Затори, сміття та релігійні церемонії: чому у столицю Непалу неможливо закохатися з першого погляду
Катманду - місто, яке розкривається з часом: до нього спершу треба звикнути
Непал став першою країною, яку я відвідав у Азії. Від початку я не планував подорож сюди, але радий, що врешті сталося саме так. Непал - дуже різний: від мегаполісу у долині до найвищої вершини світу - Евересту. Але розповім про усе за порядком.
Як потрапити до Непалу: правила в'їзду під час пандемії
При поїздці в Непал громадяни України можуть отримати візу по прибуттю, сплативши $30 за 14 днів перебування, або $50 за 30 днів. Важливо мати готівку у валюті: тут приймають долари, євро та фунти.
Через пандемію COVID-19 країна також вимагає від подорожуючих сертифікат вакцинації, свіжий ПЛР-тест, поліс медичного страхування та заповнену форму здоров'я. Про неї я не знав і заповнював вже в аеропорту перед рейсом. До речі, квиток на літак купив за добу до відправлення.
Фото: Вулиці в Непалі (Роман Кошмал)
Авіаквитки: вартість та інші особливості
На рейс з Абу-Дабі в Катманду квиток коштував $150 з багажем. Зверніть увагу: зворотній квиток коштуватиме значно дорожче. Процедури в аеропорту проходять достатньо швидко. Рекомендую внести свої дані для отримання візи через сайт міграційної служби країни, тоді вам не доведеться витрачати на це час та стояти у черзі в аеропорту.
Біля виходу з терміналу на вас вже чекатимуть таксисти: вартість поїздки до тури до туристичного центру Тамель складає 700-800 непальських рупій (155-170 грн). Є варіант поїхати й на автобусі за 25 рупій (5,50 грн). До зупинки треба пройти 300 метрів.
"Місто Катманду - це один величезний затор із людей, машин та мопедів"
Потрібен час для звикання до стилю та ритму життя Катманду. Перші враження я отримав вже по дорозі у готель. Бо, як виявилося, місто - це один величезний затор із людей, машин та мопедів.
Відстань у 5 кілометрів ми подолали за 45 хвилин. Крім того, водії постійно порушують правила. Можливо, нам так здається, а для місцевих це буденність. Так, за три тижні я навіть навчився переходити жваву 6-смугову магістраль.
Фото: Водії постійно порушують правила (Роман Кошмал)
Також цікаво, що тут рух регулюють переважно самі поліцейські. Світлофорів надто мало, і вони не допомагають. Але водночас у Катманду досить безпечно. Вночі можна спокійно гуляти вулицями.
"Весь віковий пил та пісок не видувається вітрами, а осідає у місті на все, що можна"
Столиця Непалу - трохи така собі замурзанка. Якщо туристичний та діловий центр виглядають чисто і привабливо, то решту районів треба причепурити. У місті - велика проблема з вуличними урнами для сміття: їх просто немає.
Також свій відбиток накладає географічне розташування Катманду. Річ у тому, що місто знаходиться у долині, і весь віковий пил та пісок, що там є, не видувається вітрами, а постійно циркулює, осідаючи на все, що можна. Тому тут ще до пандемії медичні маски були в активному використанні.
Фото: Якщо туристичний та діловий центр виглядають чисто і привабливо, то решту районів треба причепурити (Роман Кошмал)
"Поряд з індуїстським храмом Пашупатінатх можна побачити процес кремації"
У Катманду - багато стародавніх індуїстських та буддистських храмів. Просто під час прогулянки можна побачити різні релігійні обряди та церемонії. А поряд з індуїстським храмом Пашупатінатх є можливість спостерігати процес кремації. Це справді вражає, і ти заворожено спостерігаєш за всім, що відбувається навколо.
Фото: Просто під час прогулянки можна побачити різні релігійні обряди та церемонії (Роман Кошмал)
Головним туристичним центром столиці є район Тамель. Тут зосереджена найбільша кількість готелів, ресторанів та барів.
На величезному ринку можна купити місцевий колоритний одяг, різні релігійні речі, техніку та їжу. Тому раджу обирати свій готель тут. Також мені подобається район Лазімпат. Це діловий центр, тут новіші будинки, є гарні супермаркети та шопінг-моли. До Тамеля - 10-15 хвилин пішки.
Фото: На величезному ринку можна купити місцевий колоритний одяг, різні релігійні речі, техніку та їжу (Роман Кошмал)
Взагалі пішки можна обійти усе місто. Власне так я і досліджував цей мегаполіс. Але. У Катманду неможливо закохатися з першого погляду: це місто розкривається з часом.
Для того, аби зрозуміти, чим і як живе столиця однієї з найзагадковіших країн світу, треба зупинитися тут на деякий час. Бо звикнути до громадського транспорту і зрозуміти, як він працює, за день-два - просто неможливо. Також потрібен час, аби дослідити храми, познайомитися з місцевими жителями, спробувати екстримальні розваги та локальну кухню.
А детальніше про те, що подивитися у Катманду, я розповім у наступній публікації.
Нагадаємо, раніше ми писали, що Непал відкритий для туристів з України: всі особливості мандрівки в Гімалаї.