Озера, печери і каньйон: чому мандрівка до Північної Македонії може стати справжнім відкриттям

Озера, печери і каньйон: чому мандрівка до Північної Македонії може стати справжнім відкриттям Фото: Македонія (надані Олею Манько та Максом Узолом)

Мальовничі місця країни для пригод влітку

Одна з доступних для українців європейських країн поки ще не дуже популярна для подорожей. У Північну Македонію найчастіше доїжджають переважно досвідчені туристи.

Втім, цей напрямок українці можуть гідно в 2021 році - Македонія своєю природою не поступається іншим балканським країнам, а за вартістю житла і цінами в ресторанах виявляється навіть бюджетнішою, ніж в інших регіонах Балкан.

Тревел-блогери Оля Манько і Макс Узол побували в цій країні навесні. Вони поділилися з РБК-Україна своїм досвідом подорожі до столиці Скоп'є і розповіли, на що варто подивитися в місті та околицях.

Відео: Що подивитися в Скоп'є (YouTube/Узол і Манько)

Мости і колоритний базар

Столиця Македонії Скоп'є за площею на третину менша Києва, а найпримітніші місця можна оглянути за один день.

"Найцікавіші місця - це величезна площа Македонії, старовинний кам'яний міст, що нагадує віадук, арт-бридж і міст цивілізацій. Також ми були здивовані, що в місті є Меморіальний будинок матері Терези. Виявляється, вона родом зі Скоп'є", - розповідає Макс.

Фото: У Скоп'є є цікаві мости (надані Олею Манько та Максом Узолом)

У столиці збереглося мало старовинних будівель: багато стародавніх споруд були зруйновані під час сильного землетрусу в 1963 році.

"Щоб якось залучити туристів, місцева влада вирішила встановити безліч пам'ятників. Зараз це "фішка" міста. І багато хто жартує, що пам'ятників у Скоп'є більше, ніж місцевих жителів. Один з них – пам'ятник Олександру Македонському на коні", - кажуть мандрівники.

Один з найцікавіших районів у столиці, який приваблює своєю автентичністю-Чаршія.

"Це величезний старий базар, де відчуваєш себе, як у Стамбулі. Невеликі будиночки, кебаби на кожному кроці, затишні кафе і ресторанчики. У цих вузеньких вуличках варто заблукати", - радить Оля.

Фото: Для туристів у столиці багато пам'ятників і локацій для фото (надані Олею Манько та Максом Узолом)

Каньйон, скелі та печера

"Але найцікавіше знаходиться в околицях Скоп'є. І ми в першу чергу рекомендуємо відвідати каньйон Матка. Це найкрасивіше місце Північної Македонії", - розповідають мандрівники.

Ще сто років тому на тому місці текла невелика річка Треска. А потім побудували ГЕС і каньйон заповнила вода. Тепер це найпопулярніше місце Македонії.

"Можна взяти водну екскурсію і насолодитися каньйоном з катера. Скелясті гори й неймовірна блакитна вода викликає неймовірні емоції. Є два варіанти екскурсії: півгодинна і годинна. На короткій ви просто пройдете на катері по каньйону. Краса - на кожній секунді екскурсії: це той випадок, коли очікування збігаються з реальністю", - захоплюється Оля.

Каньйон розтягнувся на 28 кілометрів, а на екскурсії туристи пропливають в колоритному кораблику 3 кілометри.

Озера, печери і каньйон: чому мандрівка до Північної Македонії може стати справжнім відкриттямФото: Мальовничий каньйон в Македонії (надані Олею Манько та Максом Узолом)

Під час годинної екскурсії блогери заїхали в печеру Врело. Піднімалися до неї сходами в скелі.

"Вона величезна: ми навіть не очікували таких масштабів. Всередині навіть два озера є. Все з підсвічуванням різними кольорами, як в якомусь концертному залі. Тому рекомендуємо обов'язково заїхати", - рекомендує Макс.

"Містичні" стовпи, оповиті легендою

У Північній Македонії є ще одне містичне місце, яке цікаво туристам. За півтори години їзди від Скоп'є знаходиться кам'яне місто Кукліца. Понад сто кам'яних стовпів химерної форми вражають своїми масштабами.

"Про це місце є кілька легенд. Найвідоміша - про весілля. Один юнак крутив роман відразу з двома дівчатами й призначив їм весілля в один день. Поки він бенкетував з родичами першої нареченої, друга побачила це і прокляла їх. В результаті, всі гості разом нареченим і нареченою перетворилися на кам'яні стовпи", - переказує легенду Оля.

Фото: Кам'яні стовпи з містичною легендою (надані Олею Манько та Максом Узолом)

На території кам'яного міста навіть є таблички, де підписані наречений, наречена, свати, кум і гості.

Видові локації біля озера для фото

У Македонії - неймовірна природа та одне з місць, куди варто заїхати туристам – локації з краєвидом на озеро Козяк. Знаходиться це місце всього за 30 кілометрів від столиці.

"Є кілька точок, звідки відкривається чудовий вид. Як орієнтир можна взяти ресторан "Aurora Kozjak". Біля нього розташований перший оглядовий майданчик", - ділиться орієнтирами блогер.

Краєвид на гори й каньйон в цьому місці зачаровує. Але якщо піднятися на гору праворуч від ресторану, вид буде ще яскравішим.

"Сюди місцеві приходять на пікніки та робити фотосесії для соцмереж. У цих місцях дуже свіже гірське повітря і фантастична панорама", - ділиться враженнями Оля.

Озера, печери і каньйон: чому мандрівка до Північної Македонії може стати справжнім відкриттямФото: Мальовнича природа в Північній Македонії (надані Олею Манько та Максом Узолом)

Північна Македонія - надзвичайно контрастна країна, але якщо правильно скласти маршрут, то вийде надзвичайно цікава пригода, підбивають підсумки мандрівники.

Нагадаємо, ми писали, чому відпочинок в Північній Македонії - найкраща ідея на травневі свята.

Також ми розповідали про умови в'їзду і ціни на тури в Грецію з 14 травня.