"Перемога на антарктичному фронті". Перший рейс "Ноосфери" успішно здійснили всупереч війні

"Перемога на антарктичному фронті". Перший рейс "Ноосфери" успішно здійснили всупереч війні Фото: Криголам "Ноосфера" (колаж РБК-Україна)

Завдяки криголаму на станції "Вернадський" провели унікальні дослідження

Перший рейс криголама "Ноосфера" до Антартики під українським прапором завершився 20 квітня поверненням в порт Пунта-Аренас у Чилі. Судно вели разом український капітан Павло Панасюк та колишній британський капітан криголама Саймон Воллес.

Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на Facebook-сторінку Національного антарктичного наукового центру.

Криголам забезпечив ротацію експедицій України та Польщі

Під час першого рейсу судно забезпечило перезмінку українських антарктичних експедицій: привезло на станцію "Академік Вернадський" команду 27 експедиції, яка зимуватиме. Натомість криголам забрав учасників 26 експедиції та сезонний загін науковців та технічних працівників.

"Перемога на антарктичному фронті". Перший рейс "Ноосфери" успішно здійснили всупереч війні

Фото: Українська експедиція (facebook.com/AntarcticCenter)

Також на станцію доставили 140 тонн пального і 80 тонн інших вантажів (продукти харчування, будматеріали для модернізації "Вернадського").

На "Ноосфері" прибули також вантажі й на польську антарктичну станцію - "Арцтовський". На зворотному шляху криголам забрав учасників польської антарктичної експедиції, які раніше планували вирушати з Антарктики на борту російського судна.

Далі учасники обох експедицій будуть вилітати літаками додому. Спершу – до Варшави. Українська команда із Польщі добиратиметься в Україну наземним транспортом.

Вчені виконали частину важливих досліджень дна океану

Після рейсу криголам "Ноосфера" залишається в Чилі. На першому рейсі була запланована потужна програма з досліджень Південного океану, але її більшу частину довелося скасувати через війну, повідомляють у центрі.

"Перемога на антарктичному фронті". Перший рейс "Ноосфери" успішно здійснили всупереч війні

Фото: Криголам виконав важливу місію (facebook.com/AntarcticCenter)

Втім, українські вчені виконали з борту судна частину запланованих досліджень. Вперше за 20 років українська експедиція відібрала проби донних відкладів в океані.

"Тобто за перший рейс "Ноосфери" до Антарктики ми маємо і перезмінку українських експедицій, і міжнародну співпрацю, і проведення унікальних досліджень з вивчення Південного океану.

В умовах війни, коли інші країни в нас запитували, чи зможемо ми хоча б провести ротацію зимівників на "Вернадському", це можна назвати не просто перемогою, а дуже великою перемогою на антарктичному фронті", – заявив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Нагадаємо, українка розкрила деталі життя у Європі під час війни.