Санта-Клаус без гостей. Чи зможуть туристи відвідати зимову Фінляндію цього року

Санта-Клаус без гостей. Чи зможуть туристи відвідати зимову Фінляндію цього року Фото: Резиденція Санта-Клауса у Лапландії, Фінляндія (unsplash.com/tim-mossholder)

Резиденція Санти в Лапландії може залишитися без туристів через штам "Омікрон"

Цьогоріч у Лапландії Санта-Клаус може залишитися без туристів через поширення нового штаму коронавірусу "Омікрон". Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Повідомляється, що відвідування резиденції у Лапландії можливе лише для туристів з повним курсом вакцинації. Тобто ті, хто отримав дві дози щеплення, можуть спокійно планувати відпочинок в країні.

Санта-Клаус без гостей. Чи зможуть туристи відвідати зимову Фінляндію цього року

Фото: Упряж оленів у резиденції Санта-Клауса у Лапландії, Фінляндія (unsplash.com/66-north)

2021 року низка країн запроваджують туристичні обмеження. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує особам від 60 років утриматися від подорожей.

Санта-Клаус без гостей. Чи зможуть туристи відвідати зимову Фінляндію цього рокуФото: Резиденція Санта-Клауса у Лапландії, Фінляндія (VisitRovaniemi.fi/ facebook.com)

У грудні 2019 року до пандемії Лапландію відвідали понад 60 тисяч відвідувачів. Торік резиденції Санта Клауса відвідали близько 10 тисяч, а збитки через це склали 1,7 мільйона євро.

Наразі в'їзд до Фінляндії заборонений для туристів, які протягом останніх двох тижнів відвідували африканські країни, навіть при наявності щеплень. Втім, чи заборонять в'їзд українцям, поки невідомо.

Які умови в'їзду до Фінляндії з України сьогодні

Наразі фінською стороною визнаються паперові міжнародні свідоцтва про вакцинацію, що видаються в Україні, і наступні вакцини:

  • Comirnaty (Pfizer-BionTech);
  • COVID-19 vaccine Spikevax (раніше Moderna);
  • Vaxzevria (раніше COVID-19 Vaccine AstraZeneca) COVID-19 Vaccine;
  • Janssen (Johnson & Johnson);
  • BIBP/Sinopharm;
  • COVISHIELD;
  • CoronaVac.

Без підтвердження повного курсу вакцинації необхідно надати один з наступних документів:

  1. сертифікат, що підтверджує отримання першої дози вакцини, яка визнається Фінляндією. При цьому обов'язково проходження ПЛР-тесту через 72 години після прибуття;
  2. сертифікат, що підтверджує негативний результат ПЛР-тесту, зроблений в Україні не пізніше 72 годин до перетину кордону. Знадобиться повторний ПЛР-тест через 72 години;
  3. без наявності зазначених вище документів або за наявності довідки про перенесений COVID, громадяни України будуть направлені на проходження ПЛР-тесту на прикордонному пункті контролю. Через 72 години після прибуття до Фінляндії тест потрібно буде повторити.

Проходження двох ПЛР-тестів після приїзду до Фінляндії безкоштовно для всіх мандрівників. Записатися на тест можна на сайті.

Нагадаємо, раніше ми писали, що серед українців росте попит на зимовий відпочинок у Туреччині.