який відкривається на місцевість з канатної дороги у Ворохті (Олег Божко)
Ми перевірили ціни на проживання в готелях та гостьових будинках Ворохти на вікенд - суботу і неділю 5-6 грудня на двох. Ціни виявилися вигідними: в середньому в невеликих віллах або в міні-готелях двом туристам можна переночувати в досить комфортних умовах за 600-700 гривень.
Oksamit Resort: стандартний двомісний номер із двоспальним ліжком або двома окремими ліжками - 500 грн. Стандартний тримісний номер - 600 грн, чотиримісний - 700 грн. Сніданок - 95 гривень з людини.
Туристичний комплекс Ворохта 365: двомісний номер (двоспальне ліжко) - 650 гривень. У вартість проживання входить сніданок.
Фото: Цікаві будиночки, які практично не зустрічаються в інших регіонах країни (Олег Божко)
Апартаменти "Зорецвіт": кімната (спальня) - 600 гривень. Окремо можна замовити сніданок за 50 грн з людини.
Вілла "Скита": стандартний двомісний номер з балконом та видом на річку - 600 гривень. Двомісний номер "Комфорт" з душем - 700 гривень. Сімейний двомісний номер (одне ліжко і диван-ліжко) - 800 гривень. Ціна за сніданок з людини - 600 гривень.
Гостьовий будинок "М": двомісний номер із двома окремими ліжками та спільною ванною кімнатою - 880 гривень. Двомісний номер з балконом - 920 гривень. "Люкс" з балконом - 1500 гривень. Сніданок - 100 гривень з людини.
Котедж Sweet Home: окрема вілла з трьома спальнями з видами на озеро, сад і гори - 3000 гривень.
Фото: Краєвиди Карпат біля Ворохти (Олег Божко)
Що подивитися поруч з Ворохтою
Озеро Несамовите
Якщо ви вже все подивилися у Ворохті, варто також відвідати прилеглі цікаві локації. Наприклад, побачити озеро Несамовите. Це одне з найбільш високогірних озер України - воно розташоване на висоті 1750 метрів над рівнем моря. До речі, дістатися до нього можна тільки пішки. Для цього можна знайти на картах спеціально промарковані туристичні стежки.
Похід на вершину Кукул
Такий маршрут належить до одноденних маршрутів середньої протяжності. Він здасться досить простим, і підійде навіть для не дуже підготовлених до активних походів в гори туристів. Маршрут простягається на 12-15 кілометрів в залежності від того, який саме шлях сходження на вершину ви виберете.
Нагадаємо, раніше ми писали, що подивитися в Яремче і яка вартість житла в Карпатах восени.
Також пропонуємо почитати, як знайти найцікавіші маршрути для походів у Карпатах.