Швеція відновить прикордонний контроль через наплив українців

Швеція відновить прикордонний контроль через наплив українців Фото: Швеція (unsplash.com)

Уряд країни вирішив відновити прикордонний контроль при в'їзді на її територію

Швеція планує відновити прикордонний контроль через наплив українських біженців.

Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на Schengenvisainfo.com.

У зв'язку зі зростаючим числом біженців, що прибувають з України, уряд Швеції визнав за необхідне відновити прикордонний контроль при в'їзді на її територію.

Пропозиція була заснована на правилах ЄС про введення внутрішнього прикордонного контролю у випадках серйозної загрози громадському порядку або внутрішній безпеці.

У разі затвердження тимчасовий закон дозволить уряду ввести перевірку особи при поїздках на автобусі, поїзді або пасажирському судні до Швеції з-за кордону з метою забезпечення правопорядку і національної безпеки.

Міністр інфраструктури Томас Энерот заявив, що уряд повинен мати необхідні засоби для прийому людей, які постійно приїжджають до Швеції.

"Уряд оцінює, що ситуація може стати настільки серйозною, що може знадобитися прийняття негайних заходів для підтримки правопорядку і забезпечення національної безпеки", — зазначив він.

Передбачається, що таке нововведення діятиме тимчасово.

"Уряд розуміє, що повторне введення перевірки посвідок особи зачіпає окремих мандрівників і пасажирів. Отже, ці перевірки не повинні використовуватися більшою мірою або довше, ніж це необхідно", — вказав міністр.

За даними міграційного агентства Швеції, число українців, які звернулися за захистом з початку війни, склало майже 5290 осіб. Тільки 14 березня агентство зареєструвало близько 1049 осіб, які прибули з України. Міграційне агентство Швеції також прогнозує, що в березні-червні в країну прибуде 27 000 українців.

Нагадаємо, Норвегія готова прийняти до 100 тисяч українських біженців.